Potřebuji přibrat na váze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DenisaBy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 12:43
Potřebuji přibrat na váze

Zdravím,
Mám takový problém.. Je mi 20 let a jsem už od mala hubená. Podle BMI mám podváhu. Štítnou žlázu nemám, dělali mi test 3×. Vím dobře čím to je, málo jím už snad odjakživa. Rodiče u mě bohužel nestáli a nehlídali jak jím, prostě máš hlad, vem si něco v lednici. Samozdřejmě nevzala a lítala po venku. Pamatuji si mámy kamarádek, které je volali na svačinu, no a já čekala venku.. Nesnídám (po ránu do sebe nic nedám), pak mám nějakou svačinu, oběd jen někdy, když si ho udělám.. Pak další svačina nesvačina a večer něco abych nešla spát s kručením v žaludku. Vím co mi tu asi každý bude psát „víc jez a přibereš“. Pro mě je to ale hrozně těžký protože můj žaludek na to není zvyklý a často když se trochu víc najím je mi zle, bolí mě břicho a mám pocit zvracení. Mohl by jste mi tu tedy někdo poradit něco co zaručeně zabere? Protein, milkshaky cokoli s čím to půjde snáz? Nejlépe s rychlím účinkem. Děkuji moc :kytka:

Reakce:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 04.01.18 12:56

Jíst po malých porcich, tak aby ti nebylo zle, ale častěji :)

Lenka_Hal
Kelišová 5285 příspěvků 04.01.18 12:57

Mozna by to chtelo nejaky detaily, vaha, vyska, jak jsi aktivni…byt hubeny je dosti relativni pojem, potrebujem nejaky cisla. Pokud chces pribrat, protoze se sama sobe nelibis, to je jina…taky dost zalezi, jestli to jde jen o svalovinu, nebo ti nevadi pribrat tuk.

brumi
Kelišová 6515 příspěvků 04.01.18 12:59

Co zkusit nutridrink je toho sotva 200ml ale vydá za normální dvou chodový oběd, mám stejný problém a to dokážu vypít bez problémů aniž by mi pak bylo těžko blbě či žaludek na vodě

BloomingGorgeous
Závislačka 2806 příspěvků 04.01.18 13:11

Budes se muset stravovani vic venovat, udelat z toho “projekt”. Jidlo si nakoupit, naplanovat na cca 6 malych porci, premyslet o tom. Mozna si poridit nejakou literaturu, abys vedela, co je zdrave. Vim, je to otrava, take me okolnosti donutily se tomu venovat. A souhlasim, hodila by se nejaka cisla, aby se to dalo posoudit.

DenisaBy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:15

@Lenka_Hal @BloomingGorgeous výška 164 váha 43kg. Svalovinu přibrat nechci to bych mohla cvičit. Jde mi o tuk.. :?

DenisaBy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:17

@brumi nad tím jsem uvažovala, ale koupila bych je jen tehdy kdybych si byla 100% jistá, že po nich naberu. Nabrala jste?

DenisaBy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:21

Na jednom výpočtu BMI jsem měla tabulku kolik bych měla sníst kcal za den abych nabrala třeba za týden kilo. Ale 10000 kJ je pro mě nepředstavitelný :zed: :lol:

BloomingGorgeous
Závislačka 2806 příspěvků 04.01.18 13:25
@DenisaBy píše:
@Lenka_Hal @BloomingGorgeous výška 164 váha 43kg. Svalovinu přibrat nechci to bych mohla cvičit. Jde mi o tuk.. :?

Nejsem odbornik na vyzivu, ale je to evidentne malo. Zasla bych za vyzivovym poradcem. Ale musis dobre vybirat, mnoho z nich nema paru, o cem mluvi. To vim bohuzel z vlastni zkusenosti.
Mozna Ti tady nekdo dobre poradi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:42

Mám 162 a 47kg. Mě nebaví si jídlo dělat sama, tzn. mi dost pomáhá někam si na jídlo zajít. Jestli jsi na tom finančně normálně, domluv si obědy třeba s dovozem do práce, domů. Přijede ti to pod nos za počítám tak 80kč. Nebo choď do restaurace na oběd. Ráno nutridrink, k svačině ovoce nebo třeba musli, na oběd si zajdi, neco malého k svačině a rohlík s něčím k večeři. Hlavně to chce pravidelnost. Ale někdo prostě nepřibere, já ani po dvou dětech…

Lenka_Hal
Kelišová 5285 příspěvků 04.01.18 14:42

Hm, ja v tvym veku mela 61kg na 178cm, ale jako sportovec - sportovni trida, zavodni volejbal, posilovna -s opravdu hodne svaly, citila jsem se skvele, ale na hrane tohle asi je, i kdyz fotka by se hodila…nicmene pribrat tuk by nic tak sloziteho byt nemelo. :think: Nutri drinky, jist casto a to vzdy dohromady tuk a rychlejsi sacharidy. Vysoky GI ma treba normalni ryze, davat na to nejakou smetanovou omacku. Jen to mnozstvi, aby ti nebylo tezko, jak bude mozne zase trosku atd. Jez pred spanim, pokud to zaludek zvladne, zase hlavne nejaky sacharidy. Bohuzel, budes si muset sama vyzkouset, kterou potravinu ktera ma dost kalorii, zvladne tvuj zaludek nejlip. Pokud moc na hlad netrpis, dej si do mobilu pripominani, kdy mas neco snist..atd

brumi
Kelišová 6515 příspěvků 04.01.18 19:30

@DenisaBy jasně že ju :) nečekej žeta váha půjde po chvilce chce to čas, protože tělo si musí udělat prvně vnitřní zásoby a pak až venkovní, jestli celý život jís jak vrabec a máš podvýživu tomu tělu to chybí dost vnitřně, takže prvně se doplní toto a pak to půjde i navenek poznat. A taky je dobré jak ti již bylo raděno jíst často ale po malinkých porcích, třeba co hod něco málo pak po pár dnech přidej o lžíci více u každého jídla. 6aludek máš hodně maličky a hlavně neumí spracovat jídlo už to zapomněl, takže potřebuje čas se naučit znovu naplno pracovat a postupně se roztáhnout :). Vlastně to vem že se učíš jak miminko :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >