Potřebují poradit s OSPOD, kde hájí dítě

Napsat příspěvek
4281
14.4.17 11:53
@Kovi píše:
Potřebují poradit kde hájí ospod dítě a ne někoho z rodičů. zvažují Hodonín, veselí, Prostějov, Olomouc. zkušenosti s temi to okresy. děkuji za všechny rady.

Pokud jsem dobře pochopil, tak se matka chce s dítětem nejprve odstěhovat, nějakou dobu tam bydlet a pak teprve podat návrh, příslušný bude soud v místě nového bydliště (pokud se naivní otec nebude bránit odstěhování) a jmenuje i místní OSPOD za opatrovníka. V tom případě doporučuji se přestěhovat takřka kamkoliv, protože pokud jde o to hájit zájem dítěte, jak jej vidí matka, v tom jsou skoro všechny OSPODy a soudy velmi nápomocny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
14.4.17 12:17
@Bábrdl píše:
A to je klasika. :zed: :zed:

Chlap: mám fotku, kde ona kojí a v ruce skleničku vína, vidíte, jak je hrozná matka?

Žena: bylo to jen hloupá sranda pro sociální síť, vidíte, jak je hrozný, že to překrucuje, takhle mě psychicky týral a vydíral už v manželství, vidíte, jak je to hrozný manžel?

A furt dokola. Kamarádka říká, že kdyby měli brát vážně všechno, co jim rozvádějící se o sobě řeknou, muselo by 90% dětí rozvedených rodičů skončit v děcáku, protože podle praní špinavého prádla jsou zcela nevhodní oba rodiče.

jojo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
14.4.17 12:20
@jakanas píše:
jo nechtěl bych tam ani pracovat, ani se s nimi dostat do jakéhokoliv jednání.jojo ještě že mám ty fotky jak žena má v jedné ruce kojící dítě a ve druhé skleničku vína:-)

a co to dokazuje? :think: tohle je stupidní, tady nepůjde o zájem dítěte ale o pomstu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
14.4.17 12:29

Kdyby soudy uložily rodičům každému jednotlivě navrhnout úpravu poměrů s tím, že nařídí tu, která bude výhodnější pro druhého rodiče, bylo by po sporech. @martina.se Myslím, že většina sporů rodičů je do značné míry způsobena vadnou prací OSPOD a soudů, kdy nechávají spor vyhrotit, místo aby chránily obecnou úpravu, tedy stejnou rodičovskou odpovědnost obou do doby, než se prokáže (nikoliv nakydá) důvod pro jiné řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
14.4.17 12:42
@canaglia píše:
Kdyby soudy uložily rodičům každému jednotlivě navrhnout úpravu poměrů s tím, že nařídí tu, která bude výhodnější pro druhého rodiče, bylo by po sporech. @martina.se Myslím, že většina sporů rodičů je do značné míry způsobena vadnou prací OSPOD a soudů, kdy nechávají spor vyhrotit, místo aby chránily obecnou úpravu, tedy stejnou rodičovskou odpovědnost obou do doby, než se prokáže (nikoliv nakydá) důvod pro jiné řešení.

jj, to souhlas, ale je to taky o těch rodičích. Místo aby mysleli na dítě, myslí na pomstu druhému :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
14.4.17 13:22
@martina.se píše:
jj, to souhlas, ale je to taky o těch rodičích. Místo aby mysleli na dítě, myslí na pomstu druhému :poblion:

Nemyslím, že je to pomsta - je to jednostranné vidění toho, co je v zájmu dítěte a bezohledné prosazování tohoto názoru. Kterému buď státní moc poskytne podporu, čímž se postaví na stranu jednoho a militarizuje druhého, nebo nezasáhne a militarizuje oba. Dá se to přirovnat k působení policajta v okamžiku, kdy proti sobě stojí dva s nožem v ruce - buď jednomu podá Kalašnikov a druhému poradí, ať se s prvním dohodne, nebo si sedne opodál a kouká, jak se mezi nimi rozpoutá rvačka na nože, pak si seženou sekery a nakonec i ty kalašnikovy. Tohle je většinový postup státní moci, místo toho, aby jim odebral nože a postavil mezi ně plot. Aby se mohli domlouvat, ale nemohli si ubližovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26197
14.4.17 13:26
@canaglia píše:

Moje kamarádka po určité době vyhořela a razí teorii, že by měla být střídavá péče povinná a cituji" ať si to dítě rodiče třeba doženou do blázince, když je to baví".

Protože podle ní ta nekonečná možnost stále přezkoumávat uspořádání dětem škodí. Protože stále žijí ve stresu, že máma se soudí s tátou (mám nového chlapa a moje dítě bude žít v naší úplné rodině), táta s mámou (viz tvůj klient: ona mu na víkend dává málo tepláčků). Prostě by byla SP a šmitec, ono by si to nějak sedlo.

OSPOD by se měl podle ní zabývat jen případy problémových rodin a týrání. Bohužel tady zase narážíme na to, že z týrání a zanedbávání se obviňují při rozvodu i „slušné“ rodiny. :zed:

Já s ní v tomhle tak úplně nesouhlasím. Ale řešení nemám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
14.4.17 13:30

Mala otce ma ale ještě před narozením spolu nezijem a mala ho ani nezná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
14.4.17 13:32

@Kovi A co vlastně od té sociálky teda očekáváš, že se takto ptáš?

• Citovat
  • Upravit
25486
14.4.17 13:32
@Musulka12 píše:
@jakanas tak ty se můžeš přestěhovat klidně do Aše, ale Ospod bude přidělen na základě bydliště dítěte.. A každy Ospod hájí zájmy dítěte :think: A pokud by ses stěhoval každý měsíc za účelem najít vhodné Ospod, tak soudce akorát nastves.

né k nám ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26197
14.4.17 13:33
@Kovi píše:
Mala otce ma ale ještě před narozením spolu nezijem a mala ho ani nezná.

A podle tebe je teda ten zájem dítěte co? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4841
14.4.17 13:45

@jakanas Souhlasím. Je to děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
14.4.17 14:58
@Bábrdl píše:
Moje kamarádka po určité době vyhořela a razí teorii, že by měla být střídavá péče povinná a cituji" ať si to dítě rodiče třeba doženou do blázince, když je to baví".

Protože podle ní ta nekonečná možnost stále přezkoumávat uspořádání dětem škodí. Protože stále žijí ve stresu, že máma se soudí s tátou (mám nového chlapa a moje dítě bude žít v naší úplné rodině), táta s mámou (viz tvůj klient: ona mu na víkend dává málo tepláčků). Prostě by byla SP a šmitec, ono by si to nějak sedlo.

OSPOD by se měl podle ní zabývat jen případy problémových rodin a týrání. Bohužel tady zase narážíme na to, že z týrání a zanedbávání se obviňují při rozvodu i „slušné“ rodiny. :zed:

Já s ní v tomhle tak úplně nesouhlasím. Ale řešení nemám. :nevim:

V podstatě to odpovídá mezinárodním dohodám - primární odpovědnost za dítě mají rodiče. Tj. pokud se chtějí oba starat, stát by do toho neměl vůbec zasahovat, pouze rozdělit čas napůl a nechat rodiče, ať si v rámci své odpovědnosti za dítě se situací poradí. A zasáhnout až v případě, pokud by zasahovali i v úplné rodině. Ústavní soud pořád píše, že žádné soudní rozhodnutí není schopné zajistit spokojený život dítěte, tak proč se doprde1e o to ty soudy pořád snaží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
14.4.17 20:59

Jde o to ze když se zadalo o změnu příjmení tak otec chce styky s dcerou a ona ho nezná a ospod hájí otce A ne zájem dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26197
14.4.17 21:09
@Kovi píše:
Jde o to ze když se zadalo o změnu příjmení tak otec chce styky s dcerou a ona ho nezná a ospod hájí otce A ne zájem dítěte

No, obecně je v zájmu dítěte znát svého otce. A nejen otce, ale i jeho část rodiny (babičku, tetu, bratrance, sestřenice) a tak. :nevim:

Problém, že ho dcera nezná, se snadno vyřeší tím, že ho pozná, ne?

Čeho se bojíš? Že jeho zájem není opravdový? Že má nějaké postranní úmysly? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama