Potřebuji léky?

9.2.16 16:22

Potřebuji léky?

Ahoj,

V létě mi zemřela moje fenka tak tragicky, že jí tchýně zapomněla v těch největších vedrech v autě. Strašně špatně to snáším dodnes, protože horší smrt psovi už připravit snad nemůžete. Bohužel pár měsíců nato mi zemřel můj bratr (28 let) na huntingtonovu chorobu. Všichni jsme s jeho smrtí počítali, ale stejně to byl pro náš šok, protože byl v docela dobré formě. Před pár týdny jsem musela navštívit obvodní lékařku, protože se mi dva dny po Vánocích začala strašně točit hlava a byla jsem unavená. Neumíte si představit ten stres, když jsem čekala na výsledky krevních testů. Doufala jsem, že budu mít jen nedostatek železa, protože ze stresu strašně málo jím. Železo bylo v pořádku a zjistilo se, že mám zvýšenou hodnotu TSH, tudíž sníženou funkci štítné žlázy, což by mé potíže vysvětlovalo. Objednána na endokrinologii jsem až na 2.3. a doufám, že se vše zlepší. Jsem poslední dny v takovém stresu, že se mi fyzicky svírá zadek a nevím proč. Nic se neděje, syn je hodný, jen počasí mi vadí, protože nejde být dlouho venku a chybí mi sluníčko. Mohlo by se jednat o posttraumatickou stresovou poruchu? Našla jsem si psychologa, který je však ještě ve výcviku a nejsem si jistá jeho profesionalitou. Tvrdil mi, že psychiatra nepotřebuji, že na prášky to není, ale já už nevím moc co si o těch svých stavech mám myslet. Jeden den jsem v pohodě a druhý bych jen plakala. Jsem na rodičovské, takže skoro pořád sama s děckem a bez dospělých. Mám si raději najít psychiatra, který by posoudil můj stav? Mám pocit, že bez léů to nedám :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4543
9.2.16 16:39

Ahoj, posttraumatická porucha to být určitě může, ostatně zažila jsem taky, a stejně jako ty byla zima, byla jsem sama s dítětem - to všechno strašně prohlubuje to, co cítíš… no a problémy se štítnou žlázou k těm pocitům můžou pomoct taky. Myslím, že to je většinou zvládnutelné bez léků, ale není ani žádná ostuda si je nechat předepsat… takže pokud máš pocit, že je ti fakt zle, zkus to prostě probrat ještě s jiným odborníkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 16:42

Mám také sníženou funkci štítné žlázy a myslím, že takové stavy u toho nejsou, já teda naštěstí nic nepozorovala. Myslím, že máš dva rozdílné zdravotní problémy a oba dva by potřebovaly léčbu. Na psychiatrovi nevidím nic špatného, pokud prožíváš takové pocity, možná by ti antidepresiva na pár měsíců prospěla víc než se to snažit lámat přes koleno a pak se totálně zhroutit.
Tak hodně sil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 16:43

Děkuji za příspěvek. Co ti pomáhalo? Já už se z ničeho moc netěším právě:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 16:46

A jak seženu psychiatra? Musím za svou obvodní lékařkou, nebo najít na internetu kohokoli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
9.2.16 17:01

Najdeš kohokoliv, pokud bydlíš v nějakém větším městě, zkus nemocnici. Počítej s čekací dobou kolem měsíce, ale třeba budeš mít štěstí. Doporučení mít nemusíš. Na známém lékaři mrkni na recenze, ale většina lékařů v nemocnici je nemívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
9.2.16 17:17
@Míša Bery píše:
A jak seženu psychiatra? Musím za svou obvodní lékařkou, nebo najít na internetu kohokoli?

Já bych ti spíše doporučila dobrého psychoterapeuta. Léky jsou jen berlička a „vyvedou“ tě na svět z největšího srabu, ale rozhodně neléčí. Napiš mi do SZ odkud jsi, doporučím ti vhodného terapeuta - budeš-li chtít :)

Mluvím z vlastní zkušenosti, až když jsem začla na sobě makat, pochopila sama sebe a prošla si tím vlastním problémem (rodinném) - tak teprv jsem tu svojí depku či jak tomu říkat hodila za hlavu a žilo (a žije) se mi lehčeji.

Tak jak píšeš, mi to rozhodně na léky nepřipadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
9.2.16 17:24

Rajani, souhlasím s Tebou. Mám ale zkušenost, že i když jsem chodila k psycholožce, litovala jsem že můj psychiatr nedělá psychoterapie. Respektive 20min jednou za čas nestačí, ale u něj jsem stihla za 20minut probrat a pochopit velkou část problému. V podstatě vždycky vystihl přesně to co bylo důležité a navedl mě na správnou cestu, takový doplněk k léku:D…Naštěstí už nepotřebuju ani jedno, ale na něj ráda vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama