Potřebuju poradit barvení mléčné marcipánové hmoty

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 06.10.14 20:38
potřebuju poradit barvení mléčné marcipánové hmoty

Ahoj prosím potřebovala bych poradit budu péct k narozeninám dort a na internetu jsem si našla recept na falešnou mléčnou marcipánovou hmotu ve které je sušené mléko cukr moučka kukuřičný sirup čirý, mandlové aroma a voda. No mám gelové barvy a chtěla bych se zeptat jestli hmotu můžu obarvit už jako suchou směs a pak zpracovat nebo ji obarvit až jako vzniklou hmotu moc děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 06.10.14 20:40

Až vzniklou hmotu.

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 20:59

Ahoj nejdriv to vypracuj a pak zapracuj barvu ;) ty gelovky jsou super jabarvila klasikou co se rozpousti ve vode a to bylo horsi ale taky se povedlo ;)

Happy66
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.10.14 20:59

@Lucka beruska Já barvím až vzniklou hmotu, protože dělám marcipán z celého mléka a pak až rozděluju a barvím podle potřeby. :)

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:00

Presne :pankac:

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:01

Jinak jeste ja davala misto toho sirupu/bilku med a super ;)

Mazlinaa
Echt Kelišová 8777 příspěvků 06.10.14 21:04

@Adebe Já používám jen tu klasiku ve vodě, ale nerozpouští ve vodě, přidávám prášek do hmoty a jak skvěle se s tím barví :cert:

Happy66
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.10.14 21:06

@Adebe Nejlepší je prý glukoza, ale tu jsem nikde nesehnala. Med jsem taky používala, ale přesedlala jsem na ten sirup, přijde mi marcipán pak tokový dýl vláčný, tolik nevysychá a ještě to vyjde levněji než med. :)

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:08

@Mazlinaa
Vidis to je super napad! A obarvi to takhle rovnomerne? Priste to zkusim diky za tip! Ptave jsem mela problem s tim ze jak jsem tam pridavalu tu obarvenou vodu tak byla horsi hnota a musela jsem zas pridavat mliko, cukr a takk takze problem vyresen :mrgreen: :mrgreen:

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:09

@Happy66
No my mame med doma porad tak jsem to neresila :))). Ale s tou vlacnosti jsem netusila! :lol:

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 21:12

Tak já většinou to dělám tak že když chci hmotou potahovat obarvím si jí hned na začátku, když ne tak až pak dle toho kolik jí potřebuji

Mazlinaa
Echt Kelišová 8777 příspěvků 06.10.14 21:13

@Adebe Já teda kupuji hmotu, ale poprvé jsem taky barvivo rozpustila a to jsem myslela, že s tím seknu :D teď zrovna v pátek jsem barvila hmotu, nerozpouštěla ve vodě a obarvilo se to skvěle, když to pořádně propracuješ :D

Pro představu posílám foto, že to bylo řádně obarveno :D

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:21

Aha, takze delas s fondanem? Ono to je asi jedno co se tyka toho barveni, akorat mi ta potahovka nechutna.. Jinak krasny dortik a skvele obarveny! :D :potlesk: taky posilam pro predstavu ze to nakonec vyslo :)))

Happy66
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.10.14 21:33

Holky moc hezký dortíky! :) Tak já se taky pochlubim :D Ten jsem dělala naposled. Mě ty potahovky taky moc nechutnaj, ale možná dám ještě nějaký šanci a ochutnám nějakou.

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 06.10.14 21:37

@Happy66
Ty blaaaho no tak to je ale veledilo!!! :potlesk: :potlesk: tos delala i ty kytky? Fakt moc krasny!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >