Potřebuji nakopnout k učení. PROSÍM

Anonymní
17.3.21 17:44

Potřebuji nakopnout k učení. PROSÍM

Dobrý den, je mi 14 let a jsem líná se učit, dělat domácí úkoly a dávat pozor na online hodinách. Na vysvědčení jsem měla několik trojek.. Jak se dokopat k učení? Ps. je mi 14

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
666
17.3.21 17:51

Super, tak se odpoj teď hned z emimina a bež udělat úkol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
17.3.21 17:55

Měla jsem obdobný problém prakticky celý gympl. Na VŠ se to zlomilo, protože jsem měla volné ruce v tom, co, jak a kdy se učím, jak jsem si to vedla sama, šlo to a jde to lépe. Ale ty jsi ještě na zš, že? Počítám správně, že příští rok budeš v 9. třídě? Tak koukej: co po devítce, kam půjdeš, co chceš studovat, čím chceš být - z nebe nic nespadlo, je potřeba pro své sny něco udělat, co když tě s tímto přístupem na střední nevezmou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31463
17.3.21 17:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 14 let a jsem líná se učit, dělat domácí úkoly a dávat pozor na online hodinách. Na vysvědčení jsem měla několik trojek.. Jak se dokopat k učení? Ps. je mi 14

Jojo, měla jsem stejný problém, ani nemusela být online výuka, byla jsem stejně pořád duchem mimo… :)

Zachranovalo mě to, že jsem byla asi ne úplně nejhloupější a hodně jsem si pamatovala ze školy, když jsem byla občas duchem přítomna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17271
17.3.21 18:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 14 let a jsem líná se učit, dělat domácí úkoly a dávat pozor na online hodinách. Na vysvědčení jsem měla několik trojek.. Jak se dokopat k učení? Ps. je mi 14

Napíšu ti, co pomohlo kdysi mně.
Můžeš to pojmout jako výzvu. Napiš si na papír cíl. Třeba jenom jeden. Dneska se budu snažit soustředit po celou hodinu distanční výuky. A napiš si, jak toho chceš dosáhnout.
Např.: budu si dělat poznámky, budu se snažit být aktivní, aspoň dvakrát za online se přihlásím s dotazem nebo očekávanou odpovědí. Před hodinou si krátce zacvičím (protáhnu se a vyvětrám si místnost), abych se dobře soustředila.
Pak si napiš, jak se ti podařilo cíl splnit. A pokud ne na 100%, tak si napiš, v čem to vězelo. Pokud ti mysl utíká jinam, můžeš si dát cíl, že ji budeš vracet zpátky. Třeba si nalep na stůl post it s nápisem STOP odbíhajícím myšlenkám.
Postupně můžeš cíle přidávat.
A co se týče učení, dávej si taky malé cíle. Třeba:
budu se učit každý den ve stejnou dobu
učení si zpestřím tak, že si ho zazpívám nebo nakreslím si ke každé stránce malý obrázek. Nebo malé odměny. Koupila bych si nějaké drobnosti, co mám ráda a za každou naučenou stránku bych se pěkně odměnila.(Pralinky, oblíbená písnička, vana s bublinkama, nová řasenka - top odměna za nějaký velký výkon). Napiš si předem seznam odměn a pak už jen vybírej, co libo. Čím víc, tím líp. A pozor, pokud bych dostala špatnou známku, tak bych odměnu schovala zpátky do krabice a začala bych znova.
Ohledně úkolů bych si dala výzvu na časový limit. Schválně, jestli se mi to podaří splnit za 30 minut. Schválně, jestli to dneska napíšu obzvlášť krasopisně.
Je to tvrdá sebedisciplína, ale když s tímhle začneš, tak tě to bude posouvat dál. A budeš ve výhodě oproti ostatním, kteří jsou na tom třeba podobně jako ty a pomůže ti to jak pro další studium, tak jednou v zaměstnání. Nejlepší na téhle strategii je, že sama vidíš, jak se zlepšuješ a jsi na sebe velmi hrdá. Drž se, zvládneš to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 19:05
@MartinaIrena píše:
Můžeš to pojmout jako výzvu. Napiš si na papír cíl. Třeba jenom jeden. Dneska se budu snažit soustředit po celou hodinu distanční výuky. A napiš si, jak toho chceš dosáhnout.
Např.: budu si dělat poznámky, budu se snažit být aktivní, aspoň dvakrát za online se přihlásím s dotazem nebo očekávanou odpovědí. Před hodinou si krátce zacvičím (protáhnu se a vyvětrám si místnost), abych se dobře soustředila.
Pak si napiš, jak se ti podařilo cíl splnit. A pokud ne na 100%, tak si napiš, v čem to vězelo. Pokud ti mysl utíká jinam, můžeš si dát cíl, že ji budeš vracet zpátky. Třeba si nalep na stůl post it s nápisem STOP odbíhajícím myšlenkám.
učení si zpestřím tak, že si ho zazpívám nebo nakreslím si ke každé stránce malý obrázek. Nebo malé odměny. Koupila bych si nějaké drobnosti, co mám ráda a za každou naučenou stránku bych se pěkně odměnila.(Pralinky, oblíbená písnička, vana s bublinkama, nová řasenka - top odměna za nějaký velký výkon). Napiš si předem seznam odměn a pak už jen vybírej, co libo. Čím víc, tím líp. A pozor, pokud bych dostala špatnou známku, tak bych odměnu schovala zpátky do krabice a začala bych znova.
Ohledně úkolů bych si dala výzvu na časový limit. Schválně, jestli se mi to podaří splnit za 30 minut. Schválně, jestli to dneska napíšu obzvlášť krasopisně.
Je to tvrdá sebedisciplína, ale když s tímhle začneš, tak tě to bude posouvat dál. A budeš ve výhodě oproti ostatním, kteří jsou na tom třeba podobně jako ty a pomůže ti to jak pro další studium, tak jednou v zaměstnání. Nejlepší na téhle strategii je, že sama vidíš, jak se zlepšuješ a jsi na sebe velmi hrdá. Drž se, zvládneš to!

Děkuji moc za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
1775
17.3.21 19:51
@MartinaIrena píše:
Je to tvrdá sebedisciplína, ale když s tímhle začneš, tak tě to bude posouvat dál. A budeš ve výhodě oproti ostatním, kteří jsou na tom třeba podobně jako ty a pomůže ti to jak pro další studium, tak jednou v zaměstnání. Nejlepší na téhle strategii je, že sama vidíš, jak se zlepšuješ a jsi na sebe velmi hrdá. Drž se, zvládneš to!

Vyčerpávající. Paráda! :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat