Potřebujeme pomoct s kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 23.10.18 22:06
Potrebujeme pomoct s kojenim

Ahoj vsem, tak uz i na nas doslo - demon zvany kojeni :cert: Nas prtous se narodil s vahou 2300g. Nemela jsem mlezivo ani mleko ze zacatku, takze mu v porodnici dali UM aby nebyl hlady a pomalu jsme se snazili rozjet moje kojeni. Prvni dny byl proste na lahvickach (vim ze to neni idealni) a pred kazdym UM jsem ho poctive davala na prso, to se snazil sat, jen tam nic samozrejme nic nebylo. Ted po 14ti dnech je situace skoro porad stejna, mleka mam malo, nestaci mu to. Pred krmenim UM dam na prso - on saje saje, vzteka se ze tam toho moc neni, rudne vzteky, rve jak tur, skrabe, doslova se se mnou pere. Tak po 10min boje dostava lahev. Pumpu mam, snazim se taky pouzivat k poradnemu rozjeti laktace. Vim ze malej musi byt na prsu a cim vic bude sat tim vic mlika budu mit, ale on to dlouho nevydrzi sat a zkouset. Prijdu si jak v zacarovanem kruhu. Jak zvysit laktaci ale aby malej nejecel hlady? - je malej a opravdu musim hlidat aby jedl dostatecne. Uz si fakt prijdu frustrovana ze jsem takovy jelito ze ani nenakojim 8o
P. S. krmime co 3 hodiny

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 23.10.18 22:10

A UM pije z láhve?

Filzefina
Stálice 52 příspěvků 23.10.18 22:14

Zkus si zavolat na laktacni ligu. Opravdu umeji poradit. A mrkni i na jejich stranky. Me napada jen prikladat casteji i kdyz nema hlad a nabizet,nabizet at si dumla. Kazdopadne drzim palce a nevzdavej se :kytka:

Pidulka1991
Závislačka 2867 příspěvků 23.10.18 22:15

Kasli na to… kojeni neni vse, hlavne se nestresuj. Spokojena mamca je vic nez, kdyz budes resit kojeni, kdyz nejde ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 26484 příspěvků 23.10.18 22:21

Pujc si domů váhu a vaz,abys vedela,kolik opravdu vypije. Zdání může klamat. Pokud mléko nemáš,kašli na to. Je malý,potřebuje jís­t.

Tarinka
Echt Kelišová 8210 příspěvků 23.10.18 22:25

Ja jedno dite kojila s takovoudle hruzou tri mesice, lahev nemelo. Dokrmovala jsem.strikackou, odsavala, kojila naha, mela laktacni poradkyni, vsechny caje a homeopatika, dite zvlastni pripad. Furt jen cumakovalo, pak uz bylo slabe se nakojit, pak zase spalo ctyri hodiny, neslo probudit, kazdy kojeni na hodinu, mackala jsem prso, nic, po ctvrt roce jsem to vzdala. A to bylo druhorozeny a ja se povazovala za zkusenou kojnou. Jestli se krouti, skrabe, rekla bych, ze je nespokojenej z toho ze to spatne tece. Pozvi si laktacni pordkyni, da se kojit a pritom stlacovat prso tak, ze to detem lip tece, dokrmovat strikackou, pred kojenim horka sprcha, horky piti, kojit nahore nahata a miminko vysvict do plenky, je ten dotek kuze na kuzi nejak stimuluje, po kojeni odsat. No a nebo na to.kasli :)

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 23.10.18 22:27

Ja se strasne snazila u prvni dcery, dva mesice, a stejne jsem se nedopracovala k plnemu kojeni, nenakojila jsem nikdy vic jak 40ml z obou prsou najednou, vypadalo to tak ze jsem kojila z obou po 20 min. az pul hodine, pak dokrm um trikackou po prstu a pak jsem odsavackou stimulovala prsa jeste kazde 10 minut, na to jsem mela budika i v noci, k tomu homeo, caje, caro, skin to skin ,vsechno. Malem mi z toho hrablo, u druhe jsem pockala jestli se prsa nalijou, nenalila opet, vykaslala jsem na to a jsme od zacatku na um. Takze moje zkusenost, kdyz to tam je, tak je, kdyz neni clovek se jen trapi a nestoji to za to. Kojeni neni vse, clovek se s tim musi psychicky vyrovnat, taky jsem to obrecela, i po druhe jsem z toho byla jeste smutna. Ale kdyz jsem videla maminky v porodnici, ktere musely prebytky (takove, ze by nakrmily dalsi tri deti),odsavat den po cisari…nekomu proste neni dano. A v dnesni dobe prokojeni je tezke nekojit, byt by clovek sebevic chtel, je pod neustalym tlakem okoli, a vety typu „kazda zena je schopna kojit sve dite“ jsou opravdu hovadina, stejne jako „kazda zena je schopna prirozene porodit zdrave dite“. Budme radi za dnesni domu a moznosti

milka85
Závislačka 2990 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 22:29

Podobným bojem jsem si prošla u první dcery.. Ale ta se se mnou neprala, měla žloutenku a naopak u kojení usínala. Taky bohužel krmená co 3h. Taky jsem neměla mléko, malá se po porodu ani nepřisála.. Každá radila něco jiného a u nás teda nedávali um, až když začala hubnout. Ručně jsem si odstříkávala nebo spíš jen teda mačkala bradavku až se vytvořilo mlezivo, po kojení jsem musela ještě na odsávačku ať se zvýší laktace. No hrozný boj. Nakonec se mi podařilo rozkojit až doma, v klidu a to až za pár měsíců, kdy jsem se vykašlala na vážení a na umělé mléko.
Druhou dceru jsem měla po porodu na prsu neustále. Kojila jsem v porodnici snad co půl hodinu někdy i kratší interval a laktace se rozjela krásně, kojím doteď (2 roky).
Moje rada zní nezoufat, kojení není všespásné, když to nepůjde, existuje UM. Hlavně nestresujte (to se mi řekne, já vím…). Klidně bych dávala miminko na prso mnohem častěji, ať si třeba jen tak dumlá.. Myslím, že kdybych první dceru kojila častěji, mohly jsme si ušetřit hodně trápení.
Určitě má někdo čerstvější zkušenost a poradí líp. Držím palce, ať jste spokojená vy i miminko.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 23.10.18 22:30

Po 3 hodinach je malo. Prikladej klidne co hodinu. Mej ho co nejcasteji kuzi na kuzi. To funguje uzasne. Vypust lahev, dokrmuj strikackou po prstu, neni to tak slozite. Kup si Benedikt a Piskavici, sice to smrdi, ale za me super.

Ale pokud Te to stresuje az moc, radsi uz zustante u lahve a hod se do klidu.

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 23.10.18 22:30

@Veru1987 UM dostal bohuzel uz v porodnici z lahve. Nicmene na prsu mu sani jde dobre, on by pil ale neni co :nevim:

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 23.10.18 22:32

@Jana206 Ja vim, proto ho na prsu “netrapim” dlouho. Umeleho vypije ted kolem 70-80ml, coz je dobre a mam jistotu ze mel dost.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 23.10.18 22:33
@ocean.mama píše:
@Veru1987 UM dostal bohuzel uz v porodnici z lahve. Nicmene na prsu mu sani jde dobre, on by pil ale neni co :nevim:

Tak nás učili sát ze stříkačky i v porodnici, a tak jsem přikrmovala i doma. Musela opravdu sát.

Safija
Kecalka 264 příspěvků 23.10.18 22:36

doporucuju prikladat casteji, 3hodinovy interval zkratit, ze zacatku kojit stridave a prsa menit co 5 az 10 minut P-L-P, pri dalsim zas L-P-L, zkusit jinou polohu, pitny rezim - pit i pri kojeni, homeopatika ricinus comunis ch5, nevazit - vaha zbytecne stresuje ikdyz pro zjisteni, kolik vypije resp vycuca v ramci jedne davky orientacne bych pred kojenim a pak po kazdem prsu zvazila - budou tak 4 hodnoty - vychozi vaha, vaha po jednom prsu, vaha po druhem prsu a vaha konecna po tretim prsu, coz taky napovi neco o prubehu krmeni, jestli saje jen na zacatku, kdyz to tece samo anebo jestli saje i ke konci, kdy uz se musi vic snazit… pak je samozrejme, ze to muze byt pricina boje, proste lenoch co nechce sat a ceka, ze mu to potece do pusy samo bez vetsi namahy, no a lahev to v negativnim smyslu podporuje…

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 23.10.18 22:41

Ja ho na kojeni ( ha spis na pokus o kojeni) svlekam do plenky, snazim se abychom byli kuzi na kuzi. Prave me to mrzi ze nemam mleko kdyz je takovy prtous a prospelo by mu byt poradne kojenej. Nanestesti kazdy pokus uz je pro me stres jak se mi u toho vzteka a rudne :? Na krmeni ho musim budit, jen vyjimecne se sam prihlasi driv. Ale zase kdyz uz je vzhuru tak mu chutna UM, to vyzahne lahvicku hned, za coz jsem rada

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 23.10.18 22:49
@ocean.mama píše:
Ja ho na kojeni ( ha spis na pokus o kojeni) svlekam do plenky, snazim se abychom byli kuzi na kuzi. Prave me to mrzi ze nemam mleko kdyz je takovy prtous a prospelo by mu byt poradne kojenej. Nanestesti kazdy pokus uz je pro me stres jak se mi u toho vzteka a rudne :? Na krmeni ho musim budit, jen vyjimecne se sam prihlasi driv. Ale zase kdyz uz je vzhuru tak mu chutna UM, to vyzahne lahvicku hned, za coz jsem rada

Já si myslím že jak to má z láhve už se ke kojení nevrátite. On už to nevysaje. Z láhve mu to teče. Prostě se hod do klidu. Buď jen pohodová mamča. To ted tvoje dítě potřebuje. Ne stresujicí z toho že nekojíš. Jen usměvavou milující maminku. A to můžeš být i bez kojení.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >