Potřebuji poradit s přiznáním otcovství a jménem dítěte

9
4.6.20 10:27

Potřebuji poradit o přiznání otcovství a jménu dítěte

Ahoj prosím potřebuji poradit, jsem ve 33 tt a četla jsem si že k porodu potřebuji přiznání o určení otcovství a o jménu dítěte ale nerozumím tomu? Vyřídit se to ma na matričním úřadě a nevydava to i gyndařka? Jsem stoho zmatená. Jak jste to řešili vy? Jinak rodit se hodlám v Novém Jičíně tam je i matriční úřad. Prosím poraďte. Děkuji za každou odpověď. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15223
4.6.20 10:30

Zajdeš s partnerem na matriku, pokud nejste tedy manželé, a tam podepíšete souhlasné prohlášení o otcovství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
4.6.20 10:30

Ne gynda to nevyrizuje. Proste vem chlapa, oba si vemte rodny list a obcanku, domluvte se jake chcete jmeno pro dítě (nebo to nechte prázdné az po porodu) a jdete na matriku, tam to s vama sepisou. Jinak tam nemusíš, ale dítě bude mit po porodu tvoje příjmení. Pokud jsi vdana, nemusis nikam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.20 10:33

@Kriss Tina
děkuji moc takže tohle k porodu potřebuji?
Tak ja si tam zavolám a objednám se. A mám ještě otázku ten rodný list taky vyřizují já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
4.6.20 10:37

@Musinka45 tam se nemusis objednavat, aspon teda u nas se tam proste prijde jen tak :nevim: rodny list vyrizujes ty po porodu, to se zeptej konkretne u vas, nekde chodi matrikarka do porodnice a rl posilaji postou, my museli po porodu na matriku znovu zazadat a pak si rl vyzvednout. Jako nepotrebujes to, ale lepsi to mit ted, nez pak behat po úřadech s novorozencem a zarizovat to zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10583
4.6.20 10:37

Potřebuješ to k porodu, pokud chceš, aby byl v rodném listě zapsán otec.

Jinak po vás budou chtít vědět, jak se bude dítě jmenovat křestním (to vyplnit nemusíte) a příjmením (když nepodepíšete po otci, bude dítě po Tobě).

Rodný list Ti vystaví matrika automaticky, matrikářka chodí do porodnice, a buď si pro něj zajde chlap (to bývá nejpraktičtější), nebo Ti ho pošlou. Když mají matriku rovnou v porodnici, donesou Ti ho, když jsi tam těch cca pět dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
4.6.20 10:47

@Slečna Ferka děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3459
4.6.20 11:14

U nas na matrice nikdo predem nechce vedet křestní jmeno, chodi se tam s tatinkem, obcankama, teh. Průkazem a vyplnuje se prijmeni dítěte a priznani otcovství
Rodny list pak posilaji postou po narozeni ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13840
4.6.20 11:47

@Musinka45 ještě zvaž, zda opravdu chceš, aby tvé dítě mělo příjmení po otci, který není tvým manželem. Najdeš tu mnoho nešťastných diskusí na toto téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71918
4.6.20 12:51

@nozu No, pokud si člověk udela dite s blbcem, tak jmeno je ten nejmenší problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13840
4.6.20 13:23

@j.a.n.i1 to máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
21.6.20 21:25

Jdu si pro radu.

Zdravím.. Na matrice se mi už vyřizuje určení otcovství dala jsem příjmení po otci.
Jelikož jsem si četla co vše potřebuji k porodu tak jsem četla že ten papír k určení otcovství a pak prohlášení o jménu dítěte? To není v jednom? Protože na matrice se mě ptala na příjmení a jméno na kluka i dívku. Tak teď nevím jestli zajít na matriku a žádat si o papír o prohlášení jménu dítěte. Poradíte? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama