Potřebuji poradit s výběrem šicího stroje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Essential
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 15:15
Potřebují poradiť s výběrem šicího stroje

Dobrý den, procházím diskuze a čtu recenze, ale pořád nevím, který šicí stroj koupit. Chci stroj v ceně do 9000,který šije hezké stehy a má pružný overlockovy steh(overlock zatím nechci, ten si možná koupím později) a horizontální chapac. Na stroji šiju oblečení z různých materiálů (převážně bavlna a strečové materiály). Je taky důležité, aby stroj šil potichu. Přemýšlím nad Brother NV 15, Husqvarna Viking H Class 100 Q, Janome 423 s, Pfaff Smarter 260 C. Můžete mi poradiť, který z týchto strojů, popřípadě doporučit jiný? Děkuji :)

Reakce:
šárkajak
Kecalka 491 příspěvků 31.01.19 15:42

Já osobně bych šla do toho Brotheru, ale zkuste napsat pánovi na ráj šití je velice ochotný. Mám od něj už 2 stroje a vždycky mě dobře poradil.

Hanney
Závislačka 2718 příspěvků 31.01.19 16:11

@Essential taky se chystám pořídit a co jsem načetla, hodně chválí Janome.

steeve
Kelišová 7005 příspěvků 31.01.19 16:48

@Essential určitě dobrá volba je ten Brother NV 15, ev. jeho novější model Brother A 16 : https://www.sicistrojecz.cz/…A16-d194.htm - mají horizontální chapač, ideální na prožné materiály
Janome 423 je silný celokovový stroj, ale má CB chapač, je lepší na těžké materiály, bohužel modely 419 a 423 jsou totálně vyprodány a budou až koncem února.

AnastazieB
Echt Kelišová 8516 příspěvků 31.01.19 18:41

Pokud hodně šiješ oblečení z úpletu, tak se určitě vyplatí koupit overlock. Je to šití úplně nesrovnatelné s normálním strojem. Pokud rovnosteh máš a šije ti dobře (jen třeba má málo stehů), tak bych do toho OL šla určitě.

Essential
Povídálka 16 příspěvků 01.02.19 13:30

Děkuji Vám všem za rady, určitě nad výběrem ještě popřemýšlím, pravděpodobně si vezmu Brother nebo Janome :)

Essential
Povídálka 16 příspěvků 01.02.19 13:31
@AnastazieB píše:
Pokud hodně šiješ oblečení z úpletu, tak se určitě vyplatí koupit overlock. Je to šití úplně nesrovnatelné s normálním strojem. Pokud rovnosteh máš a šije ti dobře (jen třeba má málo stehů), tak bych do toho OL šla určitě.
souhlasím, ale já právě nejsem se svým strojem spokojená a chci ho vyměnit za lepší.
Essential
Povídálka 16 příspěvků 01.02.19 14:57
@steeve píše:
@Essential určitě dobrá volba je ten Brother NV 15, ev. jeho novější model Brother A 16 : https://www.sicistrojecz.cz/…A16-d194.htm - mají horizontální chapač, ideální na prožné materiály
Janome 423 je silný celokovový stroj, ale má CB chapač, je lepší na těžké materiály, bohužel modely 419 a 423 jsou totálně vyprodány a budou až koncem února.

Natrafila jsem ještě na tento šicí stroj, co myslíte? **

Edit admin – odstraněn odkaz

steeve
Kelišová 7005 příspěvků 01.02.19 16:09

@Essential Juno je nižší řada Janome, takže to není úplně Janome, proto má i kratší záruku než originál Janomky, de fakto za stejnou cenu bych šel raději do Brothera,

Essential
Povídálka 16 příspěvků 01.02.19 18:24
@steeve píše:
@Essential Juno je nižší řada Janome, takže to není úplně Janome, proto má i kratší záruku než originál Janomky, de fakto za stejnou cenu bych šel raději do Brothera,

Děkuji

Martin174
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 02.02.19 22:23

Původně jsem chtěl Janome. Protože stroj ale používám jenom občas, tak jsem hledal něco levnějšího a vyhrál to Pfaff. Už bych nikdy nechtěl mechanický, i když šicí stroj je jediná věc, kde mi „víc“ elektroniky nevadí. Tichý je a ostatní značky budou nejspíš taky. Dá se na něm šít i v noci v paneláku a nikoho z rodiny nevzbudím. Prošije to všechno a to se s ním moc nebabru. Dávám mu někdy nechutně zabrat. Myslím že v cenové kategorii 9000, bude dobré téměř všechno. Šel bych po zavedené značce, která má tady zázemí servisu. Tady by to bylo nejspíš Janome. Nikdo nemá podobně skvělé podmínky a servisování. (píšou to)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >