Potřebuji podpořit-AD a neplodnost

Anonymní
12.3.21 20:30

Potřebuji podpořit-AD a neplodnost

Ahoj holky, potřebuji podpořit a potřebuji se někomu vypovídat. Kolem mě ženy jen rodí a já stále nic, žádná z mých kamarádek nemá takové problémy s početím jako já. Ráda bych dala na jejich radu abych na to nemyslela, ale nedokážu to jen tak vypustit z hlavy. Byl mi teď nasazen zoloft protože už jsem to nezvládala+docházím na terapie. Mám před IVF a tak se chci dát dohromady, přeci jen, psychika v tomhle hraje obrovskou roli. Zoloft by po konzultaci s lékaři neměl být překážkou při IVF ani během těhotenství, já jsem ale taková že si raději informace chci zjistit i jinde, tedy nejlépe kdo tyto léky užíval a absolvoval IVF nebo jen těhotenství. Bylo vaše miminko v pořádku? Opravdu mu to nemůže nějak ublížit? Moc děkuji za váš čas a budu moc vděčná když se podělíte o svou zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.3.21 21:46

Bohužel s AD nemám zkušenost, ale budu držet palce na IVF 😌 Vím, jaké to je, čekala jsem na to 5 let než se zadařilo, a tak moc dobře chápu, jak se cítíš. Nemyslet na to jen tak nejde, ale je fajn i tak zaměstnat mozek něčím jiným. Já si našla jógu, naučila se meditovat a docela psychicky mě to pomohlo. Tak hodně štěstí 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
12.3.21 21:47

Brala jsem Zoloft a otěhotněla jsem 2× normálně, jednou jsem potratila v 7. týdnu, nemyslím si, že vlivem AD, druhé těhotenství bez problému, vedle mě spi 4M syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 08:04

@Tichávoda břehymele Moc děkuji :kytka: jsem moc ráda že si tady o tom mohu s někým popovídat. Mé kamarádky tohle úplně nechápou. Do jiného stavu jedna přišla na první dobrou a druhá otěhotněla omylem. Přeji jim to z celého srdce, ale nemohou úplně pochopit tu touhu a snahu otěhotnět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 08:11
@Verurizeckova píše:
Brala jsem Zoloft a otěhotněla jsem 2× normálně, jednou jsem potratila v 7. týdnu, nemyslím si, že vlivem AD, druhé těhotenství bez problému, vedle mě spi 4M syn.

Děkuji za tvou reakci a za uklidnění :srdce:
Můj gynekolog mi na mou otázku zda tyto léky nevadí odpovedel : pokud je plod/miminko silné, zvládne léky a klidně i maraton, naopak pokud není zcela v pořádku můžu hned léky vysadit, jen ležet, nohy nahoru a stejně se neudrží.

A to jsem se ho strašně bála zeptat, aby mi nevynadal, že chci dítě a beru léky. Že si třeba budu muset vybrat buď jedno nebo druhé. To vůbec nevím co bych dělala, protože už nechci ztrácet čas, ale vím že by se IVF v tomhle mém stavu stejně nepovedlo

• Citovat
  • Nahlásit
4199
13.3.21 08:41

Určitě se nemusíš bát, mela jsem nasazeny AD už před tehotenstvim… po prvním porodu se u mě projevila silná poporodni deprese, takže při plánování druhého jsem brala AD jako prevenci, aby se depka neopakovala… těhotenství bylo v pohodě, porod ještě lepší a syn vypadá normálně si troufám říct ;) lepší setralin, než se nervovat. Vždyť je to hormon štěstí :pankac: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.21 09:54

Klidně někdy písni, kdybys to chtěla probrat 😌 Moje kamarádky mají skoro všechny už 2 děti, některé i 3, tak už se ani tolik nevídáme, protože nemají čas nebo zkrátka už není tolik o čem, když už máme jiné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 20:54

Jj všichni mají děti, děti mají děti a ty co nechtěly už mají taky děti. je to strašný nápor na nervy. Zkus medunku, třezalka jen pokud nemáš prášky na nervy úplně chápu, jak se cítíš. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat