Potřebuji nemocenskou, ale bojím se, že bych musela na testy

Anonymní
26.1.21 10:06

Potřebuji nemocenskou, ale bojím se, že bych musela na testy

Dobrý den,
prosím jak je to v dnešní době s nemocenskou? Pošle mě lékař na nemocenskou aniž by mě hnal okamžitě na testy? Mám druhý den teplotu, bolí mě celý člověk. Potřebovala bych se vyležet.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
644
26.1.21 10:09

Tak za soucasne situace v tomto stavu fo práce snad ní přijít nesmíš ne? A pokud myslíš test na covid, tak ano, doktor tě na něj nejspíš pošle. Ono té to nezabije neboj. Proč to tak odmítáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26330
26.1.21 10:09

Tak záleží na tom doktorovi. Vím o některých, kde se posílají, ale vím i o člověku, který s těmi příznaky na testech nebyl, jen měl neschopenku. To ti nikdo předem neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 10:11
@Midaku píše:
Tak za soucasne situace v tomto stavu fo práce snad ní přijít nesmíš ne? A pokud myslíš test na covid, tak ano, doktor tě na něj nejspíš pošle. Ono té to nezabije neboj. Proč to tak odmítáš?

Neodmítám ho já, ale muj zaměstnavatel, aby nemusel zavrit firmu, kdyby nahodou. Nechci dusno na pracovišti ačkoliv vím, jak hrozně to zní.

• Citovat
  • Nahlásit
1139
26.1.21 10:12
@Anonymní píše:
Neodmítám ho já, ale muj zaměstnavatel, aby nemusel zavrit firmu, kdyby nahodou. Nechci dusno na pracovišti ačkoliv vím, jak hrozně to zní.

A proto jsme v takový prdeli, v jaký jsme.:-(
:cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16096
26.1.21 10:14
@Anonymní píše:
Neodmítám ho já, ale muj zaměstnavatel, aby nemusel zavrit firmu, kdyby nahodou. Nechci dusno na pracovišti ačkoliv vím, jak hrozně to zní.

pokud se zaměstnavatel k tomu staví takto, tak by tě měl nechat doma se vyležet za plnou mzdu.
V současné době tě lékař s těmito příznaky na test asi pošle. :nevim:
To ale opravdu záleží na lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
26.1.21 10:15

Záleží na domluvě s doktorem, ale je pravděpodobné, že vás na testy pošle. Zaměstnavatel nemusí zavírat firmu, lidi vezmou na pusu respirátor, podesifikují to tam a uvidí. Co se týče testu - můžou vás objednat hned na následující den a nebo až za několik dní a do té doby budete ležet doma.
Jak můžete vědět, že nemáte covid? Ty příznaky jsou u každého jiné. Někde to vypadá na „virózku“ a je to covid a někde to vypadá na covid a je to angína. Doktor to sám v ordinaci nepozná a nechce riskovat, že nakazíte lidi v čekárně a nebo dokonce ho samotného, takže je jistější jít nejdřív na testy a pak s negativním testem řešit, co vám je.
Známý je taky nemocný a když volal doktorce, tak ho rovnou objednala na testy, které budou až za pár dní, takže teď sedí doma na nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
@Anonymní píše:

Zaměstnavatel by zasloužil proplesknout. Normálně si o tu neschopenku řekni, firmu by mu zavřeli leda bys měla pozitivní test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74903
@Anonymní píše:

Tak má tvůj zaměstnanavatel dodržovat nařízená opatření a pak nemusí mít obavu, že by mu něco zavřeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74903
26.1.21 10:16
@Kriss Tina píše:
Zaměstnavatel by zasloužil proplesknout. Normálně si o tu neschopenku řekni, firmu by mu zavřeli leda bys měla pozitivní test.

Nezavřeli, pokud tam všichni chodí poctivě v rouškách, ale to bude ten problém, že :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
26.1.21 10:17
@Anonymní píše:

No a představuje si to jak? Že si vylezis 3 dny teplotu a veselé půjdeš do práce? Kdybys ten covid měla, víš kolik lidí můžeš nakazit? Co kdyz skoncíš v nemocnici, tam ti ten test udělají určitě. Nebo nakazis půlku firmy a stejně ji bude muset zavřít. Přece se nezavira při jednom nakazenem, pokud tedy nejsi jediny zamestnanec. Když už je tvůj šéf píp, tak aspoň ty mysli hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1627
26.1.21 10:20

A se zaměstnavatelem se domluvit nemůžeš? Ať si to ošéfuje on jak chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15295
26.1.21 10:25
@j.a.n.i1 píše:
Nezavřeli, pokud tam všichni chodí poctivě v rouškách, ale to bude ten problém, že :think:

Jak jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
26.1.21 10:26

Teď už se firmy ani školy nezavírají, protože jsou povinné roušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16222
26.1.21 10:44
@Anonymní píše:

Tak ať Tě zaměstnavatel prostě nechá týden doma odpočinout bez neschopenky :nevim:

Nevím, jakou radu očekáváš - jiné řešení než „doma bez neschopenky po domluvě se zaměstnavatelem“ nebo „neschopenka s pravděpodobným odesláním na test“ asi nikdo nevymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat