Potřebuji poradit – uvedení nové adresy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 17:27
Potřebuji poradit. Uvedení nové adresy

Dobrý den, prosím anonymně. Chodí sem rodina, známí, atd..
Chtěla bych se zeptat. Stěhuji se z jednoho bytu do druhého. V současném cinzaku máme společenství vlastníků bytů.
Musím současným společenství vlastníků bytů kdo to řídí, uvést adresu kam se stěhuji?
Paní ze společenství mi rekla, že je to nutné z důvodu, kdybych měla nedoplatek nebo přeplatek z vyúčtování.
Email, tel.si mohu zrušit, tak aby věděli, kde jak mě mají shánět.
Je to tak? :think:

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8779 příspěvků 12.06.19 17:30

Ne, nic jim říkat nemusíš. Akorát přeplatek si nechají a nedoplatek tě za pár let dožene jako exekuce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 17:38

Aha, takže bude lepší jim dát adresu.

nonina
Závislačka 4140 příspěvků 12.06.19 17:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím anonymně. Chodí sem rodina, známí, atd..
Chtěla bych se zeptat. Stěhuji se z jednoho bytu do druhého. V současném cinzaku máme společenství vlastníků bytů.
Musím současným společenství vlastníků bytů kdo to řídí, uvést adresu kam se stěhuji?
Paní ze společenství mi rekla, že je to nutné z důvodu, kdybych měla nedoplatek nebo přeplatek z vyúčtování.
Email, tel.si mohu zrušit, tak aby věděli, kde jak mě mají shánět.
Je to tak? :think:

Osobně bych - pokud bych nechtěla dát adresu - právě s tou paní ze společenství domluvila termín, kdy se jí sama ozveš a domluvíte se na vyúčtování (asi víš, kdy zhruba bude vyúčtování), případně, aby Ti právě poslal email, který snad rušit opravdu nechceš. Pokud tedy jejde o případ, že utíkáš právě z důvodu toho, že víš, že nedoplatky budou - jsou bohužel i takoví mezi námi - což si nemyslím, když se ptáš. Žádná taková povinnost, jako komukoliv sdělovat novou adresu, neexistuje. Jde to zařídit i jinak.

Zumpa
Kecalka 137 příspěvků 12.06.19 18:28

Přemýšlím, kdo je větší inteligent, jestli tazatelka, nebo paní ze společenství. Víceméně to shrnula @Janli. Pokud byt prodáváš, tak se rovnou vypořádáváš s novými majiteli, SVJ je do toho nemá co kecat. Někdy bývá lehce problém s vyúčtováním za teplo a teplou vodu, pokud je odebíráno centrálně z nějakého výměníku. Nicméně toto a případná další vyúčtování jsou předmětem prodávajícího a kupujícího. Pokud je za tebou nějaký dluh, ten si tě najde, přeplatek připadne novému majiteli, pokud se nedomluvíte jinak. Prodejem bytu tvoje členství v SVJ zaniká.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 21:00

@Zumpa tohle vím, ale paní z baráku že společenství chce po mě adresu kam jdu bydlet, aby mi mohli poslat příští rok vyúčtování za tento rok do datumu, do kterého jsem byla majitelkou. Řekla jsem ji, že ji mohu dát email, nebo telefon, o tom nechtěla ani slyšet. Že email a tel.mohu změnit. A co potom, kde mě budou nahanet.
A píšu, vzdy sem platila vše řádně a včas.
Tak jestli byste daly adresu kam byste šly bydlet? :think:

Zumpa
Kecalka 137 příspěvků 12.06.19 22:17

Já jsem s býv. sousedy vycházel velmi dobře, v podstatě všichni na mě mají mobil, ví, kde bydlím, mají email - a to ze dvou předchozích SVJ. Takže jsem tohle řešit nemusel. Pokud nechceš té paní dát na sebe kontakt, tak se pro vyúčtování můžeš příští rok zastavit osobně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 22:21

@Zumpa kde píšu, že ji na sebe nechci dát kontakt?
Psala jsem, že jsem ji navrhla email i tel. cislo, ale o tom nechtěla ani slyšet.
Chce adresu, ale tu ji dát nechci. Ale trvá si na ni.

Agusaguss
Povídálka 45 příspěvků 12.06.19 22:28

Svj stejne podava souhrne vyuctovani na byt za rok a pak je veci starejo a noveho majitele jak se vyporada s doplatkem nedoplatkem..u nas, se dava vyuctovani novemu at si to vyridi se starym koukni do stanov a rozhodne bych adredu nechtela sem predseda svj :think:

Váš příspěvek
Reklama