Potřebuji se akutně poradit o svatbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 12:00
Potřebuji AKUTNĚ poradit se

Ahoj, prosím o zachování anonymu, rodina sem chodí. Žijeme s přítelem 5 let, máme již holčičku. Přítel je rozvedený. Teď mě požádal o ruku, vždy jsem říkala, že chci být jeho manželka, ale nechci šaškárny a velkou svatbu. Přítel chce taky malou svatbu, jelikož má jednu už za sebou.
Moje mamka mi vyčetla, že musím pozvat všechny její sourozence a jejich děti, prý se to tak u nás vždy dělalo. Jenže nikdo z nich se neumí chovat, kde jaká svatba vždy skončila tak, že opili jako ho.vada a poprali se nebo si vyčítali. Sestřenice se rádi na svatbě něčím sjedou a jedna se na poslední svatbě válela u plotu v blátě. Další se zase opil tak, že mu zavolali rzp a byla z toho nakonec akorát ostuda. Přítelovo rodina se skládá pouze z 5-ti lidí. Moje mamka nechápe, že by bylo blbé, abych já pozvala svou rodinu (40lidí) a přítel by jich tam měl 5. Nechápou…Takže hádky. Navíc přítelovo rodiče řekli, že oni na svatbu ani nemusejí chodit, že jim stačí ukázat fotky. Jasně, oni už na svatbě přítele byli jednou.

Naše přání je, že bude obřad, na který pozveme o to moje širší příbuzenstvo. Kdo bude chtít, ať přijde, kdo ne, tak ne. Stejně tak kamarádi. Vybrali jsme si krásné místo, které se na první pohled líbilo oběma.
Po obřadě bude oběd pouze s rodiči a sourozenci a pojede se domů. Druhý den bude grilovačka u našich, kam tedy pozvu i to příbuzenstvo. S kamarády budeme mít oba jen rozlučku.
Jelikož nás čeká rekonstrukce, hodí se nám peníze na jiné věci než je svatba. Oba chceme malou svatbu a hlavně máme malou cácorku, takže nechceme šaškárny.
Co myslíte? Dalo by se to takto udělat, aby se,,vlk nažral a koza zůstala celá"? Je blbý pozvat jen na obřad? Jsem z toho akorát na nervy :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
yasmine5
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 06.01.19 12:03

Blbý to není. Proč by mělo? Že se to tak dělalo vždy je sice pěkné, ale svatba je takový životní krok, že bych se neohlizela na jiné a udělala to jen podle tebe a manžela. Je to váš den a má být příjemný hlavně vám.

Aduš8
Závislačka 3039 příspěvků 06.01.19 12:07

Já bych je nezvala vůbec, pokud to děláš jen u povinnosti a nějaké rodinné zásady. Je to tvoje svatba, ty se vdáváš! Já svoji obrovskou rodinu taky nepozvala, jen rodiče s partnery. Manželovi rodiče nepřijeli, ale tam je jiný důvod, měl na svatbě jen syna z 1.manželství. Udělali jsme si příjemný oběd, vše bylo bez stresu a stálo to pár korun. Rodinu to mrzelo, ale bohužel.. Mám čtyři sourozence, ti dohromady 7 dospělých dětí, někteří už svoje děti. A všichni očekávají,že nikoho nevynechám.

divine woman
Echt Kelišová 9733 příspěvků 06.01.19 12:07

Udělej to tak, jak jste naplánovali. Obřad uvidí všichni a opít se mohou na grilovačce. A ty nic nemusíš! Musíš jenom umřít. Tak si do toho nenech kecat.

Uživatel je onlineBozka007
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 20 inzerátů 06.01.19 12:07

Udělejte si svatbu jakou chcete vy dva. Vy to přece budete platit.

BaMaK
Závislačka 2945 příspěvků 35 inzerátů 06.01.19 12:08

Myslím že takto jste to vymysleli perfektně i když mamka to asi příliš neoceni. Já měla něco podobného… Vyvrcholilo to v to, že jsme měli svatbu je se 2 svědky a rodině to řekli až potom. Je to hodně vzalo a mě to pak nakonec mrzelo. Ale snažili jsme se najít nějaký kompromis a ukocirovat to ke všeobecně spokojenosti, ale nešlo to. Takže to bylo z jednoho extrému do druhého a to není nikdy dobře.

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 06.01.19 12:11

Blby je delat neco, co nechces. Zalezi na tom, co si prejete s budoucim manzelem. A pokud je to mala svatba s nejbližší rodinou, tak to tak ma byt. A jestli se to nekomu nelibi, at si vis co. Hlavne se nenech svoji matinkou manipulovat. At se stavi treba na hlavu. Jsi snad dospela a vis co chces.

chaela
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 2 inzeráty 06.01.19 12:11

Vemte se jen se svědky a rodině to potom oznamte. Kecy mít budou, ale jaksi už bude pozdě. Mně kdyby někdo diktoval, jakou mám mít svatbu, tak bych ho více či méně slusne poslala kamsi.

Halamka
Závislačka 3799 příspěvků 06.01.19 12:11

Pfff, vůbec bych nebrala argument, že se to tak vždy dělalo. Tak budeš první, kdo to bude mít jinak. No a co. Je to vaše svatba. Aneb mecheche příbuzných. Pokud maminka chce, ať jim uspořádá hostinu, ale určitě to není tvá povinnost kór, krzs to jsou typci, jak popisujete. A kdyby byl jo nátlak, tak bych přinesla ukázat oddací list s tím, že pro blízkou rodinu máte připravenou večeři v restauraci. Teč­ka.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 41340 příspěvků 06.01.19 12:24

udělej to jak to chcete vy 2. my měli malou svatbu, celkem 9 lidí ;) nebo se svojí mámy zeptej jestli ona svatbu platí?

Lenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 06.01.19 12:24

Nenech si mluvit do toho, jak bude vypadat tvoje svatba. Neco jako, to se delalo, mama rika…to je vsechno nesmysl. Chces to tak, tak to tak bude. Jak jednoduche.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 12:26

Ano, naše přání je to mít tak, jak jsem to popsala. Ale šlo mi taky o to, jestli jsme to vymysleli dobře a není to spíše trapas?
No pozor, maminka mi oznámila, že mi půlku zaplatí, ale tím ona myslí, že tím pádem bude asi i rozhodovat

Aleš T.
Povídálka 45 příspěvků 06.01.19 12:28
Nezal bych nikoho

Za takové situace bude vždycky někdo nespokojený.
Já bych proto nezval nikoho a důvody bych jim klidně sdělil. Ale je třeba pragmaticky vzít v úvahu i fakt, jestli jste na někom existenčně závislí. Pak je to do jisté míry vždy o tom, koho chleba jíš, toho píseň zpívej…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 12:36
@Aleš T. píše:
Za takové situace bude vždycky někdo nespokojený.
Já bych proto nezval nikoho a důvody bych jim klidně sdělil. Ale je třeba pragmaticky vzít v úvahu i fakt, jestli jste na někom existenčně závislí. Pak je to do jisté míry vždy o tom, koho chleba jíš, toho píseň zpívej…

Jsme finančně nezávislí, takže tohle je u nás v pohodě :)

Aleš T.
Povídálka 45 příspěvků 06.01.19 12:41

V tom případě bych s klidným svědomím pozval jen toho, koho sami chcete. Jinak Vám svatbu ti, co se neumí chovat, zkazí.
Pokud to bude platit rodina, tak bych si dal podmínku, že to bude bez alkoholu totálně. Přípitek klidně rychlé špunty. Aspoň já bych se tím ohromně pobavil, jak by ty co se chodí na svatby opít, koukali, pokud by vůbec přijeli :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >