Potřebuju podpořit - už 5 let se snažím o dítě

Anonymní
3.5.20 18:19

Potřebuju podpořit. 5 let snaha o dítě.

Ahoj, jen si potřebuju ulevit. Další menstruace. Mám pco a manžel pomalé spermie a je jich málo. Na hodnocení známek to má tak na 3- až 4. Já pco, jinak ale snad ok.

Snažíme se 3 roky přirozeně, rok na klinice a máme za sebou 1× nepodařené IVF.

Jen jsem to potřebovala ze sebe dostat ven.

Čím jsem starší tím je to horší. (pětatřicet)

Co vám pomáhalo proti žalu, překonat to těžké období neplodnosti? Vím, že je to hloupost, ale mě to tak ničí, že jen představa, že by se mi v životě zhroutilo ještě něco jiného, třeba moje zdraví, našich nebo něco v práci, mě absolutně děsí, protože cítím, že to už by na mě bylo moc. Přitom se mám dobře a nedokážu být vděčná za to co mám.

Samozřejmě nejhorší je to 2 týdny kolem menstruace.
Ted je korona, tak nic. Jen obrečím každou mns. Čekají nás ještě 2 IVF pokusy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

703
3.5.20 18:27

Ja ti nevim, mne pomohlo se proste siustredit na jiny veci, na praci. Proste jsem zila dal a snazila si uzivat veci, o kterych jsem vedela, ze s ditetem uz na ne nebudu mit tolik casu. Takze konicky, sport, pratele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 18:30

Ahoj, vim, jaké to je. Nám to trvalo cca 7 let.
První ivf nic. Druhé ivf. Chytli se obě vajíčka. Čekala jsem dvojčata. Bohužel ve 21 tt jsem začala silne krvácet (odlučovaní placenty) a o dvojčata jsem přišla.
Třetí ivf a mam vedle sebe syna, který se narodil sice velmi brzo - 27tt. Ale je zdraví.
Problém je u mne. Mam spatne vajecniky :-(

Jsem rada, ze máme jedno dítě a u toho i zůstane..

• Nahlásit
  • Citovat
61
3.5.20 18:36

Ahoj, já měla samovolný potrat pak 4,5 let čekání na mimi pak zas potrat a pak teprve 2 děti. Doporučuji a to mi fakt pomohlo, sledovat bazální teplotu (měla jsem vždy ovulaci až 21 -26 den cyklu), brala jsem Sarapis 1-0-1 (je to volně prodejný) a manžel Fertilan. Bez IVF, za 2 měsíce sledování a braní těchto doplňků stravy mimčo a za 3 roky naplánované díky sledování bázální teploty druhé. A musím říct, že jsem toho teda vyzkoušela. Moc držím palce ať se to povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7993
3.5.20 18:44

Je to hrozně těžké a žádná útěšlivá slova, která by fakt pomohla, neznám. My se o dítě snažili jen čtyři roky a přicházela období euforie (nové vitaminy! zaručené cvičení! léky na podporu toho i onoho!) a období totální depky. Pak se mi sesypalo pár věcí v osobním životě, já se úplně složila a do toho začala s IVF. Nejvíc mi pomohlo zapojit se do místní skupiny, kvůli té jsem se vlastně registrovala. Pokecáš s holkama, které Tě jako jediné opravdu chápou, vidíš, že se to někomu konečně povedlo (a taky že je na tom někdo hůř), nasbíráš cenné tipy od zkušenějších. U nás IVF nejdřív nabralo dost tristní obrat, kdybych je neměla, tak mi z toho asi hrábne. Ale víš co? V dubnu minulého roku jsem byla naprosto na dně a uvažovala nad tím, že možná nikdy mít dítě nebudu. A za dvě měsíce jsem byla v tom. Držím palce, ať už taky moc dlouho nečekáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
3.5.20 18:44

Já tě chápu. My už jsme v caru 2 roky a popravdě, přešli jsme jinam a začínáme úplně znovu. Jelikož jsme zjistili, že 2 roky v caru, kterému jsme věřili, tak to byly ztracené roky. Teď čekáme na vyšetření, léčbu, doporučení atd. :nevim:
Ale už melu z posledního… :nevim:
Je to těžký. Ještě když člověk potká lékaře, kteří by svoji práci vůbec neměli dělat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4288
3.5.20 18:49

Ja na miminko čekám 8 let 2× ZT pak ivf z ET zamlklý v 11tt a teď sem v 28tt po Ket konečně. Takže tě chápu a začínali jsme se stejným problémem. Já pcos a přítel 1% živých spermií ( dříve i třeba 13% ale stejně katastrofa ) po neúspěšným ivf mi udělali dodatečně hysteroskopii, imunologii a hematologii a ejhle mám vyšší srážlivost krve. Po nasazení clexanu a po Ket najednou zázrak a za chvíli budu mít moji vysněnou a vytouženou holčičku. Nevzdávej se na každou to jednou čeká :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 18:56

Mne vzdycky pomaha mit plan B, C, D…, abych si mohla rikat, ze kdyz nevyjde tohle, vyjde urcite to druhe, treti, ctvrte…
Zaprve te chci ujistit, ze v dnesni dobe neni tricet pet zadny vek. V Cesku se to zbytecne hroti. Takze zaprve mas krasnych minimalne deset let, abys dal zkousela a pripadne zvazila dalsi moznosti: prirozene, ivf 2, 3, 4…, darovana vajicka/spermie/embryo, nahradni matka, adopce, pestounstvi…
Z tohohle hlediska jsi na uplnem zacatku.
Moc ti preju, aby to brzy vyslo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
3.5.20 19:13

Já si po prvnim neúspěšném IVF (potrat v začátku) začala říkat a pořad jsem si opakovala, ze už to přeji v první rade nám, aby to konečně vyšlo. Jasně, ze i všem okolo. Ale, ze si to konečně už taky zaslouzime. To mě vždy pozitivně naladilo ;) sama jsem na sobě cítila, ze jsem byla fakt mnohem víc pozitivní. Do toho jsme měli malé štěně a to odvádělo myšlenky na neúspěch a i na samotný průběh IVF :palec:
Jestli to trochu pomůže, tak nám doktor na klinice řekl, ať se teď hlavně nezacnu sypat po tom neúspěchu, ze ve velkém množství případu první pokus nevyjde, ze je to pro ne takový až skoro testovací pokus, na kterém vidí na co jak reagujes a jaký protokol je pro vás lepší atd.
Hodně sil do dalšího pokusu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
3.5.20 19:28

Ahoj,
já si nechala v 18 letech na radu gynekologa zavést nitroděložní tělísko a zastavila se mi menstruace, bohužel se po vyjmutí ani po roce neobnovila. Začala jsem brát hormony a po půl roce mě poslali do CAR. Tam začal kolotoč vyšetření a následně první IVF a tři neúspěšné KETy, poté dvakrát ERA vyšetření na receptivitu děložní sliznice a druhé IVF a čtvrtý a pátý neúspěch, následovalo podrobné vyšetření na imunologii a nález, třetí IVF a šestý neúspěch. Vzdali jsme to a po třech letech intenzivní snahy v CAR se nechali zařadit do programu hledání náhradní matky. Přestala jsem brát hormony, které mi udržovaly cyklus. Vypadalo to, že není naděje někdy otěhotnět… v lednu 2020 mi začalo být po ránu zle a začala jsem na sobě pozorovat změny. Napadlo mě zkusit těhotenský test od kterého jsem si nic neslibovala, ale vyšly tam //.
Aktuálně jsem v 23tt, otěhotněla jsem přirozeně v době kdy jsme se dávno vzdali všech nadějí.

Nepíšu to, abych se chlubila, ale povzbudila, že i když to může vypadat beznadějně, zázraky se stále dějí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
3.5.20 19:57

Na syna jsme čekali 7 let. Mám za sebou 3 IVF a 4 potraty :oops:
Nakonec se zadařilo, když už jsme ani nedoufali a měli vyplněnou žádost o adopci.
Doporučuji si najít nějaký nový koníček a zaměstnat mysl :kytka:
Držím palce ať vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
3.5.20 19:57

@Ewangelle to je krásné. Moc gratuluji a věřím, že vše dobře dopadne, když si k vám miminko našlo samo cestu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
3.5.20 20:06

@Martina84 Děkuji moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
3.5.20 20:50

Zkus mu naordinovat Selzink a tobě Inofolic. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 16:35

Hlásím se taky. Věk stejný 34 let, za chvíli 35. Manžel špatný spermiogram. Čekáme až opadne COVID a uvidíme. Zatím 3 roky snahy. Nejhorší je pro mě okolí, všichni mají dítě nebo jsou těhotné a poslouchám dokola ať si pohnu že jsem už stará. V práci už vyhořela, na dovolenou letos nepojedeme takže se člověk ani nemá na co těšit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama