Potřebuji cestovní pojištění?

Anonymní
27.12.19 17:55

potřebuji cestovní pojištění?

Ahoj,

s manželem a synem (4r) žijeme rok a půl v německu, pracujeme tu, máme zde pojištění, jedeme v neděli na 10 dní za rodinou do Budějovic, když jsme byli posledně, měla jsme se synem ještě žlutou kartičk ua byla pojištěna i v česku, ale už pracuji, takže ji nemám, mám prostě pojištění už tady jen v německu, tak ted nevim, je to EU kartička a jedeme do čech v ramci EU, potřebuji mít tedy pojištění či mi stačí moje kartička co mám na běžné ošetření - zubní pohotovost či dětská pohotovost a poslezte si to třeba vykomunikovat s pojištovnou platby a tak? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

702
27.12.19 18:01

Myslim si, že ti rozhodně tahle kartička stačit nebude, pokud si ho v česku neplatíš a stane se vám úraz, tak ho pěkně zacáluješ.
Cestovní pojištění stojí pár korun a za ten klid to stojí, sjednáš si to klidně doma na netu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
27.12.19 18:06

Na EU kartičku pojištěnce tě ošetří, ale mohla bys doplácet rozdíl. Tzn. pokud v D platí pojišťovna třeba plombu a v ČR ne, zaplatíš ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2147
27.12.19 18:16

Z hlediska pojištění jsi pro ně cizinec a když jedeš do ciziny, tak se taky pojištuješ, ne? za ty opletačky to nestojí, já žiji v rakousku a mám možnost si od pojištovny zařídit proplacená některých ukonu v ČR, ale to papírování a byrokracie..a pokud by se stala nějaká nehoda a uraz v rámci eu karičky tě musí ošetřit, ale můžeš dost doplácet, raději si ho udělej, nás to stojí Basic pro 3 cca 40E na týden a je klid..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
27.12.19 18:27

Sousedka je slovenka, ale ma pojištění uz leta tady. Kdyz jedou k rodicum, tak vzdy cestovní pojisteni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
27.12.19 20:58

Oni by vás ošetřili v případě např. nehody, ale museli byste doplatit ty rozdíly. Takže ano, cestovní pojištění je dobre mít, i např. pokud by byl nutný převoz atd.aby to bylo kryté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama