Rady s převodem majetku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 22:19
Potřebuji poradit ohledně majetku

Holky, najde se tu nějaká právnička, nebo někdo, kdo se vyzná s převáděním majetku? Zatím hledám i právníka, ale ráda bych našla rady i tady. Věc se má tak, že manžel prodává objekt, který bude sloužit novému majiteli na podnikání. Přihlásil se o to jeho kamarád. Chce tam začít podnikat a s manželem se domluvili, že mu to bude splácet a do roka zaplatí celou částku. Včera přišel s tím, že to potřebuje přepsat na sebe a na manžela se udělá věcné břemeno. Prý kvůli tomu podnikání. Manžel je hrozně důvěřivý, já lidem nevěřím, tak snad mi dáte radu, jak to funguje. Já se prostě bojím, že pak z něj neuvidíme ani korunu.On mu tvrdí, že tam bude mít přeci věčné břemeno a může ho vyhodit, když by neplatil.Ale mě se to nezdá holky. Zítra mám i schůzku s účetní, jestli nejde spíš udělat nějaká smlouva, bude si dělat s. r.o.,tak to nejspíš potřebuje jako sídlo.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mau-mau
Závislačka 3328 příspěvků 04.01.18 22:24

Podnikání v pronajatých prostorách je naprosto běžná věc! Že to potřebuje, tak to bych spíš řekla, že smrdí nějakým ručením.. :think: Jaký vám oficiálně sdělil důvod převodu před zaplacením kupní ceny?

Ginuš
Hvězda diskuse 38065 příspěvků 04.01.18 22:26

No tak to je hodně divné a jak by ho pak manžel mohl vyhodit, když tam bude mít jen břemeno - předpokládám břemeno užívání? Nějak to smrdí…

Vyhaslá sopka
Kecalka 195 příspěvků 04.01.18 22:28

Ahoj, samozřejmě máš pravdu, že to je nesmysl. Kamarád bude vlastníkem Nemovitosti a když nebude splácet kupní cenu, tak jej manžel může z titulu zřízené služebnosti (břemene) vyhodit??? :-))) Takto to opravdu nefunguje. V dané věci doporučuji uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí kupní, na jejímž základě vám kamarád bude pravidelnými měsíčními splátkami splácet kupní cenu. V případě, že nedojde k řádnému doplacení kupní ceny, budou měsíční splátky mít charakter tržního nájemného. Nedoporučuji převádět nemovitost dříve, než dojde k úhradě celé kupní ceny!!!

Vyhaslá sopka
Kecalka 195 příspěvků 04.01.18 22:28

Duplicitní.

arada
Neúnavná pisatelka 15899 příspěvků 04.01.18 22:29

Já bych do toho nešla. Ani do splátek. Věcné břemeno není majitel objektu a kdyby se nakrásně ten kamarád zadlužil a uvalili na něj exekuci, věcné břemeno si zbalí svých 5 švestek a jde o dům dál. Nabídněte mu pronájem, třeba i s tím, že až zaplatí celou čásku, přepíšete objekt na něj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 22:29
@mau-mau píše:
Podnikání v pronajatých prostorách je naprosto běžná věc! Že to potřebuje, tak to bych spíš řekla, že smrdí nějakým ručením.. :think: Jaký vám oficiálně sdělil důvod převodu před zaplacením kupní ceny?

On mu řekl, že bude mít s. r.o. A musí tam figurovat jeho jméno. Nevím, jestli ví, že se dá udělat smlouva, ale bojím se, že zkouší. Jak z něj pak budeme tahat peníze?

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 04.01.18 22:31

No nevím, že by věcné břemeno dávalo právo někoho vyhodit z domu… Není spíš nějaké zástavní právo, něco jako hypotéka? Tj dům je můj, ale zároveň jsem zavázán ho platit? Nebo to nějak ošetřit smluvně.

Vyhaslá sopka
Kecalka 195 příspěvků 04.01.18 22:32
@arada píše:
Já bych do toho nešla. Ani do splátek. Věcné břemeno není majitel objektu a kdyby se nakrásně ten kamarád zadlužil a uvalili na něj exekuci, věcné břemeno si zbalí svých 5 švestek a jde o dům dál. Nabídněte mu pronájem, třeba i s tím, že až zaplatí celou čásku, přepíšete objekt na něj.

Splátky nejsou problém. Bude uzavřena budoucí smlouva, v níž bude zakomponována i nájemní smlouva, tj. kamarád bude nemovitost užívat a splácet kupní cenu. Pokud ji neuhradí, bude se jednat o splátky nájmu, nikoli o splátky kupní ceny. Jakmile bude celá KC uhrazena, dojde k převodu vlastnického práva na katastru. Právně to jde velice šikovně ošetřit tak, aby prodávající nepřišli k úhoně.

Ivan PPZ
Kelišová 5723 příspěvků 04.01.18 22:36

On chce, aby s. r.o. mělo ten objekt v majetku, nebo jen potřebuje v tom místě zřídit sídlo?

Vyhaslá sopka
Kecalka 195 příspěvků 04.01.18 22:36
@Anonymní píše:
On mu řekl, že bude mít s. r.o. A musí tam figurovat jeho jméno. Nevím, jestli ví, že se dá udělat smlouva, ale bojím se, že zkouší. Jak z něj pak budeme tahat peníze?

Kde musí figurovat jeho jméno? Na Vaší nemovitosti? Proč??? Společnost s ručením omezením může mít sídlo kdekoli a nemusí být vlastníkem objektu. Stačí k tomu nájemní smlouva. Sídlo si zřídí na úřadě s vaším svolením. Kamarád říká naprosté nesmysly (možná skrytý úmysl vás obrat o nemovitost).

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 04.01.18 22:40
@Anonymní píše:
On mu řekl, že bude mít s. r.o. A musí tam figurovat jeho jméno. Nevím, jestli ví, že se dá udělat smlouva, ale bojím se, že zkouší. Jak z něj pak budeme tahat peníze?

To víš, že to zkouší. Nejsem sice právník, ale toto je součást mého oboru a ještě si něco po těch letech pamatuju. Když to na něj převede tak kamarád se stane právoplatným majitelem a pokud nebude platit tak máte po nemovistosti a maximálně se můžete soudit o peníze s nejistým výsledkem. Věcné břemeno slouží k užívání. Takže tvůj muž může nemovitost nebo její část využívat, ale vyhodit ho nemůže, protože nebude vlastník a majitel bude kamarád. Za mě rozhodně do toho nejít. Přijde mi to tak, že na vás chce ušít podraz. Sídlo firmy může mít kdekoliv a nemusí být majitel. Já měla jedno sídlo podnikání přímo v nájemním bytě kde jsem bydlela se souhlasem pronajímatele a vůbec být můj nemusel.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 04.01.18 22:44

Nejsem právník, ale „kamarádovy“ návrhy se mi jeví jako pěkné nesmysly a podpásovky. Žádný peněžní ústav by mu na takové kulišárny nepřistoupil.
Bud bych dala do smlouvy kalendář splátek a až bude vše zaplaceno, převédla na něj (ne dříve!), nebo at si kamarád vezme hypotéku a splácí bance, tak jako většina lidí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 22:44

Holky, a když se napíše nějaká smlouva o pronájmu a on třeba přijde do exekuce, tak můžou jít po tom našem majetku, když zatím jeho nebude, ale bude to mít jako sídlo k podnikání?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 22:47
@pe-terka píše:
Nejsem právník, ale „kamarádovy“ návrhy se mi jeví jako pěkné nesmysly a podpásovky. Žádný peněžní ústav by mu na takové kulišárny nepřistoupil.
Bud bych dala do smlouvy kalendář splátek a až bude vše zaplaceno, převédla na něj (ne dříve!), nebo at si kamarád vezme hypotéku a splácí bance, tak jako většina lidí.

To bylo taky v plánu, ale přišel s tím, že tam musí figurovat jeho jméno a manžel, ať je věčné břemeno, že bude s. r.o. A asi to potřebuje kvůli odvádění daní, nevím teď. Ale nelíbí se mi to hodně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >