Potřebné dokumenty do porodnice a po porodu

30.6.15 19:11

Potřebné dokumenty do porodnice a po porodu

Ahojda maminky… vím, že je zde všude hodně otázek a odpovědí na toto téma, ale nějak se v tom nedovedu orientovat a dát dohromady co vše je vlastně teda potřeba DO porodnice za dokumenty a co PO porodu zařídit. Lze některé dokumenty a věci zařídit před porodem i když jsou potřeba až po porodu? Uvádím svůj případ a moc vás všechny prosím o nějaký kompletní seznam co kam a kdy mít. Čekám první mimčo v prosinci letošního roku s přítelem (Slovák) nejsme oddání, mimčo bude mít jméno po něm. Ještě jednou moc děkuji za vaše odpovědi a trpělivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.6.15 19:17

Ahoj urcite jeho a tvuj rodny list, obcanky ale nevim co jeste kdyz je slo ák :-) moc jsem ti nepomohla co. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
30.6.15 19:20

Tak to jméno po něm musíte před porodem zařídit na matrice. Lejstro odsud si pak budeš brát do porodnice. Před porodem zajistit pediatra. V porodnici budeš vypisovat papíry, v některých nemocnicích dávají pár lejster ještě před porodem, ostatní se vypisuje při příjmu. Možná chtěli moji občanku, už nevím. Těhotenskou průkazku, průkaz pojišťovny. Po porodu na místní matriku vyřídit rodný list. Po obdržení rodného listu na zdravotní pojišťvnu dítě přihlásit. Po porodu se ozvat pediatrovi. Potom rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 19:21

Děkuju jsem ráda za každou radu… Jsem ze všeho strašně vystresovaná a mám obavy abych na něco nezapomněla a pak to s tím neměla zbytečné opletačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 19:23

Děkuju moc… Moc jste mi pomohla… a ten rodíčák když nemám nárok na mateřskou se zařizuje kde? Kde seženu potřebné lejstra a kdy po porodu si mám žádat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
30.6.15 19:28

Podle brožury porodnice, kde plánuju rodit, by to měly být tyhle doklady:

• těhotenská průkazka, zprávy ze všech vyšetření a utz
  • občanský průkaz, u cizinců cestovní pas
  • kartička pojištěnce
  • zápis o určení otcovství z matriky (u nesezdaných párů), oddací list (u manželů)
  • rodný list (svobodná matka bez udání otce)
  • prohlášení o křestním jménu dítěte
  • telefonní čísla (rodička, partner)
  • doporučeno sepsání rodinné anamnézy rodičky a partnera

Nutnost mít zvoleného pediatra.

Tak snad ti to aspoň trochu pomůže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2736
30.6.15 19:28

@Cicuskaa rodičák se vyřizuje na uradu prace- socialnim odboru, formulare byvaji volne ke stazeni na strankach mpsv https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp pokud budete chtit rodicak pres partnera, tak je potreba aby si vybehal v praci a pak na urade denni zaklad pro vypocet rodicaku. Na urad staci jit po 6 nedeli, doplati to zpetne az 3 mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
30.6.15 19:31
@Cicuskaa píše:
Děkuju moc… Moc jste mi pomohla… a ten rodíčák když nemám nárok na mateřskou se zařizuje kde? Kde seženu potřebné lejstra a kdy po porodu si mám žádat?

Jestli není nárok, tak se žádá hned po porodu, ale asi až s rodným listem :think: na příslušně správně sociální zařízení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 19:32

Co je to prohlášení o křestním jménu dítěte? K tomu je potřeba taky nějaký dokument?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
30.6.15 19:34

@Cicuskaa Papír, kde se vyplní křestní jméno dítěte a ten se odevzdá pak v porodnici.. u nás ho dává gynekolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 19:42

A žádost o porodné se podává předpokládám taky až po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
30.6.15 19:43
@Cicuskaa píše:

Tak to nevím, asi jo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
30.6.15 19:55

@Cicuskaa Před porodem: dohodu o určení otcovství, kterou vyřídíte na matrice. Pak dětského lékaře a pokud si bude žádat o řodičák, část papíru se dá vyřídit už teď před pořadem a zbytek po porodu :) Pak jen až se prcek narodí na příslušné matrice zařídit rodný list, pak pojišťovnu a to je asi vše :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
30.6.15 19:58
@Cicuskaa píše:

ano, na UP-na soc. odboru a tam se jde až s rodným listem dítěte a teda vyplněnými papíry od účetní(máte na to rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama