Potřebuji den nekojit - co mám pořídit?

Anonymní
8.6.20 17:28

Potřebuji den nekojit - co mám pořídit?

Mám mimčo 5m, plně kojené. Mám jít na vyndání pihy a řekli mi, že po aplikaci lokální anestezie nemám aspoň den kojit.
Co prosím budu muset všechno pořídit? Nikdy jsem dítě nekrmila mlékem jinak než kojením. Mám odsavačku Medela. Asi budu muset pořídit sáčky na mražení mateřského mléka.
Jak mám mléko podávat? Mám mu ho dát z lahve s dudlíkem nebo jinak? Jakou lahev pořídit?
Slyšela jsem, že děti, které jednou zkusí lahev, nechtějí znova prso. A mám z toho docela obavy :-(
A nevíte, jak dlouho mi bude trvat, než si udělám zásobu mléka ne jeden den?
Prosím o vaše zkušenosti. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2652
8.6.20 17:29

A to na tu pihu musíš tak nutně? Láhev ti nemusí vzít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
8.6.20 17:37

Spousta deti strida lahev a prso a zadny vliv na kojeni to nema. Kdyz nechcete lahev, tak muzete krmit lzickou. Kdyz jsem potrebovala odejit, tak jsem dala tomu kdo hlidal lahev se sunarem a bylo :jazyk:. Deti jsem kojila dokud chteli. Predem bych vyzkousela, jak to pujde, at nejste ve stresu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16956
8.6.20 17:39

Vyzkousej to jeste predtim, lahev ti ani vzit nemusi. Sacky nepotrebujes, ja mrazila mliko ve sklenickach od presnidavky. Zkouselas kolik dokazes odsat? Me to treba slo zoufale blbe a predem bych davku na cely den nevytahla ani omylem, zvlast kdybych este zaroven kojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 17:40

@mackA159 Aha, takže bych tu lahev měla asi nejdřív vyzkoušet…? Doktor říkal, že by to vyndal. V těhotenství to jen sledoval a teď říkal, že by s tím nečekal, než přestanu kojit. Možná by to šlo ještě posunout, než začnu s příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.20 17:42

@Oriseka Lžičkou??? To přece nemůžu nakrmit lžičkou mléko celý den…? To by jedno krmení trvalo strašně dlouho, sníst to po lžičkách. Nebo se pletu?

@Kriss Tina Odsávala jsem při kojení prvního dítěte, teď ne. Vůbec netuším, jak dlouho mi to může trvat to mléko nastřádat. Týden třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
1727
8.6.20 17:44

Já bych to popravdě vůbec neřešila - tu lokální anestezii. Byla jsem po čas kojení na extrakci osmičky a dítě z mléka vypadá normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2652
8.6.20 17:46
@Anonymní píše:
@mackA159 Aha, takže bych tu lahev měla asi nejdřív vyzkoušet…? Doktor říkal, že by to vyndal. V těhotenství to jen sledoval a teď říkal, že by s tím nečekal, než přestanu kojit. Možná by to šlo ještě posunout, než začnu s příkrmy.

No tak tojo. Nevím, dcera mi vzala flašku, dudak, i kozu v pohodě.. Vyzkoušej to No. Hlavně zkus kolik odsajes, jak už bylo zmíněno, nemusíš odsat nic… Na jeden den ti bude stačit max 1500ml-2000ml… Mrazit můžeš do čeho koliv když to druhý den použije.. Kdyztak koupíš um na jeden den ono se to nezblazni…jinak se to mimo flašku podává i lžičkou, přes kalíšek (hrneček), cevkou, strikackou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16956
8.6.20 17:47
@Anonymní píše:
@Oriseka Lžičkou??? To přece nemůžu nakrmit lžičkou mléko celý den…? To by jedno krmení trvalo strašně dlouho, sníst to po lžičkách. Nebo se pletu?@Kriss Tina Odsávala jsem při kojení prvního dítěte, teď ne. Vůbec netuším, jak dlouho mi to může trvat to mléko nastřádat. Týden třeba?

Netusim jak dlouho ti to potrva, me to behem kojeni odsavat neslo, bych to stradala rok. Ja bych prostě vzala flasku a UM a ten jeden den dala to. Ja mela antibiotika a rentegen, když byly malemu 4 měsíce. Nemohla sem kojit 2 týdny, tak měl 2 tydny flašku a UM, ja mliko odsavala, aby nezatvrdlo a porad se tvořilo, ale vylejvala sem ho a po těch 2 tydnech sme znova přešli na kojení bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2652
8.6.20 17:47
@Petula306 píše:
Já bych to popravdě vůbec neřešila - tu lokální anestezii. Byla jsem po čas kojení na extrakci osmičky a dítě z mléka vypadá normálně.

Taky si myslím že to nic neudělá. Vždyť to vyprcha po chvili..max třeba 2 hodky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
8.6.20 17:52

@mackA159 lokální anestezie do mléka nepřestupuje, nebo ve stopovém množství. A i kdyby ano - farmakologicky to nebude mít význam. Mimoto se i dětem lokálně „umrtvuje“. Není to jed. Ale pokud se někdo chce stresovat přerušením kojení, zásobením mlékem, vymýšlení jak ho dát dítěti…potom je to jeho boj. Jinak teda ideální je stříkačkou, ta nenarušuje kojení, nicméně některým dětem je úplně jedno z čeho pijí mléko, kojení to nenaruší. Některé chtějí jenom prso a raději budou hladovět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 17:58

@Petula306 Prošla jsem nějaké starší diskuze a názory jsou dost různé. Např. tady uživatelka píše, že jí pak dítě o dost víc spalo. Asi záleží na konkrétním typu toho, co píchnou. https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

• Nahlásit
  • Citovat
15014
8.6.20 18:04

Ja bych osobne počkala na prikrmy, pak naplanovala 2 prikrmy po sobě, abych mela delsi pauzu od posledního kojeni, mozna zkusila neco odstrikat a bylo by..
Ja potrebovala od rana do druhého rana nechat pulrocniho doma.. Odsavat mi neslo, mlika jsem mela jak chodici mlekarna, ale odsavackou ani prd. Malýmu sem dopredu zkusila dat flasku se sunarem. Vytáhl ji na ex, bez problemu, tudíž babicka dostala flasku a sunar na krmení mimca. Ale u nas to byl konec kojeni, sunar chutnal líp. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
8.6.20 18:06
@Anonymní píše:
@Oriseka Lžičkou??? To přece nemůžu nakrmit lžičkou mléko celý den…? To by jedno krmení trvalo strašně dlouho, sníst to po lžičkách. Nebo se pletu?@Kriss Tina Odsávala jsem při kojení prvního dítěte, teď ne. Vůbec netuším, jak dlouho mi to může trvat to mléko nastřádat. Týden třeba?

Je pravda, ze ja pouzivala tu flasku. Ale lzickou mi 5m dite uz snedlo 200g masozeleniny. Tak mozna spis ten hrnicek na mleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
8.6.20 18:09

Zkus jestli neco vubec odstrikas, flasku vezme, kdyz bude mit hlad… ale asi bych se po lok. anestezii nestresovala, vynechala treba jednu davku a normalne kojila… pokud tedy tu anestezii nemas podstupovat x krat po sobe :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama