Reklama

Potravinářský průkaz, jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 15:53
Potravinářský průkaz, jméno

Ahoj :) mám potravinářský průkaz na neomezenou dobu od r. 2011, ale je na mé jméno za svobodna. Dneska jsem se zhrozila u lékařky, za nový chce 300 Kč.
Myslíte, že by někde mohl být problém kdybych si nechala ten s jménem za svobodna? Nemáte někdo zkušenost? Díky

Reklama

Reakce:

kačka39
Kecalka 144 příspěvků 17.07.18 16:06

Má potravinářský průkaz asi 30 let, od 14. Jméno někdo škrtnul a napsal nové, asi zaměstnavatel, když jsem se vdala. Nikdy to nikomu nevadilo a to ho už za tu dobu nějaká ta kontrola určitě viděla. pracuji v potravinářství stá­le.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12284 příspěvků 17.07.18 17:29

neřešila bych, v občance je i rodné jméno, takže se to podle toho dá poznat.

renduli
Závislačka 2974 příspěvků 17.07.18 17:33
@vokishka píše:
neřešila bych, v občance je i rodné jméno, takže se to podle toho dá poznat.

V občankách od nějakého r. 2013 ne.

EDIT: Od 1. 1. 2012 se do občanského průkazu nezapisují údaje o manželech a partnerech, údaje o dětech, údaje o rodném příjmení, údaje o omezení svéprávnosti, o opatrovníkovi a zákazu pobytu. Od stejného data je možné zvolit si, zda-li bude v novém dokladu uveden rodinný stav.

Extra třída :D 12284 příspěvků 17.07.18 17:38
@renduli píše:
V občankách od nějakého r. 2013 ne.EDIT: Od 1. 1. 2012 se do občanského průkazu nezapisují údaje o manželech a partnerech, údaje o dětech, údaje o rodném příjmení, údaje o omezení svéprávnosti, o opatrovníkovi a zákazu pobytu. Od stejného data je možné zvolit si, zda-li bude v novém dokladu uveden rodinný stav.

tak to je super, takže se mi třeba někde zraní rodiče a já vůbec nedokážu doktorům, že to jsou mí rodiče, abych dostala nějakou informaci. Super, no. Nevím, k čemu ty občanky jsou.

Havlova
Povídálka 31 příspěvků 17.07.18 18:23

@vokishka Rodiče máte v rodném listu, příp. se podepisuje čestné prohlášení.

Extra třída :D 12284 příspěvků 17.07.18 20:31
@Havlova píše:
@vokishka Rodiče máte v rodném listu, příp. se podepisuje čestné prohlášení.

no ale rodný běžně nikde nenosím. Prostě mizí důležité informace. MĚla jsem tam manžela, děti. Občas jsem to použila, třeba děckám při zařizování slevy na MHD. Teď je tam houby.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama