Reklama

Potřebuji radu...sádra a těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cterka
Nováček 6 příspěvků 03.09.18 20:14
Potřebuji radu...Sádra a těhotná

Dobrý den právě jsem přijel z pohotovosti kde mi nasadili sarovou dlahu jelikož jsem si praskla kost u kotníku. Jsem ve 11týdnu těhotenství dokot mi udělal rengen i přes to že jsem těhotná říkal že to není nebezpečné(obložili mě těmi plaštenkami).Potě mi predepsal injekce na ředění krve název si bohužel nepamatuji ale začínal na Písmeno F chci se zeptat nemohlo se něco stát tím rengenem a co ty injekce nemužou miminku ublížit? I když mě doktor řek že se nic nesaze neksem si jistá zda ty injekce jsou dobré..

Reklama

Reakce:

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 7 inzerátů 03.09.18 20:18

Buďte v klidu, ty injekce jsou zřejmě Fraxiparine, běžně si ho píchají i těhotné s vyšší srážlivostí krve, klidně celé těhotenství, na plod nemají vůbec žádný vliv.
A rentgen byl zřejmě jen lokální, byla jste obložená, lékař věděl o Vašem těhotenství, nevystavil by Vás riziku.
Hlavně buďte v pohodě a ať je kotník zase brzo srostlý a užíváte si pohodové těhotenství! :kytka:

VeHE
Závislačka 4078 příspěvků 03.09.18 20:18

@Cterka Fraxiparin? Neublíží.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15639 příspěvků 03.09.18 20:19

Neublíží ti ani jedno :hug: Miminko je už vyvinuté, rentgenovaný kotník je od dělohy daleko a ještě tě chránili zástěrama :think:
A injekce na ředění krve si aplikuje řada těhotných i kvůli tomu, aby nepotratily, když mají třeba leidenskou mutaci :think: Nemáš důvod se bát :kytka:

Příspěvek upraven 03.09.18 v 20:20

Aspera
Generální žvanilka 20386 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 20:19

Injekce bude asi FRAXIPARINE. Když tě obložili olovem, tak by snad rengen ublížit neměl.

Cterka
Nováček 6 příspěvků 03.09.18 20:21

Děkuji vám uklidnili jste mě mockrát děkuji :))

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 03.09.18 20:44

A my jsme tady jako lepší lékařky?

Cterka
Nováček 6 příspěvků 03.09.18 20:47

i @Kaileee chtěla jsem si být jen jistější a zjistit něčí zkušenosti..Od toho to tu je..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 00:15

@Cterka Jestli Te to uklidni, tak ja jsem fyzik a mam doktorat z aplikace ionizujiciho zareni (kam rentgen spada..). A muzu Te opravdu uklidnit, ze mimcu nic nehrozi. Pronikavost rtg zareni pouzivaneho v lekarstvi je v radu centimetru a ty plastenky jak jim rikas v sobe mely olovo a to zcela pohlcuje rtg zareni. Takze nic neproslo k mimcu.

Ty injekce na redeni krve jsou bezpecne. Mne je pichali pred cisarem.

Anonym, kvuli soukr. infu o vzdelani ;)

Cterka
Nováček 6 příspěvků 09.09.18 00:22

Děkuji mockrát :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama