Potřebuju asi otevřít oči

Anonymní
8.8.20 10:31

Potřebuju asi otevřít oči

Zdravím, potřebuju se vypovídat nebo slyšet jiný názor.
S partnerem jsme spolu 3 roky, z toho 2 spolu bydlíme. Máme 7měsíční dcerku. S partnerem jsme oba akční a máme dost koníčků. V poslední době mi ale přijde, že jsem na vše sama. Jasně, já jsem doma na mateřské a přítel v práci. To beru jenže přítel končí ve 14:30 a přijde třeba až večer, protože má svoje zájmy. Navíc každý týden jeden den o víkendu jede odpoledne za svou mamkou-žije sama, přespí tam a přijede až na druhý den většinou na oběd. Teď byli spolu i tři dny na dovči. Mě to nevadilo, s tím, že jsme se domluvili, že ten den, jak přijede něco podniknem, ale je to spíš tak, že má pak svoje plány. Takže já si taky dělám svoje-péče o dceru, každý den vařím, peru, žehlím, uklízím, chodíme na procházky, na nákup, podnikneme něco s přáteli…, ale i přesto mi to přijde nevyrovnané nebo nevím, jak to jinak popsat. Hlídání nemám žádné. Přítel mi jinak pomáhá večer s koupáním, nebo když se potřebuju já osprchovat, navečeřet. Když jsem mu narovinu řekla, že potřebuju někdy víc pomoc - dcera se budí několikrát za noc a celkově je akční miminko, které potřebuje stále něčím zabavovat, uspávám ji každý den na rukách, v poslední době se často vzteká, asi zoubky, tak se urazil, že mi přece pomáhá a že se teda na všechno vykašle, abych byla spokojená a tak to je pokaždé :roll: A nebo když se třeba už snaží dcerku uspat, tak se rozčiluje, že mu neusne, tak jako mě. Jinak finance máme oddělené a rozdělené, že půlku výdajů zaplatí on, půlku já. Přítel je jinak zlatý, neměnila bych ani za nic, ale podle mě si neuvědomuje, že by se mohl více zapojit i třeba do domácích prací. Nemáme moc známých, které by měli děti, takže mu to takhle přijde asi normální a já sama nevím, jestli chci tak moc, aby si třeba někdy něco odřekl? :think: Nebo jak to máte vy? Nemám povahu, abych mu něco zakazovala, chtěla bych, aby si to uvědomil sám. Děkuju, že jste to dočetli až sem :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4775
8.8.20 10:35
chtěla bych, aby si to uvědomil sám.

Tady asi začínají a končí veškeré vaše problémy. Prostě se budete muset naučit otevřít pusu a mluvit s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
8.8.20 10:38

Asi mu uniklo, že už má rodinu, tedy i jinou než maminku. Hodně vážně bych si s ním promluvila a pokud zase začne, že všeho nechá, tak bych s tím jednoznačně souhlasila. Že máte finance zvlášť mi divné nepřijde, ale že jedete na půl, když ty jsi na rodičáku a on v práci, to je síla tedy, to sis nechala pěkně nasr.at na hlavu. Evidentně sis pořídila dítě s pořádným sobcem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
8.8.20 10:39

Ja vyzaduju od manzela velkou vypomoc ohledne deti. Mladsi je extremne barocne, vztekle, urvane, vecne nespokojene a hyperaktivni uz od miminka. Kdybych mela byt ba vse jak ty, tak uz mi davno hrabne. Ja se nedomlouvam obecne, teoreticky. Rovnou planuju konkretni tyden, samozrejme reflektuju manzelovo pracivni vytizeni. Priklad: vidim, ze treba ctvrtek ma volny, tak hned avizuju, ze pokud si chce neco planovat, tak at zrovna pocita s detma…atd. Ustupky nedelam, protoze fakt jedu na sto procent a koneckoncu to jsou i jeho deti, tak nevim, pric by se na peci o ne mel podilet pouze minimalne-napr. jen koupanim, to je prece smesne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
8.8.20 10:39

A proč jste nejeli na dovolenou všichni? Dceru jsem taky dlouho uspavala já, protože u táty řvala. A chlap si fakt nedomysli, že má něco udělat, musíš mu říct!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 10:40

@Cenarius máte pravdu, jenže jak jsem psala, bude hned uražený, i když mu to řeknu naprosto normálně, kolikrát mi řekne, že pojede radši zase pryč :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2337
8.8.20 10:41
@Cenarius píše:
Tady asi začínají a končí veškeré vaše problémy. Prostě se budete muset naučit otevřít pusu a mluvit s ním.

:palec: asi tak :pankac:

Zakladatelko, ráda bys s ním trávila víc času - sedněte si a mluvte.
Jestli je, jak píšeš, fajn chlap, tak se určitě na nějakém modelu, ve které budete oba spokojeni, shodnete. Není potřeba nic zakazovat, jen upravit čas pro sebe / pro rodinu podle domluvy.
Neznám moc žen, které by s nastavením - denně po práci za svými zájmy, každý víkend den+noc u mámy, stráví s ní i nějakou minidovolenou- byla v pohodě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
8.8.20 10:42
@Anonymní píše:
@Cenarius máte pravdu, jenže jak jsem psala, bude hned uražený, i když mu to řeknu naprosto normálně, kolikrát mi řekne, že pojede radši zase pryč :zed:

Tak mu narovinu říct, že takto se nechová otec od rodiny a že takový člověk je vám v životě k ničemu, když vám není schopen nijak pomáhat, ani vyjít vstříc a jen se stará o sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 10:43

@kalie Děkuju za názor, vím, že chyba je i u mě - od malička jsem vyrůstala jen s jedním rodičem, takže to mám asi i tak (blbě) nastavené.

• Citovat
  • Nahlásit
2337
@Anonymní píše:
@Cenarius máte pravdu, jenže jak jsem psala, bude hned uražený, i když mu to řeknu naprosto normálně, kolikrát mi řekne, že pojede radši zase pryč :zed:

Aha, takže se „zlatým chlapem“ z úvodního příspěvku je to v reálu trochu jinak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
@Anonymní píše:

Tak ať je klidně uražený, napakovala bych mu dítě a muže jít trucovat s kočárem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
8.8.20 10:44
@Anonymní píše:

No a v čem je teda zlatý? Že vykoupe dítě a „pohlída“ ji 10 min aby ses mohla najíst a vysprchovat? To já mám teda asi chlapa z diamantů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 10:46

@terien Přesně, jak píšete, pro dcerku by udělal první, poslední, ale už mu prostě unikají ty závazky s tím spojené no. Jinak odkládá peníze na nové bydlení - plánujeme se za nějakou dobu stěhovat, to jsem zapomnela v příspěvku zmínit.

• Citovat
  • Nahlásit
1947
8.8.20 10:50

Proc nejezdis k jeho mamce s nim? Ona nechce videt vnouce? Proc ti hlida, aby ses mohla naveceret, proc nejite spolu jako rodina?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8752
8.8.20 10:50

Máš doma sobce, kterému nějak uniklo, že už má rodinu a neměl by žít svobodný život. Navíc ani není ochoten dělit se o svoje zdroje. Navrch k tomu všemu je problém si s ním rozuměn promluvit. Co že vám to v tom vztahu vlastně funguje?
A čem spočívá to, že pro dceru dělá první poslední. V nějakých řečech? Kdy že pro ni dělá to první poslední, když se doma téměř nevyskytuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama