Potřebuji volno v práci kvůli pohovoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 22:11
Potřebuji volno v práci kvuli pohovoru

Pěkný večer,
holky myslíte si, že si mohu vzít dovču? Třeba i jen na půl dne? Musi znat zaměstnavatel duvod?
Jde o to, ze jsem mela dovolenou na jeden den minuly tyden, potrebuji ale pristi tyden ve stejny den znovu.
Mám vyjednany pohovor, v jiny termin to bohuzel neslo.. Ovsem zaměstnavatel nevi, ze chci v praci skoncit.. aby to neznelo nefer vuci nemu.. nemam slíbený plat, na kterym jsme se dohodli a nedelam ani zdaleka praci, kterou delat mám, proste chci dát výpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 30.05.19 22:13

Nepotřebuje znát důvod, proč si bereš dovolenou :) prostě si ji vzít můžeš. V některém zaměstnání myslím že jdem si vzít půlden. Ale nevím jestli všude. :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 30.05.19 22:14

Tak pokud ti zamestnavatel bude chtit tu dovolenou dat, tak si vzit samozřejmě můžeš a duvod mu rikat nemusíš.

TerkaP2
Povídálka 43 příspěvků 30.05.19 22:16

Jestli tvůj šéf je normální, tak by ti tu dovču mohl dát uplně v pohodě i bez vysvětlení. Nebo řekni, že to jsou prostě rodinné důvody :)

yweta
Závislačka 4165 příspěvků 30.05.19 22:22

Dovolenou dle ZP určuje zaměstnavatel, můžeš požádat, ale dostat jí nemusíš.

ivašot.
Echt Kelišová 8186 příspěvků 30.05.19 22:24
@Niki Ku píše:
Nepotřebuje znát důvod, proč si bereš dovolenou :) prostě si ji vzít můžeš. V některém zaměstnání myslím že jdem si vzít půlden. Ale nevím jestli všude. :nevim:

Dovolenou schvaluje zaměstnavatel

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.05.19 22:36

@Niki Ku az na to, ze Ty si pouze zadas o dovolenou a zamestnavatel Ti ji vubec schvalit nemusi a naopak je to on, kdo Ti muze dovolenou dokonce naridit ;)

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 30.05.19 22:46

Dovolenou ti zamestnavatel musi schvalit, ale ty vubec nemusis uvadet na co si dovolenou beres, ostatne do toho zamestnavateli vubec nic neni…

VšechnoJeObsazený
Povídálka 11 příspěvků 30.05.19 22:53
stejný problém

Mám podobný problém. Dovolenou si píšeme rok dopředu ( v prosinci na celý rok) a půl den neexistuje jen 4 dny v kuse. Problém je, že je nás málo a prostě mě nemá kdo vystřídat :,(

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 30.05.19 22:53

@Hanka1 nemusi

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 30.05.19 22:56
@Tazvesnice píše:
@Hanka1 nemusi

Co nemusi? Myslela jsem to tak, ze pokud ji neschvali dovcu, tak si ji nemuze vzi, ale ona nemusi uvadet na co dovolenou potrebuje…

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 30.05.19 23:13

@VšechnoJeObsazený tak jedině si třeba na ten den domluvit nějaké vyšetření u doktora, jestli si třeba nepotřebuješ už dojít na preventivku k zubaři nebo na gyndu. :think: A v práci řekneš že to bylo urgentní. Sfoukneš tím dvě mouchy jednou ranou.

VšechnoJeObsazený
Povídálka 11 příspěvků 30.05.19 23:38

Serpentini ano je to řešení ale někde jinde. Stejně mě v práci musí někdo nahradit a volat pár hodin před, že jdu k lékaři to mě ušlapou. Zvlášť když 3 týdny bojuju abych měla ten den volno.

Lalelale
Závislačka 4784 příspěvků 30.05.19 23:39
@VšechnoJeObsazený píše:
Mám podobný problém. Dovolenou si píšeme rok dopředu ( v prosinci na celý rok) a půl den neexistuje jen 4 dny v kuse. Problém je, že je nás málo a prostě mě nemá kdo vystřídat :,(

Ouch to jsou hodně šibeniční podmínky. S takovým zaměstnavatelem bych asi neměla slitování a pokud si u vás nesmíte vzít ani půl den na lékaře, tak bych ráno zavolala do práce, že je mi hrozně zle…

VšechnoJeObsazený
Povídálka 11 příspěvků 30.05.19 23:48

@Lalelale No právě, měl to být jeden z kroků změny zaměstnání. Je nás čím dál míň a trpíme tím my co zůstáváme…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama