Potravinové doplňky - podvod po telefonu

23.3.17 23:23

potravinové doplňky - podvod po telefonu

Potrebuju poradit.
Muj tata jak je starej, tak je blbej :(
Dneska mi volala mamka, ze se ji tata vcera sveril, ze mu do prace volalo na mobil nejake cislo a po zvednuti to bylo nejake call centrum. Nabidli mu za cenu postovneho vzorky nejakych preparatu na klouby s tim, ze pak by mu kazdy mesic chodil nejaky balicek.

Otec spatne slysel, ale misto, aby je odpalkoval, tak to odsouhlasil.

Pry mu rekli, ze do tydne to muze zrusit.

Samozrejme, ze na udane cislo se neda dovolat zpet.

A ja si na internetu nasla, ze toto cislo patri nejake marketingove firme, co nabizi potravinove doplnky, koralky z chranenych dilen apod, ale nikde neni nazev te firmy.
Take tam psali lidi, ze pak kdyz to chteli rusit podobne nabidky, tak to neslo, porad jim posilali balicky, kdyz je nevyzvedli, chodily jim upominky a pak snad az vymahaci..
No mama je z toho na mrtvici a vubec nevedi, co delat.

Tata je v tomhle uplne blbej, uz takhle jednou mama prisla domu a meli doma vysavac za 30t, ale ten byl aspon fajn.

Netusite, co s tim delat? Kam se obratit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

79
23.3.17 23:31

@Kacatko1986 jediný co mě napadá jsou policajti, ale víme co by s tím asi udělali, že? Mě za poslední měsíc taky volali a to hned několikrát, naštěstí jsem to nevzala a pak si našla že to jsou právě nějací „obchodnici“. Docela by mě zajímalo kde berou telefonní čísla? Jestli má vůbec někdo oprávnění dát někomu takovému naše osobní telefonní číslo? Co to zkusit přes operátora jestli by nebyli schopni to číslo nějak zkontaktovat nebo alespoň poradit co s tím dělat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
23.3.17 23:48

Až přijde balíček, tak na zpětnou adresu napsat doporučený dopis, ve kterém otec odstoupí od smlouvy. Balíček zaslat zároveň. Kopii dopisu si nechte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 00:41

Není to Helvétia Apothéke? Stačí poslat zpět a k tomu připsat, že rušíte odběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 00:46

@Katerina000 to prave nevim, mamka mi po telefonu nevedela povedet, zda otec rozumel nazev firmy ci ne - musim to zjistit.. diky kazdopadne za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
24.3.17 05:54
@Sabi87 píše:
@Kacatko1986 jediný co mě napadá jsou policajti, ale víme co by s tím asi udělali, že? Mě za poslední měsíc taky volali a to hned několikrát, naštěstí jsem to nevzala a pak si našla že to jsou právě nějací „obchodnici“. Docela by mě zajímalo kde berou telefonní čísla? Jestli má vůbec někdo oprávnění dát někomu takovému naše osobní telefonní číslo? Co to zkusit přes operátora jestli by nebyli schopni to číslo nějak zkontaktovat nebo alespoň poradit co s tím dělat. :nevim:

V call centru jsem dělala a telefonni číslo je nahodne poskládané a bud existuje a systém spoji nebo neexistuje a skládá se dalsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
24.3.17 06:08
@Kacatko1986 píše:
Potrebuju poradit.
Muj tata jak je starej, tak je blbej :(
Dneska mi volala mamka, ze se ji tata vcera sveril, ze mu do prace volalo na mobil nejake cislo a po zvednuti to bylo nejake call centrum. Nabidli mu za cenu postovneho vzorky nejakych preparatu na klouby s tim, ze pak by mu kazdy mesic chodil nejaky balicek.

Otec spatne slysel, ale misto, aby je odpalkoval, tak to odsouhlasil.

Pry mu rekli, ze do tydne to muze zrusit.

Samozrejme, ze na udane cislo se neda dovolat zpet.

A ja si na internetu nasla, ze toto cislo patri nejake marketingove firme, co nabizi potravinove doplnky, koralky z chranenych dilen apod, ale nikde neni nazev te firmy.
Take tam psali lidi, ze pak kdyz to chteli rusit podobne nabidky, tak to neslo, porad jim posilali balicky, kdyz je nevyzvedli, chodily jim upominky a pak snad az vymahaci..
No mama je z toho na mrtvici a vubec nevedi, co delat.

Tata je v tomhle uplne blbej, uz takhle jednou mama prisla domu a meli doma vysavac za 30t, ale ten byl aspon fajn.

Netusite, co s tim delat? Kam se obratit?

Jak spatne slysel a odsouhlasil? Musel jim nadiktovat adresu :nevim:
Pisemne odstoupit a balicky neprebirat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 06:24

@cecetka byl v praci a je tam hluk.
Muj tata je bohuzel takovy hnup v tomto:(( Mama se s nim uz navztekala.. Ani nevi, co je to za firmu, pry telemarketing, ale vic nevi. No, asi budeme muset pockat, az to dorazi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27273
24.3.17 06:27

Neplaš, já si takhle jednou objednala jablečný ocet. První balíček byl taky za cenu poštovného, pak měli chodit za víc peněz. No a v tom prvním balíčku byla přiložená kartička na zrušení odběru. Tu jsem HNED vyplnila a poslala zpět. Další balíček už nepřišel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
24.3.17 06:44

Až to přijde pozorně si přečtěte podmínky poslané v dopise. Většinou malým písmem.
A ať si tatínek také nechá zrušit další telefonické kontaktování.

Mně také kdysi takhle zatelefonovali (o té firmě jsem věděla, otec od nich kupovali žiletky a byl spokojený), takže když mi nabídli holítko za cenu poštovného, které jsem už tak chtěla vyzkoušet, tak jsem si ho vzala a další odběry hned zrušila a bylo to OK. Jen tedy nechtěla jsem aby mne znovu kontaktovali, tak jsem jim to řekla, nicméně jednou za třeba 2 roky to znovu určité roky zkoušeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 06:55

@Jj.Mm Náhodně poskládané?! Tak jak je možné, že mě oslovují jménem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
24.3.17 07:16

@tetaagáta to opravdu nevim, ja dělala v call centru a nikoho jsem jménem neoslovovala a nevěděla jsem komu volam, stejne tak kamarádka v jiném. V téhle dvou co znám jsou čísla složená nahodne počítačem ???? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17257
24.3.17 07:22

Mne volali taky. Jenze baba se se mnou moc nebavila a rekla, ze jsem za nejaky pruzkum vyhrala tabletky. Adresu znala!!! No ja to pak dohledavala - adresu znali, ale tak spatne napsanou (videla jsem v emailu, ze ma prijit balicek), ze jsem se domluvila s postakem, at mi to ani nenosi. Ten napsal, ze jsem neznama a poslal zpet. Ja jim pdsala email obracene - ze balicek aji neprisel, i kdyz slibili a ze uz tedy nic nechci. Postovne chteli. Ja jim vypsala par paragrafu do mailu a zruseno, postovne nechteli. Priste musim rovnou zavesit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
24.3.17 07:51

@tetaagáta Staci, ze si treba jednou objednas neco nekde v internetovem obchode, kde vyplnis svoje cislo. Casto ty kontakty preprodavaji dal. Telefonni cisla a emaily jsou obrovsky bisznis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
24.3.17 08:32

@Katerina000 přesně, tam můj táta taky něco odkýval :roll: :lol: a máme taky vyzkoušené toto odstoupení od smlouvy formou doporučého dopisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama