Potřebuju radu - hlídání

789
20.6.21 11:28

Potřebuju radu - hlídání

Ahoj holky, mám takový problém. Máme 3 letou dceru, která byla bez problémů u babiček i u mojí tety na hlídání, jen přes den, nikdy na noc. Od května dcera chodí do školky, protože se nám má na konci července narodit mimčo, tak aby to v září nebrala tak že jí dáváme do školky aby jsme jí odšoupli kvůli malýmu. Prvních 14 dní brečela když jsem odcházela ale potom v pohodě, do školky se těší, říká že tam má kamarádky, že jí to tam baví, že má ráda paní učitelky atd. Problém je ten, že od té doby co chodí do školky, na mě vyloženě vysí. S mojí tetou se výdala nejčastěji, protože bydlíme ve stejné vesnici. Když teta přišla, tak v tu ránu jsem pro dceru neexistovala. Jenomže teď odmítá jít s tetou i do vedlejší místnosti beze mě, ikdyž sedím tak že na mě vidí otevřenýma dveřma. A to jí teta párkrát hlídala i hned od rána že se dcera vzbudila a byla u nás jen teta, třeba když jsem musela na krev a na nějaké vyšetření. Mě by to normálně nevadilo ale mám strach z toho až pojedeme s přítelem do porodnice. Nechci se ještě stresovat tím jestli se dcera netrápí tím že je s někým jiným než semnou nebo s přítelem. Přes prázdniny do školky chodit nebude, zbývá jí poledních 14 dní, školka má omezený provoz a tak mě ředitelka poprosila jestli bych si dceru nemohla nechat doma, když stejně nechodím do práce, v tom taky žádný problém nevidím. Jen bych se chtěla zeptat jestli máte nějaký nápad jak obnovit vztahy mezi dcerou, tetou a babičkama. Nevim jak dlouho bude porod trvat a hlavně kdy to na mě přijde, tak bych chtěla aby se všema vydržela bez problémů sama ale zase to nechci lámat přes koleno. Trochu mě to stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25059
20.6.21 12:03

Tak hlavně s dítětem o tom mluví. Že jdeš na krev, takze ráno až se probudí, bude tam teta/babické. Že aby se miminko narodilo, musíte s tátou do porodnice, takže bude třeba den s babickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
20.6.21 12:07

Ano, rikej ji to vsechno na rovinu a dopredu, jak to bude.

No a pokud nechces rodit doma, tak do porodnice proste odjet musis, tim si nelam hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
20.6.21 12:08
@Svistice píše:
Tak hlavně s dítětem o tom mluví. Že jdeš na krev, takze ráno až se probudí, bude tam teta/babické. Že aby se miminko narodilo, musíte s tátou do porodnice, takže bude třeba den s babickou.

Teď už nikam na vyšetření, kdy by po probuzení byla s někým jiným nemusím, to bylo ještě před tou školou, myslela jsem to jako příklad, že předtím neměla nejmenší problém být s tetou sama i klidně po tom probuzení. Samozřejmě jsem jí to vždycky řekla předem, jenže teď když začnu o tom že by měla být s někým jiným bez nás, kvůli tomu že budu muset do porodnice s bráškou až se narodí, tak začne natahovat a říkat že chce být semnou. Takže o tom moc často nemluvíme, abych jí ještě nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
20.6.21 12:10
@Lucie_Sx píše:
Ano, rikej ji to vsechno na rovinu a dopredu, jak to bude.No a pokud nechces rodit doma, tak do porodnice proste odjet musis, tim si nelam hlavu.

To se ti lehko řekne. Jak by se ti odjíždělo od dítěte, který brečí že chce být s tebou? Já vím že do porodnice budu muset ale proto se snažím najít nějaké řešení jak to ulehčit sobě i dceři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
20.6.21 12:16
@Kaktusanda píše:
To se ti lehko řekne. Jak by se ti odjíždělo od dítěte, který brečí že chce být s tebou? Já vím že do porodnice budu muset ale proto se snažím najít nějaké řešení jak to ulehčit sobě i dceři.

Mluvit o tom dopredu a at za ni ta hlidaci osoba casto jezdi. Vic proste neudelas :nevim:.
Neber to tak, ze ji tim stresujes, ona si to potrebuje srovnat v hlave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
20.6.21 12:18
@Kaktusanda píše:

Třeba začneš rodit v noci. Já dojela do porodnice v 5.00 a v 5.20 byla holka na světě. Domů jsme šli ve 12.00 tentýž den ambulantně. Doma jsem mela roční dceru. Tříletá už by to mohla pochopit… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
20.6.21 12:32
@mackA159 píše:
Třeba začneš rodit v noci. Já dojela do porodnice v 5.00 a v 5.20 byla holka na světě. Domů jsme šli ve 12.00 tentýž den ambulantně. Doma jsem mela roční dceru. Tříletá už by to mohla pochopit… :think:

Tak to byl fofr, to bych nestihla dojet ani do porodnice (máme jí 20min. cesty) :D Porod dcery trval necelé tři hodiny ale spoléhat na to nemůžu… ona to teoreticky chápe, jako že budu muset do porodnice a pak už přijedu s bráškou ale nějak se jí nelíbí ta spojitost že co já budu v porodnici tak bude s někým jiným než semnou nebo s tátou. Samozřejmě jenom na ten porod, po dobu co budu v porodnici s ní bude normálně přítel. Já pořád doufám, že až semnou bude ten měsíc doma, tak si zase zvykne být i beze mě ale mám z toho prostě trochu strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
20.6.21 12:38
@Lucie_Sx píše:
Mluvit o tom dopredu a at za ni ta hlidaci osoba casto jezdi. Vic proste neudelas :nevim:.
Neber to tak, ze ji tim stresujes, ona si to potrebuje srovnat v hlave.

Jo to děláme, chodíme na návštěvu ke každé babičce i k té tetě 1 týdně (víckrát to nejde, všechny pracující), protože nevim která zrovna bude mít čas na to hlídání. Blbý ale je že ať už jsme my u nich nebo ony u nás, tak se dcera na mě nalepí, chce se tulit a nehne se odemě. No až nebude chodit do té školky, tak si mě zase užije celé dny a snad nebude potom mít problém být s někým jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
20.6.21 13:47
@Kaktusanda píše:
Jo to děláme, chodíme na návštěvu ke každé babičce i k té tetě 1 týdně (víckrát to nejde, všechny pracující), protože nevim která zrovna bude mít čas na to hlídání. Blbý ale je že ať už jsme my u nich nebo ony u nás, tak se dcera na mě nalepí, chce se tulit a nehne se odemě. No až nebude chodit do té školky, tak si mě zase užije celé dny a snad nebude potom mít problém být s někým jiným.

Urcite to pujde.
Ony ty deti casto i vyciti vaznost situace, takze leccos zvladnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
20.6.21 14:50

Ony se ty děti chovají úplně jinak, když mají mámu za zadkem, než když jsou samy. Maximálně ti udělá scénku, když budeš odjíždět a do pěti minut bude v pohodě. Nebo bude v pohodě rovnou, protože se tě přes léto nabaží a bude vědět, že stejně není jiná možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
20.6.21 16:47
@xstrasilka píše:
Ony se ty děti chovají úplně jinak, když mají mámu za zadkem, než když jsou samy. Maximálně ti udělá scénku, když budeš odjíždět a do pěti minut bude v pohodě. Nebo bude v pohodě rovnou, protože se tě přes léto nabaží a bude vědět, že stejně není jiná možnost.

Tak nějak v to doufám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25059
20.6.21 17:35
@Kaktusanda píše:

Já bych odjížděla v relativně v pohode, protože prostě některé věci jsou potřeba. Jak uz bylo psáno, doma asi rodit nechceš. Takže prostě odjet budeš muset, o dítě bude postaráno. A že začne natahovat, když o tom mluvíš? No holt tu frustraci musí nějak zpracovat. To k životu patří. Trocha natahování a fnukani ještě nikoho nezabila. Jen ty musíš být v pohodě, protože tvoje nejistota se odráží pak v chování dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat