Potřebuji pomoct s určením kamenů

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinePaníBovaryová
Závislačka 3760 příspěvků 13.01.18 11:28
Potřebuji pomoct s určením kamenů

Ahojte, omlouvám se, že obtěžuji. Našla jsem doma staré přívěsky s léčivými kameny a už si nepamatuji, které to jsou.
Vím určitě, že ten modrý není Lapis Lazuli. Červený jsem teda dostala, tak ten jsem nevěděla od začátku.
Díky za pomoc!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

weyky
Neúnavná pisatelka 19124 příspěvků 78 inzerátů 13.01.18 11:53

@PaníBovaryová ten modrý by mohl být sodalit, černý obsidián, červený jaspis, ale střílím od oka, třeba napíše nějaký znalec :think:

Janli
Kelišová 5009 příspěvků 13.01.18 12:07

Řekla bych, zelený fluorit, modrý sodalit, červený jaspis a ten černý obsidián.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 13.01.18 12:21

Ten druhý zelený je kanadský serpentin, modrý je sodalit, oranžový je karneol… to první srdíčko zkus vyfotit znovu, není pořádně vidět ani barva… případně ho zkus dát na bílou podložku, ať to lépe vynikne…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 13.01.18 12:23

Jaspis ten červený není v žádném případě, je tam vidět i ta chalcedonová kresba a bílé nebo čiré křemenné části…

Uživatel je onlinefree333
Neúnavná pisatelka 18146 příspěvků 13.01.18 13:40

@PaníBovaryová
To první srdíčko vypadá jak skleněné, zelený je nefrit anebo tmavý jadeit, modrý sodalit, oranžovočervený bude achát, ohnivý.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 13.01.18 13:46

@free333 ohnivý achát je jen „obchodní“ označení, a říká se tak krakelovaným achátovým korálkům nebo placičkám…

Neúnavná pisatelka 18146 příspěvků 13.01.18 13:48
@Regina Hero píše:
@free333 ohnivý achát je jen „obchodní“ označení, a říká se tak krakelovaným achátovým korálkům nebo placičkám…

existuje i merunkový achát atd a zcela jistě se tak neříká jen placičkám…
v podstatě obojí patří mezi křemeny a záleží jen na zabarvení, kresbě…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 13.01.18 13:53
@free333 píše:
existuje i merunkový achát atd a zcela jistě se tak neříká jen placičkám…
v podstatě obojí patří mezi křemeny a záleží jen na zabarvení, kresbě…

jo, jak se to pojmenuje, to je už vedlejší… nepsala jsem, že jen placičkám… prostě ty tromlované nebo opracované oranžové kameny… jak píšeš, záleží na té barvě a když je to takové oranžové, je to karneol…

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15113 příspěvků 13.01.18 13:54

Není ten první hematit? Zkus to lépe vyfotit.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 13.01.18 13:56

@Regina Hero
není karneol tmavší? víc krvavě rudý? spíš podobný granátu? :nevim:

Neúnavná pisatelka 18146 příspěvků 13.01.18 13:58
@Regina Hero píše:
jo, jak se to pojmenuje, to je už vedlejší… jak píšeš, zaleží na té barvě a když je to takové oranžové, je to karneol…

já jsem právě zvyklá brát karneol, když nemá kresbu, tenhle už má achátovou kresbu až dutinku…
jde v podstatě jen o pojmenování, když by byl velký kus, tak se lehce může stát, že na půlce bude ten nejvíc typický karneol a v druhé půlce už bude mít achátové proužky, dutinu s krystalky a i třeba jinou barvu…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 13.01.18 13:59
@Kelliee píše:
@Regina Hero
není karneol tmavší? víc krvavě rudý? spíš podobný granátu? :nevim:

karneol může být od úplně světlého po červenohnědý až hnědý… zabarvení je dáno obsahem Fe2O3…

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 13.01.18 14:01
@Regina Hero píše:
karneol může být od úplně světlého po červenohnědý až hnědý… zabarvení je dáno obsahem Fe2O3…
:think: aha, děkuji. Já právě mám sadu šperků s karneoly a ta barva je o dost červenější. Jen mě to zarazilo. Nejsem znalec, poznám tak možná růženín a chalcedon :D

Uživatel je onlinePaníBovaryová
Závislačka 3760 příspěvků 14.01.18 09:49

Dekuji vsem za nazory. Ten modry bude opravdu Sodáit, vzpomnela jsem si, ze jsem si ho kupovala.
Vkladam fotku prvniho srdicka, neni cerne, ale tmave zelene.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama