Potrebovala bych poradist s uspavanim ditete

263
3.6.15 17:53

Potrebovala bych poradist s uspavanim ditete

Mam 3 a pul mesicniho chlapecka. Koupeme ob den. Den kdy koupeme zatahnu v mistnposti kde spi a tam ho nakojim. Vetsinou usnul u prsu a ja ho jen prenesla. Nyni kdyz ho uz prenasim do loznice kde je tma zacne se kroutit a brecet, jako kdyby uz vedel o co jde. Kdyz mi u prsu neusne dam ho do postylky a odchazim, pak breci, tak se jen vracim davam mu do pusinky dudlik a takhle treba hodinu.
Den kdy nekoupeme bud udsne driv nez v tech 7 hod jak ho davam spat tak ho jen prenesu a kdyz ne tak ho v 7 prenesu a zase breci. Tak tam chodim jen davat dudlik.
Nyni chce partner jen na tyden na chalupu a ruzne po lete cetsovat k pribuznym a ja se bojim, ze si takhle zadne spaci navyky neudela, dkyz budem porad v trapu a bude psat jinde. pokud sme nekde pres noc nechavam ho spat v korbicce kocarku. Tu aspon zna.
Nevim jetsli delam dobre a bojim se, aby si ty navyky, ktere se snazim udrzet, nejak nerozhazely :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13793
3.6.15 18:00

Já malou uspávala na ruce a zpívala jí. Měla usínáčka a plínku. Co se týká toho cestování, tak já jsem byla na tohle trochu magor, ale dokud byla malá miminko tak jsme takhle nikam necestovali. Její pohodlí a režim pro mě byly přednější. Na tu chalupu bych jela, tam si ten režim můžeš v pohodě udržet, ale je taky fakt že když se režim poruší tak je většinou matka na nervy a dítě v klidu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
3.6.15 18:17

Když se chce režim se udrží všude, u nás byl odklon max 30minut. Uspávala jsem na ruce a potom houpala na míči. Je to možná špatně, ale teď jsme v klidu plynule během druhého těhotenství přešli na usínaní v její posteli (už má velkou) LEžim u ní dám jí mlíčko a tulíme se dokud neusne. Někdo řekne, že je ve dvou letech už velká, ale takhle tulit e bude ještě max rok dva a pak už nikdy. Užívám si to. Usína do 20minut. Cestování bych se nebála, protě bych to dělala jak ji zvyklá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
3.6.15 18:25

U nás také docházelo k odklonu max 30 min. malého jsem nikdy neuspávala, vykoupala jsem, nakojila, pomazlili jsme se, dala pusinku, dala do postýlky a pustila melodii na kolotoči, v klidu si usnul sám. Teď vykoupu, nakojím, pomazlíme se dá všem doma pusinku a stačí ho dát do postýlky chvilku si povídá a za chvilinku spí. V budoucnu až bude větší mám v plánu číst, ale zatím ho to nebere, když jsem u něj a snažila jsem se číst, tak spíš dělá blbinky.
Pokud budete postupovat stejně jako doma, tak bych se nebála

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
3.6.15 19:18

@Iveta1981 jé taky někdo kdo uspává dvouleťáku u sebe / u něj v posteli, máme to se synem taky tak :-) jo jako manžela občas mrzí že mi nemůže pomoct a třeba uspat, ale taky si říkám že to není na věky a malej už usnul i s tátou byť jim to přes knížky a pohádky trvalo trochu dýl než u prsa, ale šlo to, ne že ne, n je prostě tak strašně aktivní že ani na to spaní prostě nemá čas a jediné zklidnění nastane právě u toho prsa :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
3.6.15 19:21

@BersiEn no já nevím, v tomto věku se ten zvyk stejně ještě moc neudrží, navíc podle popisu to stejně moc nefunguje, když hodinu brečí, pak přijdou zuby a já nevím co a stejně se to u dětí pořád mění
takže cestování bych se moc nebála, zajistila si všude klídek na usínání a u usínání klidně asistovala, však je to ještě malé miminko, pokud nezabírá dudlík, vzala bych mimíse k sobě, pomazlila, klidně znovu nabídla prso nebo vyzkoušela jestli prostě prcek nechce spát s maminkou a cítit její blízkost a odejít až později, v hlubší fázi spánku, kdy si toho už nevšimne

Příspěvek upraven 03.06.15 v 19:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
3.6.15 19:38

@hrnoulek malá teda usne i s tátou, je jí to jedno (už od půl roku nekojíme). Je pravda, že zakladatelka má miminko ještě malinký, snažila bych se dodržet časový rozvrh jako doma a pokud jí nevadí hodinové křičení a nošení dudu, tak bych to tak nechala. Je to všechno o rozhodnutí držet pravidelnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
3.6.15 19:44
@BersiEn píše:
Mam 3 a pul mesicniho chlapecka. Koupeme ob den. Den kdy koupeme zatahnu v mistnposti kde spi a tam ho nakojim. Vetsinou usnul u prsu a ja ho jen prenesla. Nyni kdyz ho uz prenasim do loznice kde je tma zacne se kroutit a brecet, jako kdyby uz vedel o co jde. Kdyz mi u prsu neusne dam ho do postylky a odchazim, pak breci, tak se jen vracim davam mu do pusinky dudlik a takhle treba hodinu.
Den kdy nekoupeme bud udsne driv nez v tech 7 hod jak ho davam spat tak ho jen prenesu a kdyz ne tak ho v 7 prenesu a zase breci. Tak tam chodim jen davat dudlik.
Nyni chce partner jen na tyden na chalupu a ruzne po lete cetsovat k pribuznym a ja se bojim, ze si takhle zadne spaci navyky neudela, dkyz budem porad v trapu a bude psat jinde. pokud sme nekde pres noc nechavam ho spat v korbicce kocarku. Tu aspon zna.
Nevim jetsli delam dobre a bojim se, aby si ty navyky, ktere se snazim udrzet, nejak nerozhazely :nevim:

no a kdybys mu naslouchla vnitřně, tak bys věděla že je mu nějaký dudlík u zadku, volá tebe, mamino, ne dudlík. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2874
3.6.15 19:46

@BersiEn je malinký! Budte s ním!!! Věřte mi, že to jednou a brzo skončí a vy budete vzpomínat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
3.6.15 19:47

@Iveta1981 no mě by právě vadilo to hodinové křičení, to mi tak trochu přijde, že už prostě dítě nakonec musí usnout únavou z křiku, já na to nejsem, někdo jo, já ne, jako dodržet režim se podle mě dá i na cestách, to souhlasím, předpokládám, že nebudou spát někde na hromadné světnici s 10 lidma co se budou courat sem a tam takže v tom nevidím taky problém
(mimochodem já jsem s téměř ročním synem jela na sraz bývalých kolegů instruktorů a bylo nás v pokoji snad 8 a taky to fungovalo, prostě jako doma no)
a jako jo, to že se mu hůř usíná s někým jiným je prostě u nás o tom, že na to nebyl zvyklý, jak taky když ho pořád kojím, tak jsem pro něj prostě osoba č. 1, to tak každý mít nemusí a chápu že někdo preferuje, aby maminka nakojila a tatínek uložil, na tom není nic zlého, ale zvolený postup by měl vyhovovat všem stranám, tedy i mimču a synovi jsem prostě nejvíc vyhovovala já, navíc manžel nebývá večer doma tak, aby stihl uložit, takže ani nebyla moc šance tento návyk vytvořit :-( stejnak teď co jsem těhotná nakonec musel přijmout alternativu, že když mě prsa už bolí, můžeme se místo toho pomazlit, někdy mu to vadí jindy je to v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
3.6.15 21:44

U takto maleho mimca bych jeste moc rezim neresila… u prvniho ditka se vystridalo nekolik fazi nez se to ustalilo, nejdriv usinal v postylce sam, pak najednou jekot a chovali jsme, pak zase chtel lezet, ale musela jsem zustat v mistnosti, nejlepe zpivat a drzet za ruku… jak uz byl starsi, tak jsem postupne ruku nedavala, ale treba jsem zustavala u postylky a tak postupne se to vyvijelo, ted uz je ve svym pokoji, manzel precte pohadku a dite usne samo… druhy dite mi od zacatku usina bez problemu samo, ale ja pro jistotu u postylky zustavam (cucim na emimino, tak me to nezabije), ted uz je ji deset mesicu a stale se to drzi, ale urcite to neni tim, co bychom pro to delali. Kazdy ditko ma svoje potreby.
Na cestach se to vzdycky nejak udela, pri navratu domu zajedete do starych koleji, toho se neboj. Korba kocarku u nas taky funguje, nekde nebyva jina moznost :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama