Potravinářský průkaz - jak to chodí v praxi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 19:55
Potravinářský průkaz skupiny to chodí v praxi

Ahoj, nastupuju po mateřské do práce, do rychlého občerstvení. Byla jsem si nechat vystavit potravinářský průkaz, a četla jsem si ty pokyny, prý když se v okolí vyskytne průjmové nebo horečnaté nebo takové nějaké onemocnění, tak jít k dr, a podrobit se vyšetření? Fakt se to takto dělá, nebo se to v praxi neřeší? Mám děti, které občas něco dotáhnou, jako každý dítě, to bych tam mohla chodit pořád. A když to bude něco horšího, teplota, a já budu muset zůstat na paragrafu(nejmladší nechodí ještě do školky, ale bude mi hlídat kamarádka na md, takže nemocný dítě ne)tak když budu brát paragraf-tudiz nemocný člověk v rodině, bude někdo kontrolovat, jestli jsem si i já opravdu k Dokto :potlesk: r došla? Jsem z toho trochu zarazena, jestli to půjde skloubit, potřebuju už do práce. diky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 19:57

Jejda pardon, telefon mi upravil nadpis,nevím,proč je tam skupiny,mělo tam být jen „jak to chodí v praxi“a nevím jak opravit

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 5227 příspěvků 07.01.19 19:58

nikde jsem se nesetkala s tim, ze by to nekde resil. mas prukaz. mas..... ja ho mam uz pres 10 let, vis co jsem za tu dobu mohla mit ruznych nemoci? kazdej rok ho davam na brigade a kazdej rok se omlouvam, ze uz je tak starej, ze si klidne zajdu vyridit novej a nikdo nechce, pry staci, ze nejak mam :lol: :mrgreen:

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 07.01.19 20:04

Dělám ve zdravotnictví, nikdy sem nikam nechodila, ono nakažlivá je i blbá rýma to bych fakt běhala pořád jenom k dr. Jinak sem ho dostala v prváku ve škole a má neomezenou platnost, takže asi tak, za těch 10 let sem mohla chytnout milion infekčních nemocí a nikoho to nezajímá, průkaz mám a tím se končí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:05

@debra.morgan jo tak to jsem ráda,dík. A děti už taky máš,je tedy paragraf v pohodě? Protože když ho budu mít,tak bude oficiální, jistý, že jsem v kontaktu s infekcí,ale tedy taky to nikdo neřeší? Když bude muž doma,tak dobrý,ale když budu mít směnu,a on nebude zrovna,tak to jinak nepůjde

TeSudička
Kecalka 348 příspěvků 07.01.19 20:08

Ja teda nevim, ale kdyz jsem ja mela strevni chripku, tak to docela resily- musela sem k dr a nasledne pak donest potvrzeni, ze nejsem nakazliva

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 07.01.19 20:12

@TeSudička a jak v práci zjistí že máš zrovna střevní chřipku když jim to nepovíš??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 20:12

@TeSudička na střevní potíže právě vůbec netrpim,i když děti občas mají,tak mě max den lehce píchá v břiše,nikdy ne že bych zvracela nebo průjem,ale přenašeč asi být mužů,nevím,ale nevím tedy,jestli když děti budou mít,tak jestli já můžu do práce,nebo ne :nevim:

KimL
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 07.01.19 20:14

Jako případného zákazníka mě tahle diskuze docela děsí 8o

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 07.01.19 20:51

U nás v práci se to taky řešilo, přece jenom děláme v pohostinství. Kolega mel střevní chřipku a šéf chtěl potvrzení, že nemá salnonelu a tak. Jistěže mohl říct něco jineho, ale proč riskovat, zdraví spoustu jinych lidí.

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 07.01.19 21:21

Já třeba kdysy dělala v potravinách, něco sem chytla, zvracela sem kudy sem chodila, musela sem z práce odejit, nebylo možný v tom stavu dokončit směnu (nešla sem tam už nemocná, ráno mi nic nebylo, během dne se mi udělalo zle), nemocná bych tam nešla, nakonec sem skončila na infekčním, šéf to věděl nic sem netajila a za 2 týdny jsem nastoupila zpátky a nikoho nezajímalo co mi bylo, hlavně že jsem zpátky a nemusí řešit zástup za mě, předtím jsem měla angínu a šla na neschopenku a vedoucí byl ještě naštvaný že jako chci zůstávat doma. Takže asi tak k práci v obchodě (respektive v lahůdkach, kde člověk manipuluje s nezabalenýma potravinama). Nicméně mě by svědomí nedovolilo jít do práce, kde tou nemocí můžu někomu uškodit, stejně jako bych nešla s nějakou infekční nemocí do práce v nemocnici, kde sem teď, abych někoho nakazila a ještě mu přitížila, to radši odležim doma i přes to že vedení bude muset přepisovat směny a kolegyně budou vzteklé že musí brát směny navíc…

TeSudička
Kecalka 348 příspěvků 07.01.19 21:28

@Kriss Tina to je pravda, ale tak rict by se to melo, kdyz se dela s jidlem..

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 5227 příspěvků 07.01.19 21:32

@TeSudička ono hodne zalezi kde, ja byla 3 dny doma s prujmem (a oni to vedeli, protoze jsem zdrhla v půlce směny) a uz me shaneli kdy dojdu na smenu..... :nevim: a to jsem taky delala s potravinami :nevim:

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 07.01.19 21:32

@TeSudička jono jako já to klidně řeknu, ale ono to to vedení kolikrát stejně nezajímá, jim je fuk že máš infekční nemoc, oni vidí jenom to že musí řešit zaskok… Většinou je to prostě na svědomí každého toho zaměstnance co v práci řekne a v jakém stavu tam dorazí :nevim: někdo pak radši nakazí všechny kolegy a půlku zákazníků než aby přišel o část výplaty díky nemocenské :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:56
Lidičky tak díky za zkušenosti. Když budu nějak víc nemocná,tak pochopitelně nepůjdu,ale jsem ráda,že když je to jen v rodině,tak se to reálně neřeší.
@Kriss Tina píše:
@TeSudička jono jako já to klidně řeknu, ale ono to to vedení kolikrát stejně nezajímá, jim je fuk že máš infekční nemoc, oni vidí jenom to že musí řešit zaskok… Většinou je to prostě na svědomí každého toho zaměstnance co v práci řekne a v jakém stavu tam dorazí :nevim: někdo pak radši nakazí všechny kolegy a půlku zákazníků než aby přišel o část výplaty díky nemocenské :zed:

To je samozřejmě blbý,máš pravdu,jenže co on má člověk někdy dělat,první 3 dny nemocenské neplacený,mimoto když bude někdo,kdo nemá dobrou imunitu,doma s každou silněji rýmou a kašlem,pak to chyti děti,v horší verzi,takže paragraf,když má člověk víc dětí,to by chodil do práce párkrát do měsíce,a za chvíli by letěl…a většina lidí práci potřebuje. Já jsem ráda,že mě s dětma a minimální praxí vezmou aspoň v tom Fast foodu,i v tom blbým supermarketu mě bez praxe nevzali,takže pokud mě vyhodí,tak ještě zkusit konkurenci,kde taky snad berou každýho,a jinak konec,manžel nemá plat,aby nás uživil,bylo by to přežívání,a byl by hodně naštvaný.hlavne si tam můžu naplánovat směny,což potřebuju,ve dny,kdy je manžel doma,nebo je kamarádka ochotná hlídat. Je to složité no :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >