Potřebuje 10ti měsíční miminko kamarády?

102
3.6.21 07:05

Potřebuje 10ti měsíční miminko kamarády?

Dobry den, zajímalo by me, zda 10ti měsíční miminko, potřebuje pro jeho správný sociální vývoj vídat své vrstevníky? Proc se ptám? Díky korone a i díky přestěhování na nové místo, zde nemam kamarádky s malými dětmi. Až bude větší určitě budeme chodit na Písek, do kroužku, ale zatím je na to malá. A tak me pořad trápí otázka, zda nevadí, ze zatím vyrůstá jen mezi dospělaky. Dekuji za vaše názory :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
3.6.21 07:07

Nepotrebuje. Mě spis přišlo vtipné brát tak malé děti někam na hraní, všechny jenom ležely/ seděly a koukaly na sebe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
3.6.21 07:09

Nepotřebuje, ale na písek ho klidně můžeš vzít i teď, pokud ho to zajímá. Kvůli tomu písku, ne kvůli dalším miminům :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
3.6.21 07:11

Nepotřebuje.. Potřebuje mámu, tátu.. Blízký okruh lidi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
3.6.21 07:13

@andreabak tak ideálně s nimi do hospody, ať si zvykají a utužují sociální vazby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
3.6.21 07:13

Nepotřebuje. V tomhle věku je to spíš o tom, že maminka nechce být celé dny sama doma s dítětem.
Jo a na písek už bych v tomhle věku dítě klidně vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 07:21
@Cenarius píše:
@andreabak tak ideálně s nimi do hospody, ať si zvykají a utužují sociální vazby

Presne, na vychovu neni nikdy brzo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
3.6.21 07:33

Z mé zkušenosti začíná zájem o vrstevníky až kolem 2 let dítěte, záleží na dítěti. Některé dřív, jiné později. Myslím takový ten zajem, že si spolu začínají hrát, navazují kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
3.6.21 07:35

Teda tos me pobavila po ranu musim rict :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
3.6.21 07:39

A profil na socialni siti uz ma aspon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
3.6.21 07:46

Nepotřebuje.
My jsme s dcerou chodily na cvičení pro kojence od půl roku, abychom vypadly z domu a měly nějakou aktivitu přes týden + to vedla fyzioterapeutka, takže vždy poradila, podívala se na vývoj dítěte, jestli dělá dobře, co dělá apod.
Na hřiště jsme taky chodily, pohoupat na houpacku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 07:57

Já teda půjdu proti proudu, ale za mě cim driv si dite zvyká na kolektiv- ať už dospělých nebo dětí, tim lip. Mala od 6 měsíců chodila s tátou na plavání, nez to zavřeli, se mnou na cvičení pro maminy, kde jen ležela a ostatní batolata ji braly hračky. I v době korony jsem ji brala do prace, nebo aspoň ven… Mala se nikdy nebála lidí ani dětí…Je dobré, když dítě vnímá, že není na světě „samo“.
Te je už vše otevřeno, možná na nějakém kroužku pro batolala, poznáš s fajn maminku a nebudeš už ve meste sama… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
4145
3.6.21 08:01
@Anonymní píše:
Já teda půjdu proti proudu, ale za mě cim driv si dite zvyká na kolektiv- ať už dospělých nebo dětí, tim lip. Mala od 6 měsíců chodila s tátou na plavání, nez to zavřeli, se mnou na cvičení pro maminy, kde jen ležela a ostatní batolata ji braly hračky. I v době korony jsem ji brala do prace, nebo aspoň ven… Mala se nikdy nebála lidí ani dětí…Je dobré, když dítě vnímá, že není na světě „samo“.
Te je už vše otevřeno, možná na nějakém kroužku pro batolala, poznáš s fajn maminku a nebudeš už ve meste sama… :srdce:

A v práci má aspoň slušné výsledky nebo jen markýruje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
3.6.21 08:01

Dítě si v tom věku s ostatními dětmi hrát neumí, ale už by si mělo rozšiřovat obzory, ze na světě není jen jeho rodina ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
3.6.21 08:04

Moc vám všem dekuji, me prave docela dostalo, kdyz mi vzdalena kamaradka zacala vypravet, jak se kazdy tyden schazi s jinymi maminkani a deti si spolu hraji atd…tak jsem zacala premyslet zda nekde nedelam chybu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat