Potřebuji radu...sádra a těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cterka
Povídálka 28 příspěvků 03.09.18 20:14
Potřebuji radu...Sádra a těhotná

Dobrý den právě jsem přijel z pohotovosti kde mi nasadili sarovou dlahu jelikož jsem si praskla kost u kotníku. Jsem ve 11týdnu těhotenství dokot mi udělal rengen i přes to že jsem těhotná říkal že to není nebezpečné(obložili mě těmi plaštenkami).Potě mi predepsal injekce na ředění krve název si bohužel nepamatuji ale začínal na Písmeno F chci se zeptat nemohlo se něco stát tím rengenem a co ty injekce nemužou miminku ublížit? I když mě doktor řek že se nic nesaze neksem si jistá zda ty injekce jsou dobré..

Reakce:

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 03.09.18 20:18

Buďte v klidu, ty injekce jsou zřejmě Fraxiparine, běžně si ho píchají i těhotné s vyšší srážlivostí krve, klidně celé těhotenství, na plod nemají vůbec žádný vliv.
A rentgen byl zřejmě jen lokální, byla jste obložená, lékař věděl o Vašem těhotenství, nevystavil by Vás riziku.
Hlavně buďte v pohodě a ať je kotník zase brzo srostlý a užíváte si pohodové těhotenství! :kytka:

VeHE
Závislačka 4118 příspěvků 03.09.18 20:18

@Cterka Fraxiparin? Neublíží.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 03.09.18 20:19

Neublíží ti ani jedno :hug: Miminko je už vyvinuté, rentgenovaný kotník je od dělohy daleko a ještě tě chránili zástěrama :think:
A injekce na ředění krve si aplikuje řada těhotných i kvůli tomu, aby nepotratily, když mají třeba leidenskou mutaci :think: Nemáš důvod se bát :kytka:

Příspěvek upraven 03.09.18 v 20:20

Aspera
Generální žvanilka 20759 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 20:19

Injekce bude asi FRAXIPARINE. Když tě obložili olovem, tak by snad rengen ublížit neměl.

Cterka
Povídálka 28 příspěvků 03.09.18 20:21

Děkuji vám uklidnili jste mě mockrát děkuji :))

Uživatel je onlineKaileee
Kecalka 282 příspěvků 03.09.18 20:44

A my jsme tady jako lepší lékařky?

Cterka
Povídálka 28 příspěvků 03.09.18 20:47

i @Kaileee chtěla jsem si být jen jistější a zjistit něčí zkušenosti..Od toho to tu je..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 00:15

@Cterka Jestli Te to uklidni, tak ja jsem fyzik a mam doktorat z aplikace ionizujiciho zareni (kam rentgen spada..). A muzu Te opravdu uklidnit, ze mimcu nic nehrozi. Pronikavost rtg zareni pouzivaneho v lekarstvi je v radu centimetru a ty plastenky jak jim rikas v sobe mely olovo a to zcela pohlcuje rtg zareni. Takze nic neproslo k mimcu.

Ty injekce na redeni krve jsou bezpecne. Mne je pichali pred cisarem.

Anonym, kvuli soukr. infu o vzdelani ;)

Cterka
Povídálka 28 příspěvků 09.09.18 00:22

Děkuji mockrát :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >