Potřeba kolektivu a vrstevníků u dvouletého

Anonymní
12.11.20 12:59

Potřeba kolektivu a vrstevníků u dvouletého

Ahoj, už od nařízení nouzového stavu přemýšlím nad tím na kolik je nutné, aby dvouleté dítě bylo pravidelně mezi vrstevníky nebo obecně mezi dětmi. Mám dvouleté dítě, ještě na jaře, před prvním nouzovým stavem, jsme se pravidelně vídali se stejně starým dítětem. Pak jsme kontakt přerušili a už jsme nenavázali. V okolí nemám žádné známé s dětmi. Měla jsem v plánu dát naše dítě do jeslí od září na dva půl dny, ale kvůli situaci jsme to zrušili. Teď jsem s dítětem doma, venuji se mu, chodíme ven apod. Jen prostě nemá v okolí žádné děti. Sem tam někoho venku potkáme, ale je to jen letmý kontakt. Chci se zeptat, může to, že ve dvou letech nemá kontakt s dětmi, nějak negativně dítě poznamenat? Díky za zkušenosti a prosím vyhněte se diskusi o vhodnosti či nevhodnosti se v této době setkávat. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5567
12.11.20 13:11

Asi záleží jak který dite. Naše 3,5 letá po tom netouží moc do teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 13:15
@JancaS84 píše:
Asi záleží jak který dite. Naše 3,5 letá po tom netouží moc do teď.

A má dcerka sourozence? Ještě jsem nenapsala, že naše dítě sourozence nemá. Jinak na něm nepozoruju, že by to vyloženě vadilo, ale když vidí děti, tak se k nim má a chce si s nimi hrát.

• Citovat
  • Nahlásit
3785
12.11.20 13:22

No my jsme ve styku tady na vesnici s dětmi i když teď už méně, ale s jedním se setkáváme pravidelně a pak jsou tu ještě děti sestry, které potkáváme sporadicky. Podle mě je to jak o povaze dítěte, tak i o mentálním nastavení. Dcera sice má ráda společnost, ale se stejně starými dětmi si nevyhraje. Takže i když se potkáváme s tim jedním, tak si většinu času hrají každý sám. Maji oba období „všechno je moje, neber mi to“ takže jejich přetahování o hračky končí řevem okradeného a pak si zase hrají každý sám. Já si myslím, že je to relevantní od těch tří let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 13:25
@Martha03 píše:
No my jsme ve styku tady na vesnici s dětmi i když teď už méně, ale s jedním se setkáváme pravidelně a pak jsou tu ještě děti sestry, které potkáváme sporadicky. Podle mě je to jak o povaze dítěte, tak i o mentálním nastavení. Dcera sice má ráda společnost, ale se stejně starými dětmi si nevyhraje. Takže i když se potkáváme s tim jedním, tak si většinu času hrají každý sám. Maji oba období „všechno je moje, neber mi to“ takže jejich přetahování o hračky končí řevem okradeného a pak si zase hrají každý sám. Já si myslím, že je to relevantní od těch tří let.

Díky, já si myslím to samé, že relevantní společné hraní případně kamarádství začíná cca od 3 let. ale občas ve mě hlodá cervik pochybnosti. Je pravda, že když jsme ještě chodili ven s tím jedním dítětem, tak to bylo samé brani hraček, řev a stejně si každé dítě hrálo víceméně samo. Ale to byly o půl roku mladší. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9822
12.11.20 13:27

Víš co, každé dítě je jiné, jedno má děti rádo a vyhledává je, druhé je samotář. Je pravda, že děti, které jsou zvyklé chodit např. do koutků atd. většinou snáze přijmou školku (ale zase je to individuální). Já osobně si myslím, že dítě potřebuje děti a sociální rozvoj, byť se mu budeš věnovat sebevíce, potřebuje i ty děti. :hug: Moje dcera má rok a už nyní děti velmi vyhledává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
12.11.20 13:30
@Anonymní píše:
Ahoj, už od nařízení nouzového stavu přemýšlím nad tím na kolik je nutné, aby dvouleté dítě bylo pravidelně mezi vrstevníky nebo obecně mezi dětmi. Mám dvouleté dítě, ještě na jaře, před prvním nouzovým stavem, jsme se pravidelně vídali se stejně starým dítětem. Pak jsme kontakt přerušili a už jsme nenavázali. V okolí nemám žádné známé s dětmi. Měla jsem v plánu dát naše dítě do jeslí od září na dva půl dny, ale kvůli situaci jsme to zrušili. Teď jsem s dítětem doma, venuji se mu, chodíme ven apod. Jen prostě nemá v okolí žádné děti. Sem tam někoho venku potkáme, ale je to jen letmý kontakt. Chci se zeptat, může to, že ve dvou letech nemá kontakt s dětmi, nějak negativně dítě poznamenat? Díky za zkušenosti a prosím vyhněte se diskusi o vhodnosti či nevhodnosti se v této době setkávat. Díky.

Taky nad tím dumam a nevymyslím asi nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
12.11.20 13:33

Jak píše Janča, záleží na dítěti. Některé se hrnou mezi ostatní děti, některé se zase drží mámy. Nic není špatně.
Nemyslím si, že by měl ale trvalé následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
12.11.20 13:34
@Martha03 píše:
No my jsme ve styku tady na vesnici s dětmi i když teď už méně, ale s jedním se setkáváme pravidelně a pak jsou tu ještě děti sestry, které potkáváme sporadicky. Podle mě je to jak o povaze dítěte, tak i o mentálním nastavení. Dcera sice má ráda společnost, ale se stejně starými dětmi si nevyhraje. Takže i když se potkáváme s tim jedním, tak si většinu času hrají každý sám. Maji oba období „všechno je moje, neber mi to“ takže jejich přetahování o hračky končí řevem okradeného a pak si zase hrají každý sám. Já si myslím, že je to relevantní od těch tří let.

Mám podobnou zkušenost. Rád na děti kouká, honí se s nima, to se mu teda postesti třikrát týdně na 10 minut. Když jsme se třeba v létě sešli s bratrancem starším o pár měsíců, tak si hrajou vedle sebe plus rvačka o věci. Syn s ním chce chodit za ruku a bratranec odmítá :D takže i někoho mít je kolikrát k prdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17533
12.11.20 13:35

Každý dítě je jiný, ty moje by zabilo, kdyby nemohly k ostatním dětem a to jsou dvě. Obě už někdy od roku vyžadovaly kontakt s dětmi. Jiný to nevyžadujou, ale to neznamená, že by jim to nebylo prospěšný. Být v kolektivu je pro děti přirozený a učí se sociálním dovednostem, není to jen o hraní. Teď s tím stejně nic nenaděláš, ale jak to půjde, mezi děti by občas chodit měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 13:39

@Janli jasně až to půjde, tak do jeslí půjde. Ale teď se s nikým stýkat prostě nechceme. A když to vidím u nás, jak miminky lžou o tom, že se s nikým nestýkají a pak tu stejnou paní vidím každý den s někým jiným tak to už tuplem ne.

• Citovat
  • Nahlásit
3785
12.11.20 13:39
@Anonymní píše:
Díky, já si myslím to samé, že relevantní společné hraní případně kamarádství začíná cca od 3 let. ale občas ve mě hlodá cervik pochybnosti. Je pravda, že když jsme ještě chodili ven s tím jedním dítětem, tak to bylo samé brani hraček, řev a stejně si každé dítě hrálo víceméně samo. Ale to byly o půl roku mladší. :nevim:

Jako jo, děcka potřebuji děcka. Toto je však podle mě ještě takový blbý věk. Minimálně moje dcera nechápe, když má někomu něco půjčit, vrátit atd. Na to bude podle mě zralá až v tech třech, kdy půjde do školky. Má momentálně raději starší děti, jelikož ty jí nic neberou. Neřekla bych ale, že tim dítě výrazně strádá, pokud udržuješ nějaký interval, kdy s dítětem chodíš mezi lidi, na hřiště atd. I když je kovid, předpokládám, že dítě občas nahodíš do kočárku a jdete se aspoň projít a tak někoho potkáte… Sociální interakce je třeba jak píše @Kotatko03, ale určitě je důležitější v tom předškolním věku než nyní. Jelikož jak jsem psala, ty hry s vrstevníky nejsou nic moc, pokud není dítě totální submisiv co každému všechno dá a nic mu nevadí, což teda moje dcera není ani náhodou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 13:42
@Martha03 píše:
Jako jo, děcka potřebuji děcka. Toto je však podle mě ještě takový blbý věk. Minimálně moje dcera nechápe, když má někomu něco půjčit, vrátit atd. Na to bude podle mě zralá až v tech třech, kdy půjde do školky. Má momentálně raději starší děti, jelikož ty jí nic neberou. Neřekla bych ale, že tim dítě výrazně strádá, pokud udržuješ nějaký interval, kdy s dítětem chodíš mezi lidi, na hřiště atd. I když je kovid, předpokládám, že dítě občas nahodíš do kočárku a jdete se aspoň projít a tak někoho potkáte… Sociální interakce je třeba jak píše @Kotatko03, ale určitě je důležitější v tom předškolním věku než nyní. Jelikož jak jsem psala, ty hry s vrstevníky nejsou nic moc, pokud není dítě totální submisiv co každému všechno dá a nic mu nevadí, což teda moje dcera není ani náhodou :lol:

Děti potkáváme, ale prostě si teď s nimi nehraje tolik jako dřív. Dopoledne venku moc děti není, ale sem tam někoho potkáme a odpoledne chodíme ven až za tmy. V úplné izolaci nežijeme, jen přímé kontrakty máme dost omezené.

• Citovat
  • Nahlásit
3785
12.11.20 13:50

@Bubla Bůčková jj přesně. My si hlavně rozumíme s jeho mámou. Děti se zdají o něco klidnější, když jsou spolu, takže máme čas si dát aspoň teplý kafe… Ale občas je to blázinec, když si chtějí oba hrát s tim stejným. Mám i výhodu v tom, že bydlíme tam, kde lišky dávají dobrou noc, takže hřiště nejsou zaplněná nebo nedej bože zavřená, jako jinde… Nicméně i tak jsou pro dceru děti, které ji nezajímají, převážně ty s oblibou v neustálém stání na jednom místě, takže jsem ráda, že je tu podobný „magor“, jako ona, naturelem. I když to sebou přináší úskalí v jejich potenciální kooperaci při hraní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
12.11.20 13:53
@Anonymní píše:
Děti potkáváme, ale prostě si teď s nimi nehraje tolik jako dřív. Dopoledne venku moc děti není, ale sem tam někoho potkáme a odpoledne chodíme ven až za tmy. V úplné izolaci nežijeme, jen přímé kontrakty máme dost omezené.

Tak to považuji za ok. Teda za mě. Neřešila bych to, dopřála jí když to půjde, alespoň pohled na děti nebo krátkou hru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama