Potravinářský průkaz, jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 15:53
Potravinářský průkaz, jméno

Ahoj :) mám potravinářský průkaz na neomezenou dobu od r. 2011, ale je na mé jméno za svobodna. Dneska jsem se zhrozila u lékařky, za nový chce 300 Kč.
Myslíte, že by někde mohl být problém kdybych si nechala ten s jménem za svobodna? Nemáte někdo zkušenost? Díky

Reakce:
kačka39
Kecalka 363 příspěvků 17.07.18 16:06

Má potravinářský průkaz asi 30 let, od 14. Jméno někdo škrtnul a napsal nové, asi zaměstnavatel, když jsem se vdala. Nikdy to nikomu nevadilo a to ho už za tu dobu nějaká ta kontrola určitě viděla. pracuji v potravinářství stá­le.

vokishka
Extra třída :D 13486 příspěvků 17.07.18 17:29

neřešila bych, v občance je i rodné jméno, takže se to podle toho dá poznat.

renduli
Závislačka 3127 příspěvků 17.07.18 17:33
@vokishka píše:
neřešila bych, v občance je i rodné jméno, takže se to podle toho dá poznat.

V občankách od nějakého r. 2013 ne.

EDIT: Od 1. 1. 2012 se do občanského průkazu nezapisují údaje o manželech a partnerech, údaje o dětech, údaje o rodném příjmení, údaje o omezení svéprávnosti, o opatrovníkovi a zákazu pobytu. Od stejného data je možné zvolit si, zda-li bude v novém dokladu uveden rodinný stav.

vokishka
Extra třída :D 13486 příspěvků 17.07.18 17:38
@renduli píše:
V občankách od nějakého r. 2013 ne.EDIT: Od 1. 1. 2012 se do občanského průkazu nezapisují údaje o manželech a partnerech, údaje o dětech, údaje o rodném příjmení, údaje o omezení svéprávnosti, o opatrovníkovi a zákazu pobytu. Od stejného data je možné zvolit si, zda-li bude v novém dokladu uveden rodinný stav.

tak to je super, takže se mi třeba někde zraní rodiče a já vůbec nedokážu doktorům, že to jsou mí rodiče, abych dostala nějakou informaci. Super, no. Nevím, k čemu ty občanky jsou.

Havlova
Kecalka 249 příspěvků 17.07.18 18:23

@vokishka Rodiče máte v rodném listu, příp. se podepisuje čestné prohlášení.

vokishka
Extra třída :D 13486 příspěvků 17.07.18 20:31
@Havlova píše:
@vokishka Rodiče máte v rodném listu, příp. se podepisuje čestné prohlášení.

no ale rodný běžně nikde nenosím. Prostě mizí důležité informace. MĚla jsem tam manžela, děti. Občas jsem to použila, třeba děckám při zařizování slevy na MHD. Teď je tam houby.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >