Potřebuji více vitamínů, kde je sehnat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 440 příspěvků 03.01.18 15:25
Potřebuji více vitamínu - ale nevím, kde je sehnat?

Ahoj,

chtěla bych s Vámi poradit, zda nemáte zkušenost.

Mám autoimunitní zánět štítné žlázy a lupénku. Ale o tom úplně psát a radit se nechci. Načetla jsem o tom už hodně, mám seznam vitamínů, které by bylo dobré na tato onemocnění užívat, zejm.:

• vitamín D
  • železo
  • selen
  • zinek
  • vitamíny skupiny B, převážně B2, B3 a B6
  • vápník a hořčík
  • omega 3 mastné kyseliny

Zatím užívám olej s omega 3 a vitamínem D, ale s těmi ostatními vitamíny si nevím rady.

Samozřejmě si můžu koupit nějaký multivitamín, jenže tam budou další látky - vitamíny, které já vůbec nepotřebuji.

Když si naopak koupím každý vitamín zvlášť, tak si ráno nasypu plnou dlaň pilulek, což mi přijde šílená představa. Každá ta tableta samozřejmě obsahuje plno aditiv.

Nedokážete někdo poradit, kde tyto jednotlivé vitamíny sehnat, ideálně v nějaké přírodní formě bez chemie? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9785 příspěvků 03.01.18 15:29

Asi nic jiného není než jít do lékárny a říct si o vitamíny :think:

xjuklickova
Kelišová 5072 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 15:33

@Yarisek nic se nema přehánět :roll: opravdu zkus lekarnu, vidim to tak na tri doplnky, nebo zmen stravu

Aries6
Generální žvanilka 21872 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 15:46

Co komplex tkáňových solí? Mají jeden typ, kde je jakýsi soubor všeho - tzn. v jedné tabletě. Ale chtělo by to poradce kvůli dávkování.
 http://www.brana-zdravi.cz/…kanove-soli/

Nebo něco od Energy. Co spíš nastartovat imunitu? Vironalem třeba?

Příspěvek upraven 03.01.18 v 15:48

Aries6
Generální žvanilka 21872 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 15:47
@xjuklickova píše:
@Yarisek nic se nema přehánět :roll: opravdu zkus lekarnu, vidim to tak na tri doplnky, nebo zmen stravu

To bylo první, co mě taky napadlo. Vysadit mléko, mouku… nebo třeba detox.

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 03.01.18 15:50

Já jsem pila rakytníkový olej, můžu vřele doporučit, je to nejcennější olej, který je snad na všechno. Jednu lahvičku o 100 ml jsem pila 2× denně tři týdny, zlepšilo mi to ekzém, celkově i pleť, imunitu…fakt super.

smajlik345
Kecalka 312 příspěvků 03.01.18 15:57

@Romilda máš prosím název toho oleje - počítam s tím že v dnešní době. Už bude těch firem, co vyrabějí rakytníkový olej spousta a v tom kdoví co přidano. Tak spíš už nějakou ověřenou značku. A má to dlouhodobý učinek? Nechci zas aby se mi to do pár týdnu vratilo s ekzémem mám dlouhodobe problémy nepomaha ani kožní.

Katerina308
Kecalka 452 příspěvků 158 inzerátů 03.01.18 16:02

@Romilda Máte tip na nějakou značku přímo? Klidně do SZ. Děkuji

kotyk
Echt Kelišová 7785 příspěvků 03.01.18 16:04

Vitamín B komplex, selen kešu oříšky, vápník máte ideální mléčné výrobky, pokud je dobře snášíte, hořčík čokoška a banány, zinek celozrnné obilniny (miska vloček ráno s ovocem), tím do sebe nacpete i docela dost železa a zbytek v mase. Oni s vámi neprobírali úpravu stravy na endokrinologii?

Kotatko77
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 03.01.18 16:07

iherb.com z usa nebo přírodní vitamíny Terranova - prodává třeba Profimed. Ostatní jsou vyhozené peníze, sníš a vyčůráš…pokud ti opravdu něco je, musíš koupit to co se opravdu vstřebá a funguje…u nás vím jen o jedněch, jsou dražší, nebo si objenváám z iherbu z USA

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 03.01.18 16:29

@Katerina308 @smajlik345 Měla jsem ho dovezený z Ruska, ale prodává se běžně v lékárnách nebo specializovaných obchodech se zdravou výživou. Je ale důležité kupovat Rakytníkový olej za studena lisovaný a s obsahem 100% rakytníkového oleje. Dají se totiž koupit i rakytníkové oleje za pár korun, ale obsah rakytníku je třeba jen 40 %, zbytek je slunečnicový olej. 100 ml oleje mě stálo 250,– Kč. Víc informací si najdete na netu, je tam toho spousta. A na ekzém je dobré ho nejen pít, ale i si s tím ekzém potírat - akorát bacha, barví oranžově a není lehké to pak vyprat.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 03.01.18 16:40

@Yarisek Chemické vitaminy se stejně vstřebávají mnohem méně než ty přírodní. Podle toho, co píšeš, bych začala brát třeba rybí olej a pivovarské kvasnice.

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 03.01.18 16:42

@smajlik345 Na základě pozitivních výsledků teď absolvuju detoxovou kúru jater tím, že pojídám nadrcená semena Ostropestřece mariánského. S ekzémem také bojuji dlouho a jsem z toho už zoufalá. Ekzém je prý vnějším projevem vnitřního zdravotního problému, tak uvidíme, jestli pomůže. Rakytník projev ekzému viditelně zmírnil, nicméně jsem se ho nezbavila úplně. (Ale znám chlápka, který měl dost škaredý ekzém a rakytník mu pomohl zbavit se ho úplně). Tak uvidíme, jak si povede ostropestřec.

Katerina308
Kecalka 452 příspěvků 158 inzerátů 03.01.18 18:09
@Romilda píše:
@Katerina308 @smajlik345 Měla jsem ho dovezený z Ruska, ale prodává se běžně v lékárnách nebo specializovaných obchodech se zdravou výživou. Je ale důležité kupovat Rakytníkový olej za studena lisovaný a s obsahem 100% rakytníkového oleje. Dají se totiž koupit i rakytníkové oleje za pár korun, ale obsah rakytníku je třeba jen 40 %, zbytek je slunečnicový olej. 100 ml oleje mě stálo 250,– Kč. Víc informací si najdete na netu, je tam toho spousta. A na ekzém je dobré ho nejen pít, ale i si s tím ekzém potírat - akorát bacha, barví oranžově a není lehké to pak vyprat.

Díky za informace. Určitě zapátrám.

smajlik345
Kecalka 312 příspěvků 03.01.18 20:34

@Romilda děkuji :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama