Reklama

Potřebuje člověk teplé jídlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 04.02.17 17:09

Zdravím všechny,
můj dotaz je jasný už z názvu diskuze - potřebuje podle vás člověk teplé (tj. vařené - klasický oběd) jídlo? Uvažuji, že si v práci odhlásím obědy (jednak z finančních důvodů - potřebujeme ušetřit) a pak taky z estetických - pokud bych si chystala např. zdravé sendviče, saláty… určitě bych z toho těžila i co se týče váhy. Manžel mi to vymlouvá a tvrdí, že člověk by měl mít jedno teplé jídlo za den. Večeře míváme studené - obložený chleba, pečivo s pomazánkou apod. Vedeme tady o tom debatu - zda je zdravé jíst jen „studená“ jídla. Jak to vidíte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 04.02.17 17:09

Zdravím všechny,
můj dotaz je jasný už z názvu diskuze - potřebuje podle vás člověk teplé (tj. vařené - klasický oběd) jídlo? Uvažuji, že si v práci odhlásím obědy (jednak z finančních důvodů - potřebujeme ušetřit) a pak taky z estetických - pokud bych si chystala např. zdravé sendviče, saláty… určitě bych z toho těžila i co se týče váhy. Manžel mi to vymlouvá a tvrdí, že člověk by měl mít jedno teplé jídlo za den. Večeře míváme studené - obložený chleba, pečivo s pomazánkou apod. Vedeme tady o tom debatu - zda je zdravé jíst jen „studená“ jídla. Jak to vidíte vy?

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 04.02.17 17:11

Omylem založeno dvakrát - @admin - prosím smazat. Děkuji!

nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 04.02.17 17:12

Osobně bych nemohla bez alespoň jednoho teplého jídla denně existovat. Měla bych prostě hlad…

Aamanda
Kelišová 5564 příspěvků 04.02.17 17:14

@Maddlen podle mě je to jen o zvyku každého člověka. Jsme odmala vychovávani k tomu, že obědváme teplé a tak to taky většina z nás vyžaduje. Ale že by to bylo nějak extra zdravé nebo potřebné pro tělo, to si vůbec nemyslím.

nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 04.02.17 17:14

Jo, ještě dodám, že jsem kdysi byla va tři týdny na kurzu v Holandsku, kde je zvykem mít k obědu sandviče a teplou až večeři. Po týdnu a kousek jsem odmítala chodit na sendviče a radši jsem si chodila do budfetu kupovat polévku. A to jsme měli velmi vydatné teplé večeře. Ale já osobně ten teplý oběd fakt potřebuju… Pokud chceš ušetřit, není pro tebe variantou vařit si jídlo doma a v práci si to ohřívat?

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 04.02.17 17:14

Jednou denně, anebo co druhý den určitě. Pořád mít jen studené a chleby s paštikou by mě taky nebavilo.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 17:14

Já si myslím, že jedno jídlo za den by teplé být mělo.
Jednou za čas, ale jde vydržet být o studeném, ale ne často.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 04.02.17 17:16

Stalo se mi, že jsem obědy nestíhala a můžu ti říct, hrozný, zavedla jsem tedy aspoň teplé večeře, ale oběd je oběd.

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 04.02.17 17:16

Ja bych treba bez tepleho jidla byt nemohla, mam rada jidlo, ale varene jidlo je jen lepidlo do bricha co nic nedava..pokud nahradite kvalitnim a zdravim čerstvým jidlem, tak pro sve zdravi udelate vice..ted zalezi, pokud se nebudete cpat rohlikem a salamem..

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 04.02.17 17:17

Vydržela jsem to krátkodobě. Měla jsem pocit, že jsem nesnědla nic pořádného, a pak jsem luxovala lednici. Pak jsem teda ještě najela na teplé večeře, ale večer to teplé prostě není ono :)

Zkusila bych to, a kdyby nevyhovovalo, je lepší se vrátit k původnímu ;)

xammy
Kecalka 460 příspěvků 04.02.17 17:18

Mne nedela problem byt jen o studenem jidle.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 04.02.17 17:19

Myslim, ze obecne nepotrebuje, ale vetsina lidi je na to zvykla a citi se po teplem jidle sytejsi. My mame doma studene obedy a teple vecere, fakt je, ze pri teplych vecerich nemusim poradat nocni vypravy do lednice. Kdyz jsem jela ceskym zpusobem, tak kolem jedne druhe hodiny rano me vzbudil hlad. Mivam teplou i snidani. Ale me autisticke dite nejedlo teple jidlo, zadne, do svych jedenacti let a znam dost lidi, kteri celozivotne teple jidlo neji, takze nutne urcite neni.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 04.02.17 17:19

Nevím jestli je to zdravé nebo ne, ale ja třeba nemám vůbec potřebu teplých obědu natož večeří…Muj manžel zas je zvyklý na teplý oběd i večeři

Ja si kolikrát ani nedám oběd a sním třeba vločky s jogurtem, oblozene pečivo, salat, případně jen polévku…

Markéta80
Hvězda diskuse 39349 příspěvků 04.02.17 17:21

@Maddlen to dlouhodobě asi nejde, navíc je to furt to samé. Klidně studený oběd ale pak udělat teplou večeři. Ušetříš až tak moc? a každý den chleba to by mě bavilo pár dní ale já ujíždím na polévkách a dlouho bych nevydržela :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama