Potřebuju na neschopenku aspoň na měsíc

Anonymní
12.8.21 19:52

Potřebuju na neschopenku aspoň na měsíc

Ahoj, doufám že me za tohle neodsoudíte. V září mi končí rodičák. Syn jde teď do školky a já měla jít do práce. Jenže mi volali, že budou mít pro mě místo až od října nebo listopadu. Jenže mě přijde poslední rodičák a pak budu bez peněz. Od socky bych dostala 5 tisic. Nevim z čeho bych ale zaplatila nájem apod. Dávky mi hned taky nedají. Tak mě napadlo, že bych šla do nějaký firmy a dala se na ten měsíc/dva na neschopenku. Ale nevím co říct dr? Na co můžu simulovat aby to nebylo poznat a bylo to na ten měsíc aspoň? Jsem samoživitelka a u nás jiná práce jen na ranní směny není.. nikdy jsem na neschopence nebyla, jen až jako těhotná. Klidně bych šla na ten pracák přes víkend brigáda, ale pokud se bere podpora v nezaměstnanosti, tak se nesmí pracovat ani brigádně :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78219
12.8.21 19:56

Tak když uz bys sla do nejaky ty firmy, tak uz muzes pracovat, ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18494
12.8.21 19:59
@Anonymní píše:
Ahoj, doufám že me za tohle neodsoudíte. V září mi končí rodičák. Syn jde teď do školky a já měla jít do práce. Jenže mi volali, že budou mít pro mě místo až od října nebo listopadu. Jenže mě přijde poslední rodičák a pak budu bez peněz. Od socky bych dostala 5 tisic. Nevim z čeho bych ale zaplatila nájem apod. Dávky mi hned taky nedají. Tak mě napadlo, že bych šla do nějaký firmy a dala se na ten měsíc/dva na neschopenku. Ale nevím co říct dr? Na co můžu simulovat aby to nebylo poznat a bylo to na ten měsíc aspoň? Jsem samoživitelka a u nás jiná práce jen na ranní směny není.. nikdy jsem na neschopence nebyla, jen až jako těhotná. Klidně bych šla na ten pracák přes víkend brigáda, ale pokud se bere podpora v nezaměstnanosti, tak se nesmí pracovat ani brigádně :pocitac:

Tak si najdi brigady ne? Proc podvádět s pn?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
12.8.21 20:07

Takže do firmy na PN ano, ale pracovat ne? A víš, že tě mohou po 14 dnech PN vyhodit? K čemu ti pak tenhle podvod bude? Nepochopím tohle. Pokud ti končí rodicak, měla si se na to připravit, dítě do školky a ty do práce. Promiň, ale tady nikdo podvod nepochopí :-).

Příspěvek upraven 12.08.21 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33859
@Anonymní píše:
Ahoj, doufám že me za tohle neodsoudíte. V září mi končí rodičák. Syn jde teď do školky a já měla jít do práce. Jenže mi volali, že budou mít pro mě místo až od října nebo listopadu. Jenže mě přijde poslední rodičák a pak budu bez peněz. Od socky bych dostala 5 tisic. Nevim z čeho bych ale zaplatila nájem apod. Dávky mi hned taky nedají. Tak mě napadlo, že bych šla do nějaký firmy a dala se na ten měsíc/dva na neschopenku. Ale nevím co říct dr? Na co můžu simulovat aby to nebylo poznat a bylo to na ten měsíc aspoň? Jsem samoživitelka a u nás jiná práce jen na ranní směny není.. nikdy jsem na neschopence nebyla, jen až jako těhotná. Klidně bych šla na ten pracák přes víkend brigáda, ale pokud se bere podpora v nezaměstnanosti, tak se nesmí pracovat ani brigádně :pocitac:

To se vracíš do práce, z které jsi měla volno po RD?
Protože v tom případě jsi normálně zaměstnaná a že pro tebe mají práci od listopadu je jeich problém. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965

Dítě bude ve školce tak proč ne brigády v týdnu? Proč o víkendu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077

Omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
12.8.21 20:11

Tu školku, ale jistou nemáš ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
12.8.21 20:11

No jako simulovat něco 2 měsíce, to mě fakt nenapadá co, aby to Dr neprokoukl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
12.8.21 20:13
@Anonymní píše:
Že tě bolí záda. To nikdo nedokáže poznat zda to je nebo není pravda.
I když já jsem měla práci, která byla fyzický náročná (tahala jsem těžké věci) takže u mě se nikdo nepodivoval, že mě bolí záda :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
12.8.21 20:26

Školku má, ale neměla by tam asi dítě jak vodit a vyzvedávat, pokud to chápu správně.
Tak záda jsou jistota, ale ve zkušebce tě stejně asi vyhodí? Co spíš nějaké brigády a ty 2 měsíce nějak přežít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35507
12.8.21 20:31

Po rodicaku máš nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud Ti rapidně klesne příjem, můžeš dostat dávky hmotné nouze hned, ale záleží to na posouzení konkrétní sociální pracovnice.

Ze nemůžeš dělat ve fabrice na tři směny, chápu. Nicméně Tě budou tlačit k tomu hledat si adekvátní práci.
Pokud jim ale řekneš, že máš příslibeno zaměstnání, ideálně písemný příslib, dají Ti pravděpodobně pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8814
12.8.21 20:31

Podvody, šmelení a nezapomenout zmínit, že samoživitelka. :roll:
A proč jako na neschopenku? Snad můžeš makat normálně, ne? Minimálně nějaké brigády …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 20:40

@j.a.n.i1 bohužel všude jsou 3 směny a já bych neměla hlídání

@lachtanice86 To bych ráda, ale jsou tu max. víkendy a tim bych se stejně neuživila. Vše jsem už prošla a volala jsem.

@EvieK To ať si mě vyhodí, já mám práci domluvenou, ale bohužel mě můžou vzít až do října a nejdéle v listopadu. Domluvený jsem to měla už od ledna. Bohužel se jim plány změnily.

@Bábrdl
Nene tam se nevracím. Tam bohužel je nepřetržitý provoz. Našla jsem jinou, kde budu dělat od 7-15.

@jahuhudka
Bohužel tu nejsou tak abych mohla syna dát do školky a zas ho vyzvednout.

@ka2ka
Ano školku máme jistou.

@Kriss Tina bohužel nemůžu bejt bez příjmu.

@smajlik345 to mě taky napadlo, že záda..

@Nell2 ano přesně tak, měla jaem domluvenou práci od září od 7-15. Bohužel mě nakonec mohou vzít až říjen/listopad. A je mi jedno, že mě vyhodí. Pracovat tam stejně nebudu.. a brigády jsem sháněla, ale vše mi bohužel nevychází se školkou :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 20:45

@Pears206 to ano, to vím, píšu to tam. Ale bohužel 5 tisíc mi nestačí a ostatní příspěvky bych dostala až zpětně po měsíci/dvou a to bych finančně nedala. Nemám žádnou rezervu.

@Šmoulice Já bych si prosila aby se někdo naučil číst, nic mi bohužel nevyhovuje časově. Nikdy jsem nepobírala příspěvky na bydlení nebo na dítě. Měla jsem pouze rodičák a brigádu o víkendu. Kdyby to šlo jinak, nemám problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat