Potřebuji alespoň den sama pro sebe!

Anonymní
2.2.21 19:41

Potřebuji alespoň den sama pro sebe!

Pěkný večer přeji..
Za měsíc to budou 2 roky co jsem na mateřské/rodičovské dovolené. Ta každodenní péče o „drobka“ mě pomalu ale jistě ubíjí. Nebyla jsem bez něj déle než půl dne. Mám skvělou tchyni, co s malým chodí ven a občas u ní večeří, takže mám tak hodinu abych dala domácnost a sebe dokupy. Cítím že potřebuji vypnout, být aspoň den a noc sama a oprostit se od stereotypu. Chlapovi přijde normální, že se o malého stará minimálně, přece jen chodí 5 dní v týdnu do práce a já jsem na dovolené, tudíž nemám nárok na klid, ticho a oddych. Proč tomu mému nedochází, že to není jen tak, starat se o dítě ve dne v noci, imrvere být ve střehu..
Jsem špatná máma, když si chci odpočinout abych mohla fungovat dal a duševně nevyhorela?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7875
2.2.21 19:46

At si to teda na celou sobotu vyzkousi, kdyz je to pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
2.2.21 19:46

Ne nejsi. Musite se doma naucit mluvit o tvych potrebach a resit je. Nech dite chlapovi a jed na vikend pryc. Odpocivat po praci preci muze i s ditetem, kdyz to podle nej ma byt takova pohoda. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
2.2.21 19:58

Promiň, ale takovej chlap je u mě sobec a jednoduchý jedinec.

Chápu tě, nejsi vůbec špatná máma. Tchýně by si dítě přes noc nenechala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
2.2.21 20:01

Já vás chápu… Doporučuji chlapovi nechat dítě na celý den… Sice to absolutně neodpovídá tomu celodenním koloběhu a rutine ale mohlo by mu to trochu otevřít oči. Já v druhém kole (rozuměj 2 rodicak s 2 dítětem) už byla daleko opatrnejsi i na své potřeby. Při 1.rodicaku mě to semlelo a měla jsem pocit že už to nejsem já že jsem jen máma a uklízečka. A manžela nejvíc vyskolililo když 2.mala měla 4m a já skončila po akutní operaci na týden v nemocnici. Dodnes mu připomínám jeho větu když jsem se vrátila… Ty Vigo ale je to zahul, jsem rád že už si doma a jsme na to 2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
2.2.21 20:01

Děláš velkou chybu. Když malého hlídá tchýně, kašli na domácnost a věnuj se sama sobě. Já jsem musela od druhého dítěte do práce, jinak bych se doma zbláznila. Bohužel, máš doma hlupáka. Rodičovská dovolená je možná tak název, ve skutečnosti je to služba malému, nevděčnému tvorovi plných 24 hodin denně. Odpracuješ 720 hodin měsíčně, 540, když odečtu denně 6 hodin spánku. Máš za to mizerný plat a nervy v kýblu. Být tebou, bouchnu doma do stolu a domluvím se s manželem, aby se pravidelně určitou dobu(třeba každou sobotu) staral sám. Společný čas jim jenom prospěje. Ať se klidně na ten den domluví s maminkou a stráví ho u ní, to tobě může být jedno. Ty ten čas ale nevyužívej pro úklid a vaření, ale pro sebe. Dělej, co tě baví. I jako matka jsi pořád člověk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
2.2.21 20:02

V sobotu dopoledne prebira muz kocarek, navrat az vecer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:04

@alena1995
Ona je po transplantaci, takže tohle po ní chtít nemůžu. Škoda že se chová víc jako táta, než můj chlap. Asi si uvědomuje že je její syn nahouby 😂 😂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:07

@Aduš8
Nejhorší je, že mi chlap vyčítá i to, že tchyně s malým chodí ven.. Nebo když si ho na půl hodiny vezme k sobě. Hned jsem neschopná matka..

• Citovat
  • Nahlásit
809
2.2.21 20:17

Když máš hodinu pro sebe, vykašli se na domácnost, hoď nohy nahoru a vypni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
2.2.21 20:25

Proboha, VŮBEC NEJSI ŠPATNÁ! Tohle je naprosto normální a přirozené. Každý potřebuje čas na své koníčky nebo jak píšeš alespoň chvilku pro sebe. Můj pracuje v zahraničí, jezdí nepravidelně - ted nám to teda ten covid komplikuje, takže tam jezdí na delší intervaly, aby nemusel porad na testy ( ani ne kvůli penězům, ale přeci jen neustále šťourat v nose.. no ) každopádně, pak je vzdy dlouho doma a zastane mě ve všem - rad. Rano dceru vypraví, odvede do školy, doma pak vypere, vytre, uvaří, poklidí, vyzvedne dceru.. nikdy jsem ho do ničeho takového nenutila, dela to sám rad s tím, ze ví, ze mi to pomůže a když prijedu z práce, tak máme všichni na sebe čas. Ted tedy pracuji na homeoffice střídavě a i když pracuji, tak sám vzdy říká, at si nedělám stsrodti, v klidu pracuji a on zase / vse obstará. Když byla dcera malá, stal si za tím, ze i v noci bude vstavat k malé, ač jsem byla proti, jelikož má fyzicky náročnou práci a já chtela at odpočívá a v klidu se vyspí a on mi vzdy řekl - Lasko, ty taky musis vstavat a nonstop okolo malé fungovat, musis také odpočívat. Prebaloval, krmil apod.. Takže tak.. to co předvádí tvůj je neskutecny.., mě tohle nepřijde normální, ze ti nepomůže. Však je to dite i jeho, a ty nejsi žádná služka :nevim:. Hlavně, ono i ta chvilka oddechu by ti ulevila - vyjít si ven, i když teda ted skoro nemožné, když je vse zavřené, ale udělat si večer s kamarádkou, jít si udělat radost, nebo si prostě jen číst. Jenže, co slycham z okolí, tak opravdu ten můj jře výjimka, a naopak tohle co si popsala je dá se říct, jak řekla kamarádka “normální “. Jinak dcera od malička jezdí k moji mamce - každý pátek do soboty ( kdyby moje Mamka mohla, ma ji u sebe porad - v tom msm také výhodu ). Takže když manžel přijede, víme, ze můžeme na pátek plánovat neco s přáteli nebo využijeme celou noc jen pro sebe.
Asi bych si byt tebou s nim sedla a rozebrala to, protože jinak se zcvokneš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:30

Takové pocity začínám mít i já a to mám doma půlroční dítě, ale chlapa stejného a tchyni? Radši nemluvím, ta o vnouce nemá zájem vůbec, protože je to kluk ne holčička… Když si vezme ta tvoje dítě ven nebo něco, dej si vanu třeba, knížku a kašli na domácnost! Já to začínám praktikovat taky tak, ale já hlídání nemám a mít nebudu ani tu hodinu, takže lezu na hodinu do vany v jedenáct večer když malý usne :mrgreen: jako miluju ho, jako ty svoje dítě, ale jsme lidi, ne stroje! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1359
2.2.21 20:31

Proč mu to nedochází? Buď protože si to ještě nezkusil a nejspíš bude taky dost tupej, nebo mu to dochází moc dobře, ale je línej a starat se nechce. Co poradit nevím, svýmu muži bych dítě bez nějakých diskusí dala, že i už šplouchá na maják a potřebuju oraz, jestli to nějak zprocesuje tvůj muž, těžko říct. Zkusit to můžeš

Edit: dočetla jsem příspěvky. Je to řepák, ale tento statement ti asi nepomůže. Špatná nejsi, jen sis asi blbě vybrala tatínka, ale pozdě bycha honit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:42

Doplňující info o mém trápení

Já se snažím muži vysvětlit, že se o malého nemůžu pořád starat jen já a vychovávat ho, babička tu taky nebude věčně. A on na mě vypálil, co jsem malého vlastně naučila za ty dva roky, abych si zasloužila volno.
A dal nemůže pochopit, proč je malý na mě tak fixovany a neudělá beze mě ani prd.
Divim se, že mě ještě netrefil slak…

• Citovat
  • Nahlásit
10842
2.2.21 20:48
@Anonymní píše:
Já se snažím muži vysvětlit, že se o malého nemůžu pořád starat jen já a vychovávat ho, babička tu taky nebude věčně. A on na mě vypálil, co jsem malého vlastně naučila za ty dva roky, abych si zasloužila volno.
A dal nemůže pochopit, proč je malý na mě tak fixovany a neudělá beze mě ani prd.
Divim se, že mě ještě netrefil slak…

Ty si myslíš, že ti pomůže volno, ale nepomůže.
Ve skutečnosti tě štve ten chlap :nevim:.

Zkusila jsi mu nadhodit, že kdybyste byli od sebe, tak by se o malého prostě sám postarat musel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat