Bylo správné rozhodnutí pustit tento přivýdělek při RD

Anonymní
29.1.20 14:50

Potřebuji podpořit, že jsem se rozhodla správně.

Ahoj, prosím raději anonym osobní info. Jsem na RD, zhruba od 3 měsíců malé jsem měla malý přivýdělek (vydělala jsem si asi +-1800,–), bylo to ale v mém původním oboru, tak jsem byla ráda, že zůstanu v obraze. Ještě před otěhotnění jsem začala dálkově studovat. Už rok tak nějak zvládám všechno dohromady (školu, dítě, práci, domácnost), ale už mám dost toho, že nic nemůžu dělat 100% pořádně a to nemluvím ani o tom, že na sebe nemám vůbec čas. Tak jsem se rozhodla, že pustím ten přivýdělek. Ale najednou se mě zmocnila panika, jestli dělám dobře. Je to sice „jen“ 1800,– ale každá koruna je dobrá, že? a plus se udržuji aspoň trochu v oboru. Na druhou stranu kvůli té práci jde starou veškerý můj volný čas večer. Každý večer je stejný, uložím malou, navečeřím se a jdu si sednout k PC, kde jsem do 23 a pak jdu spát, neexistuje, že bych se podívala na TV nebo si zacvičila. Jsem ze sebe zklamaná, že nezvládám na RD pracovat, jako ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6903
29.1.20 14:56

Tak jestli ti ten přivýdělek schramstnul každý večer a výdělek byl je 1 800,–, tak jsi udělala jedině dobře, žes to pustila. Máš malé miminko, užívej si mateřskou, uteče to jako voda a napracuješ se pak až do důchodu až do aleluja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
29.1.20 14:58

Já bych taky radši pustila přivýdělek. Praxe ti běží, očividně si šikovná, takže co se bude dělat nově, se naučíš hned. Studium je dle mého důležitější pro budoucnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
29.1.20 14:59

Studuješ, staráš se o dítě a domácnost už to je obdivuhodné - jsi moc šikovná, k privydelku se můžeš přece vrátit až dodělas školu a dítě povyroste. Pokud finančně nestradas, tak bych to neřešila. Ono je lepší se věnovat sobě a dítěti, ať jsi spokojenější. Za mě jsi moc sikovna. Já chci jít také studovat s malým, ale trochu se toho bojím, že to nezvládnu a ty máš ještě přivýdělek. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

1800 za všechny večery v mesici? Ano, rozhodnutí bylo správné. Zvláště pokud na těch penězích nezáleží vaše přežití. Můžeš se zkusit podívat po něčem, co třeba taky bude v oboru, ale nespolkne to každý večer, takže to bude spíš pro radost než povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8696

Vidím to stejně jako výše, 1800,–Kč bych brala tak za max. 4-5 večerů v měsíci, tzn. zhruba jednou týdně. Pokud ti to zabralo tolik času, nestojí to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 15:00

@leylen moc děkuju za podporu. říkám si to samé, škola mi dá možná víc než dohadování se se současným šéfem. Vždy mám nervy na dranc, když jsem tam měla jet. Je to špatně dopravně dostupné, takže jsem vždy měla nervy, jak se tam a zpět dostat, sice jsem tam jezdila 3× do měsíce ale i tak jsem týden přemýšlela, jaké to zas bude.

• Nahlásit
  • Citovat
2016
29.1.20 15:02

1800 za KAŽDÝ VOLNÝ VEČER je žalostně málo, to vůbec neřeš, soustřeď se na miminko a váš společný volný čas, užij si taky občas nějaký film, kámošku.. k tomu škola, domácnost, máš toho dost i tak…
tyhle peníze vyděláš i když po bazarech poprodáváš nepotřebné věci nebo si vemeš nějaký rozumný MLM prodej.. a strávíš tím max. pár hodin měsíčně, nikoliv denně ;) (co doučovat nějaké dítko ze sousedství něco z tvého oboru/nebo co dobře umíš? já třeba učívala děti němčinu, byly to 2hodiny týdně plus tak hodinka příprava - ani ne - a vydělala jsem rozhodně víc jak 1800 :mrgreen: )

Příspěvek upraven 29.01.20 v 15:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 15:03
@Denisa56 píše:
Tak jestli ti ten přivýdělek schramstnul každý večer a výdělek byl je 1 800,–, tak jsi udělala jedině dobře, žes to pustila. Máš malé miminko, užívej si mateřskou, uteče to jako voda a napracuješ se pak až do důchodu až do aleluja.

no jo, když já se bojím, že mě po 3 leté RD nikde nevezmou :lol: jsem hrozný plašan, vím. Ale mám hrozný strach, že mi něco uteče a zatím mi utíká dětství mého dítěte… že…

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 15:05
@Anonymní píše:
@leylen moc děkuju za podporu. říkám si to samé, škola mi dá možná víc než dohadování se se současným šéfem. Vždy mám nervy na dranc, když jsem tam měla jet. Je to špatně dopravně dostupné, takže jsem vždy měla nervy, jak se tam a zpět dostat, sice jsem tam jezdila 3× do měsíce ale i tak jsem týden přemýšlela, jaké to zas bude.

No a ještě ke všemu toto. Ta částka je za vynaložený stres a úsilí směšná. Udělala jsi dobré rozhodnutí. Měj se ráda :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 15:05
@alena1995 píše:
Studuješ, staráš se o dítě a domácnost už to je obdivuhodné - jsi moc šikovná, k privydelku se můžeš přece vrátit až dodělas školu a dítě povyroste. Pokud finančně nestradas, tak bych to neřešila. Ono je lepší se věnovat sobě a dítěti, ať jsi spokojenější. Za mě jsi moc sikovna. Já chci jít také studovat s malým, ale trochu se toho bojím, že to nezvládnu a ty máš ještě přivýdělek. :srdce:

díky moc za podporu. :srdce: Studia se neboj, tedy hodně záleží jakou školu, ale třeba na té naší je to pohoda. Máme školu jednou za měsíc pátek - neděle (9-18), je to teda mega nalejvárna, ale dá se to, potože pak je do měsíce zkouška a jede se zase na novo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 15:08
@Lucy75 píše:
1800 za KAŽDÝ VOLNÝ VEČER je žalostně málo, to vůbec neřeš, soustřeď se na miminko a váš společný volný čas, užij si taky občas nějaký film, kámošku.. k tomu škola, domácnost, máš toho dost i tak…
tyhle peníze vyděláš i když po bazarech poprodáváš nepotřebné věci nebo si vemeš nějaký rozumný MLM prodej.. a strávíš tím max. pár hodin měsíčně, nikoliv denně ;) (co doučovat nějaké dítko ze sousedství něco z tvého oboru/nebo co dobře umíš? já třeba učívala děti němčinu, byly to 2hodiny týdně plus tak hodinka příprava - ani ne - a vydělala jsem rozhodně víc jak 1800 :mrgreen: )Příspěvek upraven 29.01.20 v 15:05

o doučování nebo lektorování jsem přemýšlela, ale nevěřím si, vždy někdo umí danou věc lépe… :roll: ale jo to by byla cesta kudy bych chtěla jít i po RD. Jenže všemožných kurzů je všude hafo, že se až divím, že tam ty lidi chodí a že se tím uživí. Já dělám účto, finance, ale nevím jestli by o to byl zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 15:09
@Hraběnka Stradová píše:
No a ještě ke všemu toto. Ta částka je za vynaložený stres a úsilí směšná. Udělala jsi dobré rozhodnutí. Měj se ráda :hug:

děkuju :srdce:, to je asi můj problém, že mám pocit, že musím zvládnout všechno…

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 15:10
@Anonymní píše:
no jo, když já se bojím, že mě po 3 leté RD nikde nevezmou :lol: jsem hrozný plašan, vím. Ale mám hrozný strach, že mi něco uteče a zatím mi utíká dětství mého dítěte… že…

Vy plašani to máte v životě těžké. Klid holka, práce Ti neuteče a dítě Ti bude vyrůstat jenom jednou. Je bezva, že jsi vnitřně zodpovědná, ale hoď se do klidu. Ať se ti daří ve studiu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
29.1.20 15:12

Já při dětech dostudovala VŠ, ale do přivýdělku jsem se tedy nehnala ani po státnicích. Pokud bez těch peněz dokážete žít, tak se raději věnuj partnerovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama