Potřebovala bych vybrat dospělácké kolo a jsem cyklolaik

6795
5.7.20 17:48

Potřebovala bych vybrat dospělácké kolo a jsem cyklolaik

Asi jsem v blbé rubrice, ale sport tu není.

Tak tedy - mám kolo, ale nesedí mi, zvažuji prodat a vybrat jiné.
Dřív jsem jezdila na silničce na míru, lehounké krásné kolo, ale do lesa to není a dítě na to taky nedám. Teď jezdím na trekovém se sedačkou, děti chtějí krosit někde v lese a mně to na tomhle moc nejde.
Pokud jste tady někdo cyklonadšenec, budu vděčná za postřehy.

• kolo má moc velká kola - 29. Když jedu do zatáčky, musí mít velký poloměr, kolo není tak obratné, moc se nehodí na horší cestu, do lesa. Je to trekové kolo a při koupi mi řekli, že se menší nedělají, že pak jedině horské. Dá se sehnat trekové kolo s menšími koly?
  • jak poznám, jakou mám velikost rámu? Je to tam někde napsané a kde? Mám 163 cm a možná mám i rám zbytečně velký.
  • na kole sedím spíš vsedě, ale chtěla bych víc sportovní/předkloněný sed. Jenže kolo má odpruženou přední vidlici (je to fakt pohodlné) a řidítka nejdou dát víc dolů. Bylo mi řečeno, že s tou vidlicí to prostě moc dolů nejde. Pokud si koupím to horské kolo s menšími koly, bude vidlice taky takto vysoká nebo bude nižší a řidítka dám níž?
  • jak velká kola jsou pro takové všestranné kolo (tedy i do terénu) obvyklá? Na netu jsem našla 27,5 - stačí to? Jak velká kola má většina horských kol?
  • dá se na horské kolo dát normálně zadní sedačka pro dítě?

Díky moc všem, co mi poradí se trochu zorientovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1221
5.7.20 18:20

https://www.bike-eshop.cz/…likosti-ramu

Sedlo je taky dulezite. A uprimne trek je do bezneho lesa v pohode. Blbe se zataci? Uh nejsem si jisty, ze to bude jen velikosti kola. Jinak tim, ze mas trek s odpruzenou predni vidlici tak to bude spis na ty polni cesty(tuhost pujde nastavit ne?).

Uprimne nez rady od kompu co zajit do nejakeho bikeshopu osobne a odzkouset si co vlastne hledas? A sedacka nevim proc by na bezne horske kolo nesla.

A jizdny vlastnosti kole velmi ovlivnuji plaste, takze svuj trek si muzes upravit spis do lesa, nebo spis na silnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
5.7.20 20:10
@MayhemDevil píše:
https://www.bike-eshop.cz/…likosti-ramu

Sedlo je taky dulezite. A uprimne trek je do bezneho lesa v pohode. Blbe se zataci? Uh nejsem si jisty, ze to bude jen velikosti kola. Jinak tim, ze mas trek s odpruzenou predni vidlici tak to bude spis na ty polni cesty(tuhost pujde nastavit ne?).

Uprimne nez rady od kompu co zajit do nejakeho bikeshopu osobne a odzkouset si co vlastne hledas? A sedacka nevim proc by na bezne horske kolo nesla.

A jizdny vlastnosti kole velmi ovlivnuji plaste, takze svuj trek si muzes upravit spis do lesa, nebo spis na silnici.

No právě v tom shopu mi tenkrát poradili podle mě blbě, spíš mi šlo o konkrétní zkušenosti.
Když se koukám okolo sebe, tak hodně lidí jezdí na horských kolech s menšími koly. Vím, že takové kolo je obratnější. Na svém kole se prostě necítím komfortně, tak hledám, co změnit. Proto jsem se dostala až k mému souboru otázek :-).
Neznáš nějakou cyklodiskuzi, kde by se šlo poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
5.7.20 20:22
@Lucie_Sx píše:
No právě v tom shopu mi tenkrát poradili podle mě blbě, spíš mi šlo o konkrétní zkušenosti.
Když se koukám okolo sebe, tak hodně lidí jezdí na horských kolech s menšími koly. Vím, že takové kolo je obratnější. Na svém kole se prostě necítím komfortně, tak hledám, co změnit. Proto jsem se dostala až k mému souboru otázek :-).
Neznáš nějakou cyklodiskuzi, kde by se šlo poradit?

Muj fotr je profesionalni cyklo trener :mrgreen: me se staci ptat jeho tak nevim promin. Teb posed jak popisujes je delka ramu. Jasne, ze si muzes poridit horske kolo, ale trek/kros ti staci na vse pojud nechces vyhrat silnicni casovku, nebo jet naky downhill :mrgreen:
Meli ti poradit kros no.. Z toho jak popisujes. Kazdopadne to ze se kros/trek da poladit na jizdu les/silnice je pravda.. Nektere maji vidlice i na sedlovce.. Na silnici utahnes do lesa povolis.. Na silnici vemes uzsi plaste a do lesa sirsi. To ze mas delsi ram, nez by jsi si predstavovala uz ale nezmenis. Jako me prijde, ze jsi musila jezdit na BMXku a z toho presla na trek jak popisujes to zataceni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
5.7.20 21:43
@MayhemDevil píše:
Muj fotr je profesionalni cyklo trener :mrgreen: me se staci ptat jeho tak nevim promin. Teb posed jak popisujes je delka ramu. Jasne, ze si muzes poridit horske kolo, ale trek/kros ti staci na vse pojud nechces vyhrat silnicni casovku, nebo jet naky downhill :mrgreen:
Meli ti poradit kros no.. Z toho jak popisujes. Kazdopadne to ze se kros/trek da poladit na jizdu les/silnice je pravda.. Nektere maji vidlice i na sedlovce.. Na silnici utahnes do lesa povolis.. Na silnici vemes uzsi plaste a do lesa sirsi. To ze mas delsi ram, nez by jsi si predstavovala uz ale nezmenis. Jako me prijde, ze jsi musila jezdit na BMXku a z toho presla na trek jak popisujes to zataceni :)

Hehe, tak to úplně ne :-), ale prostě v těch menších zatáčkách hrozně bojuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
5.7.20 21:53
@Lucie_Sx píše:
Hehe, tak to úplně ne :-), ale prostě v těch menších zatáčkách hrozně bojuju.

Jo ja vim. 29 palcu je na Tebe dost no. Verim, ze si nevymyslis.. Pokud mas 160cm tak jsis mela vykouset 27. 5 nebo detsky 26ky :mrgreen:

Vetsi kolo ma svoje vyhody a nevyhody, verim,, ze spousta mensich jezdcu nema s 29kama problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
5.7.20 22:23
@MayhemDevil píše:
Jo ja vim. 29 palcu je na Tebe dost no. Verim, ze si nevymyslis.. Pokud mas 160cm tak jsis mela vykouset 27. 5 nebo detsky 26ky :mrgreen:Vetsi kolo ma svoje vyhody a nevyhody, verim,, ze spousta mensich jezdcu nema s 29kama problem.

Taky mám kamarádku, které 29 vyhovuje a vyloženě takové kolo chtěla… Jo i nad tou 26 jsem přemýšlela ;-). Musím to někde vyzkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21156
6.7.20 10:28

Pokud na to kolo nespechas, tak na podzim byva cykliooveletrh v Brne a na jare v Praze. Tam muzes vyzkouset posed na desitkach kol a vybrat si, co ti bude sedet.

Ja mam pri 158 cm stare crossove kolo s ramem 15,5" a vyraznym sloppingem, kola 28. Sportovni posez na nem mam. Plaste kupujeme se vyraznejsim vzorkem, aby mi to v lese a na polnackach nepodkluzovalo. Nicmene samozrejme to v blate a na sterku jede hur, nez horsky a musim opatrne.
Budes si proste muset ozkouset, jaka geometrie ramu, pripadne predstavec ti bude vyhovovat. Posed lze lehce upravit i nastavenim sedla. Manevrovatelnost vylepsi treba sirsi riditka apod.
Sedacka na tyc sla, jen na moje kolo musela byt jinak tvarovana.
Manzel do me cas od casu montuje, jestli nechci nove kolo (mensi vaha, lepsi prevody, kotoucovky, zamykaci vidlici…). Zatim odolavam, jsem spokojena, s tim co mam. Mozna se pak jednou budu koukat po juniorskych ramech. Navic kategorie crossovych kol ted uz par let moc nefrci a asi neni z ceho vybirat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
7.7.20 01:50
@Svistice píše:
Pokud na to kolo nespechas, tak na podzim byva cykliooveletrh v Brne a na jare v Praze. Tam muzes vyzkouset posed na desitkach kol a vybrat si, co ti bude sedet.

Fakt? Tak díky moc za tip. To asi vydržím.
Jezdím na spoustu veletrhů od dětských po zvířecí, cykloveletrh mě nenapadl :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama