Potřebuji poradit s kojením 2měsíčního miminka

Anonymní
17.8.20 21:22

Potřebuji poradit s kojením 2měsíčního miminka

Ahoj,

potřebuji radu, mám za pár dní 2měsíční miminko, kojím na přání, většinou jen 5× denně, vypije mezi 90-110 ml na dávku. V noci spí i 7 hodin v kuse. Dneska jsem se snažila vážit a vyšlo mi celkem 460 ml na 24 hodin, což je dle tabulek jak jsem si přečetla málo, ale přibírá dle mudr až až. Váží 4400 g. Co myslíte, mám ji „nechat žít“, nebo je to málo?

Jsem dost úzkostlivá, nechci nic podcenit..

Děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4727
17.8.20 21:25

Poradím vyhod váhu, a neřeš to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
17.8.20 21:30

Jeden den to může být méně jindy více. Pokud ti přibírá prcek dobře, tak nic neřeš a váhu vůbec nepoužívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
17.8.20 21:32

Taky radím vyhodit váhu :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18451
17.8.20 21:37

Koj tak, jak si preje a pokud pribira, je vse v pořádku a kliiiid :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
17.8.20 21:49

Koj na pozadani, vyhod vahu a nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
17.8.20 21:51

Proč vazis?? Mimčo mělo nějaký problém, je nedonosene, musíš hlídat váhu nebo jen pro „pocit“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
17.8.20 21:52

Když dítě přibírá a vypadá spokojeně, tak nejlepší rada je vyhodit všechny tabulky :lol: já od propuštění z porodnice vůbec nevážila kvůli kojení, max jednou týdně že zvědavosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
17.8.20 22:32

Dulezite, jestli mimco vypije tolik, protoze tam uz vic neni, nebo protoze vic nechce? Odstrikas jeste neco I po kojeni? V noci bych rozhodne nebudila. 5× denne mi v techto vedre prijde docela malo, kojila jsem trimesicniho prcka treba 10-15× (kvuli zizni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
17.8.20 23:05

Vyrábíš si problém tam, kde není. Nech žít miminko i sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
17.8.20 23:30

Připojuji se k tomu neřešit domácí váženi a nechat to být. Kontroly u pediatra a vážení v ordinaci bohatě postačí ;) Malá má určitě dost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
18.8.20 16:28

Ahoj, já to taky jednu dobu řešila. Miminko se mi cca od měsíce kojilo kolem pěti minut, a od třetího měsíce už jen tři minuty. Tak jsem začala vážit, kolik za ty tři minuty vypije, vycházelo mi jednou třeba 60 ml, jednou kolem 100 ml, no prostě když jsem to pak sečetla, bylo to méně, než ukazovaly tabulky. Tak jsem začla stresovat, že pije málo, a jestli dělám něco u kojení špatně, a jestli tam pak mám ještě mlíko. Zjistila jsem, že malý prostě přestal pít, protože mu to stačilo, i kdybych v prsu měla více mléka, už nechtěl. Teď má šest měsíců, váhu má úplně v normě, a hlavně - nikdy neplakal, že by měl hlad! Jsou prostě miminka, které neodpovídají tabulkám, pokud jsou kontroly u dr. v normě, neřešila bych to. Moje dětská mi radila kolem toho 4. měsíce, ať mu začnu dávat třeba kašičku apod., ale to podle mě není řešení, akorát bych si tak vypustila jednu dávku MM. Až teď v půl roce začínáme s příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama