Potřebuje dítě pas na Slovensko?

456
8.6.07 09:57

potřebuje dítě pas na Slovensko???

Ahoj holky,
malou mám zapsanou v pase,doufám,že kdo už je zapsaný,že mu to platí a nemusí si dělat pas…? Tomáška ne a pas zatím nemá.Chystáme se brzy na Slovensko a do Německa,možná Chorvatska.Ale teď je nejaktuálnější to Slovensko…Jak to je po EU,kde se už na hranicích nekontroluje?Musí mít pas???Nám stačí občanka,ale jak to je s dětmi?
Díky moc,mam v tom zmatek:o(
Terez

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

36
8.6.07 10:05

Pokud máš malou v pase tak nemusí mít svůj, ale do Německa nebo Chorvatska bych to neriskovala bez pasu - teda pro malého. Nikdy nevíš na koho na hranicích natrefíš :( Jak je to se Slovenskem nevím, radši si to zjisti, podle mě ale nepotřebuje. My jsme teď vyřizovali pas malému (kvůli Chorvatsku), a řeknu ti že to je celkem dost běhání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
8.6.07 10:15

Na Slovensko pas nepotřebuje, ale musí ho mít jeden z rodičů zapsaného v občance nebo v pasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 13:21

Ahoj! Mám aktuální info ohledně tohoto tématu. Dnes jsem totiž zjišťovala to samé. Chystáme se totiž za necelý měsíc s naším dnes právě dvouměsíčním synem :D na Slovensko. Šla jsem k nám na úřad, kde mi baba (evidentně dobře informovaná :x ) řekla, že neexistuje, aby dítě kamkoliv vycestovalo bez pasu! A že předtím mu ještě musí na matrice vydat doklad o státním občanství (bez toho mu pas nevydají). Polilo mě horko, protože jsem si myslela, že to, že ho mám v občance, mi na cestu na Slovensko stačí. Navíc určitě to nestihnu do plánovaného odjezdu vyřídit! Doma jsem zasedla k netu a na stránkách Ministersva vnitra našla číslo na nějakou kompetentní paní, ktará mi sdělila, že na slovensko STAČI mít dítě v OP!!! Ovšem do Německa a pod už ne! To už musí mít svůj pas! Někde jsem pak našla, že to je kvůli tomu, že do OP se zapisuje jen jméno a RČ dítěte a jedině Slováci to umí „rozluštit“!
Snad jsem to napsala srozumitelně… :)
Zbytečně by z nás vytáhli prachy a navíc ty nervy, aby to bylo včas!
Snad jsem Ti pomohla…

PS: Docela bych chtěla vidět toho fotografa, jak mi fotí 2-měsíční dítě a to má neutrální výraz-nesmí se smát, plakat, nesmí mu být vidět zoubky… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
8.6.07 13:25

holky, ale pokud již dítě zapsané ve svém pase mám z loňska, tak letos svůj vlastní pas mít nemusí,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 13:39

Tohle jsem ti našla na stránkách Ministerstva vnitra:

Od 1. září 2006 se děti, resp. občané mladší 15 let, nezapisují do cestovních dokladů rodičů, s výjimkou cestovního průkazu. Děti zapsané v cestovních dokladech rodičů před 1. září 2006 mohou i nadále cestovat společně s rodiči do zahraničí bez vlastního cestovního dokladu. Od 1. září 2006 nelze provádět změny údajů o dítěti zapsaném v cestovním dokladu rodiče; pouze zastupitelské úřady mohou provádět změny údajů v cestovním průkazu.

Kdyby něco, tak mrkni ještě na : http://www.mvcr.cz/…doklady.html

Snad jsem pomohla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 13:40

Sorry§ Tu internetovou adresu neumím vložit tak, abys na ní jen klikla, ale snad si poradíš! Čau

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
8.6.07 13:46

Ahojky,díky moc…právě že jsem zjišťovala jak pořídit ten pas a toho běhání!!!Jenže já ho nemám ani v občance:o( takže to asi necháme rovnou udělat ten pas…snad to stihneme…
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
8.6.07 13:51

KORSINKO

vyřizování pasu pro dítě není až zas taková hrůza. Fotku ti udělá každej foták. My jsme malýho fotily taky když mu byli 2 měsíce a v poho. Měli jsme ho v autosedačce. No a pas a osvědčení o st. občanství nám naráz vyřídily na Obecním úřadě do 14 dnů. Musíš mít jen 2 fotky, rodný list dítka a oddací list, nebo když nejste vzítí rodné listy rodičů. Poplatky josu 50kč za pas a100 kč za občanství.

A.

JJ a na Slovensko se dá bez pasu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 14:08

anni-jasně, díky! to víš, že bychom to museli řešit, ale proč, když to není potřeba…za rok bych to musela opět řešit… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
8.6.07 14:21

Na matrice - Krajský úřad Ostrava to vyřídí na počkání, tj. nějakých 20 min., děti do 5 let se musí nechat vyfotit u fotografa, nad 5 let přímo na pasovém. Děti do 5 let mají pas bez strojově čitelných údajů, to znamená že pouze na jeden rok - to jsem zuřila :-( Ale paní tvrdila, že by to snad zase od března příštího roku mohlo jít zapsat. Uvidíme jek se TI nahoře rozhodnou.Jo a jinak se čeká 14 dní - aspoň něco pozitivního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 14:56

REŇA
To je přesně to, o co mi šlo! Proč to řešit každý rok?! Věřím, že foto by určitě nějak dopadlo(to jsem psala jen z legrace). Zkrátka:proč to zbytečně vyřizovat, když to není nezbytné?! (myslím, co se týče Slovenska).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
8.6.07 14:57

REŇA
To je přesně to, o co mi šlo! Proč to řešit každý rok?! Věřím, že foto by určitě nějak dopadlo(to jsem psala jen z legrace). Zkrátka:proč to zbytečně vyřizovat, když to není nezbytné?! (myslím, co se týče Slovenska).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
8.6.07 15:04

Jo holky, ještě jsem si vzpomněla ohledně toho focení-kámoška šla fotit dvouletou dcerku a dala jí nějaké světle růžové tričko-poslali ji domů se převléct do něčeho tmavšího-prý pozadí u těch dětí musí být světlé, tak by na sobě měli mít něco tmavšího-aby jim ty fotky nevrátili při vyřizování pasu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
8.6.07 15:32

Ondra měl béžový svetr, takže světlý, nic nám nevrátili. Jestli ti jde jen o to Slovensko, tak máš možnost nové občanky :-) . Ale si myslím, že to vyřizování vyjde na stejno. Strašně mě ty jejich výmysly štvou :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama