Bojím se dalšího potratu

Anonymní
5.1.20 03:15

Potřebuji se vypsat... Srážka s realitou

Zdravím,
Nečekám žádné rady, spíš se potřebuji vypsat a vyslechnout si vaše příběhy..
Na konci roku 2018 jsme se s přítelem po 2 letech vztahu rozhodli, že by jsme chtěli miminko. V březnu 2019, pár dnů po mých narozeninách jsem zjistila, že jsem těhotná. Radost byla veliká a vše vypadalo dobře. Společné bydlení, z jednoho miminka byly dvojčátka, splněny sen. Sen se změnil v noční můru, když jsem v 19tt z ničeho nic potratila. Bylo to těžké období, do toho i jiné rodinné problémy.. Nevadí, jedeme dál. Počkalo se doporučený půl rok a já přesně po půl roce opět otěhotněla. Bohužel v 6tt SP. Vím, že jsou tu ženy, které to mají mnohem horší a patří vám můj velký obdiv..
Chtěla jsem být mladá maminka, ale teď už nějak ztrácím naději. Tento rok mi bude 23 a po posledním potratu mi doktor řekl, že mám čekat další půl rok (což si myslím, že je blbost, vzhledem k tomu, že potrat proběhl spontánně a bez revize). Každopádně sama jsem si řekla, že si dáme pauzu alespoň toho půl roku, protože opravdu poslední dobu (cca. rok) se neřešilo nic jiného než dítě a moje těhotenství.. Nějak jsem po té cestě ke štěstí ztratila sama sebe. Řešila jenom ovulace, těhotenské testy, potraty atd. Přítel si nikdy nestěžoval a musím říct, že je to úžasný muž, ale mrzí mě hodně věcí vůči němu. To že mu nedokáži dát dítě (je o něco starší než já), samozřejmě vzhledem k mému zdravotnímu stavu i málo sexu…
Nějak jsme se shodli, že teď se teda snažit nebudeme ten půl rok, zajedeme si na dovolenou, budeme se věnovat sobě a užívat si dokud to miminko není… Ale bohužel mám strach co bude pak po tom půl roce? Další potrat? Otěhotním vůbec zase tak rychle? Mám pocit, že čas běží a já ani nemrknu a než dojdu k miminku bude pozdě, všechny kamarádky a známé těhotné a já tak nějak už propadám panice…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4238
5.1.20 03:23

A není lepší nechat tomu volný průběh třeba po dvou cyklech, jet na dovolenou, než se vyloženě snažit? Chápu že je to úmorné a naprd ale nervy tomu nepomůžou. Mám kamarádku a ta potratila snad třikrát než se povedlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 03:31

@Leviatan No s tím snažením jsem to asi blbě napsala, myslela jsem to samozřejmě tak že si nebudem dávat pozor spíš než že se budeme vyloženě snažit. To se omlouvám. To už mi z těch ovulaci apod. za ten půl rok kolikrát tak hrabalo a ani to moc nešlo když to byl takový plánovaný sex za účelem oplodnění :mrgreen:. Takže to fakt už nechci :mrgreen: a vlastně to ani nešlo, no.

• Citovat
  • Nahlásit
27898
5.1.20 07:57

Vzdyt23 ještě není takový věk. Nemáš nějaké střevní potíže nebo tak něco? Někdy může být důvodem potratu celiakie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12253
5.1.20 08:16

Hele a nechtěli byste se třeba vzít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
5.1.20 08:20
@eva valoi píše:
Hele a nechtěli byste se třeba vzít?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
5.1.20 08:34

Já si myslím, že tvé pocity jsou naprosto normální a pochopitelné - zažila jsi v posledním roce spoustu stresu a bolesti. V tvé situaci bych se asi cítila podobně. Taky bych měla strach, jak to dopadne příště. Ale asi bych se snažila od takových myšlenek oprostit a moc se v tom nebabrat, protože budoucnost prostě dopředu nevyřešíš. Taky bych se snažila nemít výčitky z něčeho, co nemůžeš ovlivnit (nedokážu dát partnerovi dítě, máme málo sexu,…) - to jsou prostě věci, které partner musí pochopit, pokud je to dobrý partner. Když se narodily naše děti, taky to se sexuálním životem nebylo ideální, ale to prostě k životu a určitým životním obdobím patří.
Máš v ruce spoustu trumfů - jsi hodně mladá - času na miminko máš spoustu, máš fajn partnera,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27988
5.1.20 08:42

Jo, to by me taky zajimalo, ciste teoreticky - ty se bojis, ze mu nebudes treba moci dat dite, ale on by se naopak mohl tedy vymacknout ve smyslu spolecne existence za jakychkoliv okolnosti, no ne? Takhle mi to pripada ponekud nevyvazeny. ;)

Jinak tedy prosla sis moc smutnymi vecmi, to je mi moc lito. :hug:

Panice nepropadej, jsi fakt jeste mlada. A kdyby nahodou, tak dnesni lecebny principy jsou pomerne efektivni. Ale byt tebou nhernu se do nich. Mas pravo na cas. Tvoje telo i tvoje psychika. To bude dobry! Ale odpocin si. Nekvaltuj. Neni ti 35 ani 40. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 22:30

Moc všem děkuji za reakce :).
Určitě máte pravdu a potřebuji se nějak srovnat. Jak fyzicky tak asi i psychicky. Teď bych fakt chtěla tu pauzu toho půl roku, touha po miminku je sice veliká, ale všechno chce čas. To si uvědomuji, ale jak vidím tolik těhotných v mém okolí tak si trošku připadám jako.. Nevím jak to říct :mrgreen:. Asi trošku k ničemu když ani nedokážu donosit dítě i když vím, že to je úplná blbost a tak bych nad tím přemýšlet neměla.
Jinak o svatbě jsme se s přítelem už bavili samozřejmě, ta je taky v plánu, jenom chceme ještě trošku našetřit :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
18327
5.1.20 22:39
@Anonymní píše:
Zdravím,
Nečekám žádné rady, spíš se potřebuji vypsat a vyslechnout si vaše příběhy..
Na konci roku 2018 jsme se s přítelem po 2 letech vztahu rozhodli, že by jsme chtěli miminko. V březnu 2019, pár dnů po mých narozeninách jsem zjistila, že jsem těhotná. Radost byla veliká a vše vypadalo dobře. Společné bydlení, z jednoho miminka byly dvojčátka, splněny sen. Sen se změnil v noční můru, když jsem v 19tt z ničeho nic potratila. Bylo to těžké období, do toho i jiné rodinné problémy.. Nevadí, jedeme dál. Počkalo se doporučený půl rok a já přesně po půl roce opět otěhotněla. Bohužel v 6tt SP. Vím, že jsou tu ženy, které to mají mnohem horší a patří vám můj velký obdiv..
Chtěla jsem být mladá maminka, ale teď už nějak ztrácím naději. Tento rok mi bude 23 a po posledním potratu mi doktor řekl, že mám čekat další půl rok (což si myslím, že je blbost, vzhledem k tomu, že potrat proběhl spontánně a bez revize). Každopádně sama jsem si řekla, že si dáme pauzu alespoň toho půl roku, protože opravdu poslední dobu (cca. rok) se neřešilo nic jiného než dítě a moje těhotenství.. Nějak jsem po té cestě ke štěstí ztratila sama sebe. Řešila jenom ovulace, těhotenské testy, potraty atd. Přítel si nikdy nestěžoval a musím říct, že je to úžasný muž, ale mrzí mě hodně věcí vůči němu. To že mu nedokáži dát dítě (je o něco starší než já), samozřejmě vzhledem k mému zdravotnímu stavu i málo sexu…
Nějak jsme se shodli, že teď se teda snažit nebudeme ten půl rok, zajedeme si na dovolenou, budeme se věnovat sobě a užívat si dokud to miminko není… Ale bohužel mám strach co bude pak po tom půl roce? Další potrat? Otěhotním vůbec zase tak rychle? Mám pocit, že čas běží a já ani nemrknu a než dojdu k miminku bude pozdě, všechny kamarádky a známé těhotné a já tak nějak už propadám panice…

Jee taková mladounka :hug: tak dejte rok „pauzu“, myšleno bez ovulace a plánování… Pak bych zkusila nějaká vyšetření, pokud se ti nebude zdát doktor, tak bych navštívila i centrum asistované reprodukce, kvůli těm testům. Držím palce, už sis prošla peklem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 15:02

Ahoj. Moc mě mrzí, čím si přicházíš. Vím, jaká je to bolest. Sama jsem také přišla o syna, i když mnohem později. Po opakovaných potratech se doporučuje podstoupit vyšetření na reprodukční imunologii (Mudr Malickova v Praze nebo prof. Ulčová-Galova v Plzni) a hematologii, popřípadě genetika. Doporučení by ti měl napsat gynekolog.
Držím palce, ať je brzy líp :hug: Čas v tomto případě léčí.

• Citovat
  • Nahlásit
42389
7.1.20 07:45
@Anonymní píše:
Ahoj. Moc mě mrzí, čím si přicházíš. Vím, jaká je to bolest. Sama jsem také přišla o syna, i když mnohem později. Po opakovaných potratech se doporučuje podstoupit vyšetření na reprodukční imunologii (Mudr Malickova v Praze nebo prof. Ulčová-Galova v Plzni) a hematologii, popřípadě genetika. Doporučení by ti měl napsat gynekolog.
Držím palce, ať je brzy líp :hug: Čas v tomto případě léčí.

Ahoj, za mě jedině dr Malíčková. Je tu o ní i diskuse, tak zakladatelko dohledej. Mrzí mě, co máš za sebou… Drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat