Potřebuji poradit ohledně pohřbu

877
4.8.20 19:47

Potřebuji poradit ohledně pohřbu

Dobrý večer, pro někoho bude možná můj dotaz úplně mimo, někdo tyhle věci neřeší, ale já bych nerada v téhle situaci nějak šlápla vedle. O co jde… Manželovi umřela babička :,( A nebyla jsme si úplně jistá jestli na pohřeb brát i naši 2 roční dceru, ale tchýně automaticky počítá, že ji tam vezmu. Samozřejmě když chce tak s tím nemám nějaký větší problém. Můj problém je spíš to co se tak malým dětem obléká na pohřeb? Mám ji navléknout celou do černého nebo nevadí když nebude oblečená v černém? Tím samozřejmě nemyslím, že bych ji dala nějakou křiklavou barvu, ale třeba šedá?

Prosím případné rýpalky ať si u takového tématu své poznámky odpustí. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1484
4.8.20 19:50

A ty s tim souhlasis? Ja bych nebrala, nevis, jak se bude chovat, vykrikovat. Nemas nejakou kamaradku co pohlida?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10202
4.8.20 19:50

Dala bych nějaké tmavší šatičky jakékoliv, je malá nikdo to řešit nebude. Já měla na pohřbu své babičky modré. Je to tedy už asi milion let, ale nemyslím, že v tomhle by se něco změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43157
4.8.20 19:54

Můžeš dát jakýkoliv tmavý, nemusí být černý..
Ale taky bych si to rozmyslela.. Ja na pohřeb nevzala ani triletyho..
Neni Vhodné aby tam nějak vyrusoval..
A ta atmosféra není příjemná ani dospělýmu natož takovýmu dítěti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42596
4.8.20 19:55

Ja bych tak male dite na pohreb nebrala. Nemusi byt oblecena cerne. Slusne, nenapadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
4.8.20 19:55
@podzim píše:
A ty s tim souhlasis? Ja bych nebrala, nevis, jak se bude chovat, vykrikovat. Nemas nejakou kamaradku co pohlida?

Když bude vykřikovat tak půjdu ze hřbitova pryč. Jde o to, že babička měla malou ráda a prý by nás tam chtěla mít všechny. Takže ji nebudu nikde odkládat. Všechno budu řešit až v danou situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
4.8.20 19:57

Prosím vás, já vím ze to není pro dítě zrovna ideální prostředí, ale babička nás tam chtěla mít všechny tak tam prostě všichni budeme. Opravdu jsem jen potřebovala poradit co ji můžu, popřípadě nemůžu obléct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
4.8.20 19:58

@PeBa12
Nebrala bych ji tam. Budeš mít co dělat s rodinou. Dítě do toho není vhodné. Potřebujete se soustředit na tu těžkou chvíli. Upřímnou soustrast.
Edit: Dočítám, že jsi na tu radu alergická, takže nic.

Příspěvek upraven 04.08.20 v 20:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
4.8.20 20:00

Takhle malé dítě bych na pohřeb přímo do obřadní síně nebo kostela nebrala. Vy všichni budete smutní, budete brečet, ona to nebude chápat a jen ji zbytečně vyděsíte. Nebo bude těžké ji udržet v klidu, aniž by pobíhala, mluvila… Zůstala bych s ní venku, případně se domluvila s nějakou kamarádkou, jestli by ji venku nepohlídala ona. Jestli potom budete mít hostinu/oběd, tak tam bych ji naopak vzala. Obléknout spíš něco v tlumených, neutrálních barvách (šedá, tmavomodrá, bílá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14703
4.8.20 20:02

@PeBa12 No tak malé bych oblékla možná nějakou tlumenější barvu, klidně i šedou..černou ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
@Jeremi píše:
Takhle malé dítě bych na pohřeb přímo do obřadní síně nebo kostela nebrala. Vy všichni budete smutní, budete brečet, ona to nebude chápat a jen ji zbytečně vyděsíte. Nebo bude těžké ji udržet v klidu, aniž by pobíhala, mluvila… Zůstala bych s ní venku, případně se domluvila s nějakou kamarádkou, jestli by ji venku nepohlídala ona. Jestli potom budete mít hostinu/oběd, tak tam bych ji naopak vzala. Obléknout spíš něco v tlumených, neutrálních barvách (šedá, tmavomodrá, bílá).
Žádný kostel ani obřadní síň nebude. Jdeme jen na hřbitov.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
@PeBa12 píše:
Prosím vás, já vím ze to není pro dítě zrovna ideální prostředí, ale babička nás tam chtěla mít všechny tak tam prostě všichni budeme. Opravdu jsem jen potřebovala poradit co ji můžu, popřípadě nemůžu obléct.

Nebo se s ní držet stranou, pozorovat její reakce a být připravená odejít. Máte to v obřadní síni nebo kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
4.8.20 20:04
@PeBa12 píše:

Babička to určitě uvidí. :roll: Prosímte, to fakt chceš vystavovat dvouletý dítě takovéhle situaci? Uvedomujes si že tam bude spousta lidí truchlit? Brečet? Chudák dite. Nehledě na to, že to je dost smutný, jen ten pohled na rakev, kytky, hudba, proslov… Vem ji na hřbitov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
4.8.20 20:05
@Jeremi píše:
Nebo se s ní držet stranou, pozorovat její reakce a být připravená odejít. Máte to v obřadní síni nebo kde?

Zatím se tchýně nezmiňovala, že by to mělo být někde uvnitř. Rozloučení a všechno by mělo být přímo u hrobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
4.8.20 20:05

Bože lidi, jde o danou situaci, opakovat se nebude, dítě to přežije a dcera je ve věku, kdy z toho stejně nemá rozum, ale pro dospělé je to důležité, aby i to malé stvoření se zúčastnilo ;)

Proč z toho děláte takové drama? Je to přání zemřelého, dítě mít trauma nebude, tak o co jde?! Zbytečná hysterie zase 8o

Zakladalelko, vše bude v pořádku, dceru bych sebou vzala, kdybych věděla, že si to babička přála :hug:

Příspěvek upraven 04.08.20 v 20:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama