Potřebuji poradit - změna zaměstnání, půjčka na byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 14:58
Potřebuji poradit-změna zaměstnání, půjčka na byt

Mám dotaz prosím. Chci se rozejít s přítelem, vyplatit ho z bytu, do které dal peníze sice on z větší části. Chci se odstěhovat do jiného města. Potřebuji dát výpověď v práci, ale to mi přece nedají půjčku. :(
Mám sice VŠ, ale ne ekonomického směru. Vůbec nevím, jak mám postupovat. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Zumpa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.07.19 15:03

To je dobrý chaos. Byt je čí? Co s ním bude dál? A VŠ ti je naprosto k ničemu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:08
@Zumpa píše:
To je dobrý chaos. Byt je čí? Co s ním bude dál? A VŠ ti je naprosto k ničemu.

Byt je napsaný na přítele. Je více variant, co s ním bude dál. Primárně byt chci napsat na mě. Bydlet v něm ale nebudu. Jediná varianta ho nabídnout k pronájmu.
S tou VŠ jsem to myslela tak, že jsem úplně v lese, když nemám základní ekonomické vzdělání.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 02.07.19 15:09

Jakože potřebuješ VŠ aby sis to mohla spočítat? Hele půjčku si můžeš vzít ještě teď když si zaměstnaná, banku pak nezajímá jestli měníš práci, ale jestli platíš splátky. Jinak moc nechápu proč ho chceš vyplatit, když stejně chceš pryč. Tak ať vyplatí on tebe a můžeš jít do slunce západu…

Zumpa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.07.19 15:17

Hele, nechci se tě nějak dotknout, ale tohle je solidní hazard. Tvůj přítel má byt, ty ho chceš vyplatit, nemáš z čeho. Krom toho budeš muset zaplatit 4% daň z nabytí - buď podle kupní ceny, nebo odhadu, podle toho, co vyjde dráž.
Podle mě to máš dost nedomyšlené: k čemu ti bude byt, na který si budeš brát půjčku a nevíš, co s tím bytem hodláš zamýšlet?
Půjčku si můžeš vzít u stávajícího zaměstnavatele, nicméně novou práci už máš dojednanou?

Tohle vypadá jako klasický trolling a ne žádost o pomoc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:17
@Martha03 píše:
Jakože potřebuješ VŠ aby sis to mohla spočítat? Hele půjčku si můžeš vzít ještě teď když si zaměstnaná, banku pak nezajímá jestli měníš práci, ale jestli platíš splátky. Jinak moc nechápu proč ho chceš vyplatit, když stejně chceš pryč. Tak ať vyplatí on tebe a můžeš jít do slunce západu…

No dobře, tak jsem chtěla poukázat na to, že i když mám VŠ, tak jsem v těchto záležitostech hloupá.
Dobře. Rozepíšu se. Jsme spolu skoro deset let. Mi bude skoro 40 a když ten byt neodkoupím, nebudu mít střechu nad hlavou. Nehledě k tomu, že bytu stoupla cena o 300 tisíc. Prý mi ho ale za hubičku nedá, ale mi to nevadí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:19
@Zumpa píše:
Hele, nechci se tě nějak dotknout, ale tohle je solidní hazard. Tvůj přítel má byt, ty ho chceš vyplatit, nemáš z čeho. Krom toho budeš muset zaplatit 4% daň z nabytí - buď podle kupní ceny, nebo odhadu, podle toho, co vyjde dráž.
Podle mě to máš dost nedomyšlené: k čemu ti bude byt, na který si budeš brát půjčku a nevíš, co s tím bytem hodláš zamýšlet?
Půjčku si můžeš vzít u stávajícího zaměstnavatele, nicméně novou práci už máš dojednanou?Tohle vypadá jako klasický trolling a ne žádost o pomoc.

Nejsem troll. Je mi 35. Přítel mi řekl, že kdybychom se náhodou rozešli, tak mě o ten byt nepřipraví. Sliby chyby.
Takže mamku mám připravit, že si u ní dám trvalé bydliště jo? Ta bude mít radost. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:21

Nemůžu se tady rozepisovat moc podrobně, ať mě nepoznají.
Chci si v Praze najít práci, kde nabízí i ubytování pro mimopražské. Pracuji v oboru, kde je extrémní nedostatek. V Praze stojí 20 metrů čtverečních 2 mega. Ty nemám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:26

Navíc, přítel vlastní další dva byty. Má kde jít.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.07.19 15:27
@Anonymní píše:
Nejsem troll. Je mi 35. Přítel mi řekl, že kdybychom se náhodou rozešli, tak mě o ten byt nepřipraví. Sliby chyby.
Takže mamku mám připravit, že si u ní dám trvalé bydliště jo? Ta bude mít radost. :D

Ha, jistě, když se lidi rozchází, tak je to boj na život a smrt, takže na byt zapomeň.
Trvalé bydliště mít u mamky nemusíš, je to nic neříkající institut, můžeš si ho klidně nechat ve stávajícím bytě.

Pokud chceš pracovat v Praze v oboru, kde je jak říkáš extrémní nedostatek lidí, tak budeš nastupovat za předpokládám dost solidní plat, abys mohla splácet ušmudlané dva miliony.

pst007
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 02.07.19 15:28

Co to znamená, že byt je napsaný na přítele? Že je prostě jen jeho a ty ho teda budeš od něj kupovat? Nebo ho máte v nějakém podílu, tj. budeš mu muset zaplatit část ceny bytu - jakou? Od toho se odvíjí ostatní.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.07.19 15:29

A varianta, že by tě vyplatil přítel je pro oba přijatelná?

Martha03
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 02.07.19 15:32
@Anonymní píše:
No dobře, tak jsem chtěla poukázat na to, že i když mám VŠ, tak jsem v těchto záležitostech hloupá.
Dobře. Rozepíšu se. Jsme spolu skoro deset let. Mi bude skoro 40 a když ten byt neodkoupím, nebudu mít střechu nad hlavou. Nehledě k tomu, že bytu stoupla cena o 300 tisíc. Prý mi ho ale za hubičku nedá, ale mi to nevadí.

Hele je ti 35,nemas nic. Střechu nad hlavou nebudeš mít ani tak, protože tam bydlet nechceš. Navíc budeš platit daň z nabytí jak tu někdo psal. Byt dáš do nájmu, je tvou povinnosti jako nájemce se o byt starat, to tam budeš dojíždět a řešit s nájemníky věci? Doufáš, že oni ti budou platit tu půjčku co si vezmeš? Jinak přítel to ho posune za kolik, to už je na hypotéku než půjčku, tak abys nq ní dosáhla. Prostě bych se sbalila a šla do ty Prahy a nepridelavala si starosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:32
@pst007 píše:
Co to znamená, že byt je napsaný na přítele? Že je prostě jen jeho a ty ho teda budeš od něj kupovat? Nebo ho máte v nějakém podílu, tj. budeš mu muset zaplatit část ceny bytu - jakou? Od toho se odvíjí ostatní.

Ano. Byt je přítele, nemáme podíl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 15:34
@Zumpa píše:
Ha, jistě, když se lidi rozchází, tak je to boj na život a smrt, takže na byt zapomeň.
Trvalé bydliště mít u mamky nemusíš, je to nic neříkající institut, můžeš si ho klidně nechat ve stávajícím bytě.Pokud chceš pracovat v Praze v oboru, kde je jak říkáš extrémní nedostatek lidí, tak budeš nastupovat za předpokládám dost solidní plat, abys mohla splácet ušmudlané dva miliony.

Bohužel nebudu mít dost solidní plat. Proto je ve hře ještě varianta, že půjdu pracovat do německy mluvící země, kde je tato profese náležitě oceněná.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama