Potřebuji si oddechnout od všeho...od práce, neplodnosti...

Anonymní
20.4.21 08:37

Potřebuji si oddechnout od všeho...od práce, neplodnosti...

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Co byste dělaly na mém místě nebo jak se můžu v této situaci zachovat…:-(
Již nějakou dobu se snažíme o miminko (s menším přerušením kvůli zdravotním potížím 3 roky). A nedaří se. Trápí mě to, no snažím se neklesat na duchu. Již třetí měsíc zkouším Fertipronu, Conceive plus gel. Zatím teda nic nepomohlo, ale alespoň v to doufám a zkouším to…
Mám ale takový problém, za který se stydím a nevím, jak s tím naložit. Brala jsem jednu dobu antidepresiva. Pomáhala mi zvládat stres v práci, doma toho bylo taky nad hlavu i s rodinnými problémy. Měla jsem těžké úzkostné stavy. Léky mi během 8 měsíců pomohly. Ale pak jsme se s lékařkou domluvily, že bude lepší vysadit kvůli snažení o miminko…:-( a od té doby (již je to rok a půl) jsem tedy bez léků, ale i bez miminka. K tomu se před 3 měsíci přidaly hrozné problémy v práci. Má nadřízená je katastrofální hysterka. Křičí na mě, na lidi kolem, nikdo jí nic nedokáže říct, aby se zklidnila. V noci nespím, ráno se přemlouvám, abych vstala a šla do práce. Snažila jsem se si nějak pomoct, poslouchala rady, jak s takovými lidmi vyjít, ale bohužel, nic nepomohlo. Jsem už v tom všem ztracená, jsem unavená a cítím, že potřebuji změnu. S manželem jsme přemýšleli, že bych dala výpověď a zkusila věnovat pár měsíců sama sobě, domácnosti, pejskovi, jela na pár dní k našim na chatu a srovnala se. Ale mám strach, že pak mi bude chybět mateřská, případně budu doma příliš dlouho a neotěhotním a budu si muset hledat další zaměstnání a nebude se mi dařit. A upadnu do ještě větší deprese…
Napadla mě neschopenka na pár měsíců, ale nevím, jakému lékaři to říct…praktikovi? psychiatrovi? Z tohoto mám husí kůži a nevím, zda bych dokázala takto otevřeně o tom mluvit…případně pár týdnů neplaceného volna? Z rodinných důvodů? Nevím, poraďte prosím…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4943
20.4.21 08:45

:hug:
Měla by ses snažit dát do pořádku. Pokud Ti k tomu pomůže pobyt na chalupě a od všeho vypnout, udělej to. Vystresovaná chodíš do práce, z práce, v práci - stresuje Tě to pořád. Šla bych od toho, zdraví je přednější. Pokud manžel souhlasí, jakože asi ano, určitě se trápí, když Tě vidí v takovém stavu a rád by Ti pomohl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9764
20.4.21 08:46

Dala bych výpověď a vyčistil bych si hlavu. Nevím, jaká vyšetření máte v rámci neplodnosti za sebou. Neschopenka tě bude stresovat, protože budes přemýšlet o tom, že stejne se budeš muset do práce vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
20.4.21 08:56

Hledala bych jinou práci. Dala výpověď. Dlouhodobý stres škodí všemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
20.4.21 09:16

Potřebuješ změnu. Nemocenská a neplacené volno nezmění, to že máš v práci nadřízenou hysterku.Za mě výpověď :palec:
Taky jsem měla jednu práci na hovno* tak vím jaký to je. A v práci Trávíš hodně času, tak tam chodit aspoň trochu ráda… Jestli si uděláš volno pro sebe a můžeš si to dovolit, tak jdi třeba na úp na pár týdnů a odpočívej, dělej co tě baví. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
20.4.21 09:24

Souhlasím s ostatními, odejdi z práce. Stres ti škodí a neschopenkou problém jen oddálíš. Nevím, jak moc jste řešili problém s početím, ale po třech letech už jste dávno měli být v rukách odborníků :nevim:
Můžete mít třeba jen malý problém, proč to nejde a doma se snažíte úplně zbytečně, začala bych to aktivně řešit, možná ti to i pomůže psychicky, když uvidíš světlo na konci tunelu.
A práci bych si našla nějakou na chvíli s vizí, že stejně půjdu za pár měsíců na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
20.4.21 09:28

Rozhodně výpověď ne, taky jsem to měla v práci s vedoucími hodně špatný, léčily si komplexy a já ne a ne ustoupit. Což dělalo vlny. Vím přesně, co je nechuť k práci, přemlouvat se a přetrpět to tam, přitom mám dobrou práci, která mě dost bavila. No stačí jeden blb k tomu druhej a je to…
Nicméně v dnešní době fakt neee výpověď. Alespoň zadní vrátka je fajn mít. Teď moc jistota toho, že tě nevyrazí jidne po 3 mesicich není.
Jdi na neschopenku s psychikou, koneckonců ta psychika je všeho původce. Rozhodně lze si nechat napsat PN na chalupu k vašim. Vycházky mít budeš a bude to ok. Uklidnila bych se hlavně vnitřně, to hned jde vše lépe. Jaké máte vyšetření za sebou ty i manžel?
Chce to hlavně klid…a nemyslet na všechny hrůzy světa.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
20.4.21 09:36

Odleť na půl roku někam do Asie. Trvalé nájmy tam jsou za pusu. Sluníčko, změna prostředí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:39

Já bych s práci dala výpověď a našla si práci na part-time.
Nebo se pořádně z relaxovat a pak si něco najít. Jde hlavně o zdravý.

• Citovat
  • Nahlásit
8026
20.4.21 09:44

Taky jsem jednoznačně pro výpověď. Taky jsem měl jednu práci, kde jsem chodil z donucení a šíleným odporem a ten pocit, když jsem od tama šel naposledy byl neuvěřitelně osvobozující. Jak kdyby mě padla tuna bordelu ze zad a ramenou. A zápis se na pracák, dej si nějakej měsíc oddech. A pak si najdi jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14302
20.4.21 10:18

Výpověď bych zatím nedávala (nebo se podívej zda je hodně nabídek na typ práce co děláš a zda bys eventuelně našla). Šla bych na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
20.4.21 10:54

Ahoj zakladatelko,
popisuješ toho hodně, v kombinaci s dnešní dobou, kdy pandemický stav dopadá na psychiku mnoha lidí, do kterých by se to třeba ani neřeklo, se tvým pocitům nedivím.
Dobré je, že máš podporu od partnera. Pokud tě takto moc zatěžuje pracovní prostředí, tak by bylo dobré si od něj buď odpočinout, nebo jej změnit.
Celkově to rozpoložení má nepochybně přesah i do těch dalších věcí… A potřebovala bys vyčistit hlavu i od nich. Využij lepšícího se počasí, choďte na procházky, dopřej si nějakou radost, vnímej ve svém životě to, co je hezké a pro ty různé starosti jako by bylo před tebou poslední dobou schováno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.21 19:40

Dobry den, vedela bych Vam poradit alternativní medicinou. Mame vela poziticnich skusenosti a spokojne maminky- rodice, kterym se po dlouhych pokusech povedlo pocat zdrave miminko. Klidne mi napiste jestli chcete poradit a pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat