Potřebuju radu ohledně mého muže

4066
27.6.13 13:19

potřebuju radu ohledně mého muže

Zdravím,
potřebuju poradit. S mužem jsme svoji dva roky a přes tři roky spolu žijeme. Nastěhoval se ke mě na barák, kde žijí i mí rodiče, samozřejmě máme domácnosti odděleně ale o to nejde.Za pár roků nás čeká rekonstrukce. Trápí mě že už nějakou tu dobu zjišťuju že jsem si vzala chlapa z města který vlastně nic moc neumí a to je na baráku trochu problém. Všude koukám jak mají sousedi kutily a ten můj k tomu moc nemá vztah. Má plno jiných zájmů ale barák to není. nemůžu si pomoct ale trápí mě to…on jako poseká trávník, pořeže dřevo a takové ty běžné věci ale zdá se mi že to bere jako nutnost kterou chce rychle sfouknout, trochu i odfláknout a zase si pak dělá svoje. Přece mu pořád nemůžu říkat co má a jak to má dělat. Chci aby ho něco samo napadlo a udělal to. Já vím asi ho nezměním, ale případné rady do života ocením…

Příspěvek upraven 02.07.13 v 20:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.6.13 13:23

Ahijky-mas tri moznosti-bud ho k praci primet nebo nekoho zaplatit nebo si to udelat sama.
Tva veta, ze ho to napadne samo-CHLAP JE JAKO ROBOT-samotneho ho nic nenapadne :-)!Copak chlapi maji mozek? :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
24063
27.6.13 13:26
@Anonymní píše:
CHLAP JE JAKO ROBOT-samotneho ho nic nenapadne :-)!Copak chlapi maji mozek? :mrgreen:

vytesat do kamene :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7629
27.6.13 13:27

No asi ho nezmenis, ale nevim..pises, ze kolem baraku to nutne udela…tak co po nem vlastne chces navic? jako treba aby sam vyrobil treba novy plotek a tak? No jestli k tomu vztah nema, je mi lito…bud rada, ze tu travu nesekas ty sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37907
27.6.13 13:28

No on to ale neumi, asi. takze bud mu reknes a on se to casem nauci, nebo nevim.
V panelaku se to tezko asi naucil..
a nevim, co neumi. ja bydlim v dome sama s detma a delam vse sama a neprijde mi to hrozne.Tak jestli nechces specificke prace spis pro remeslniky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
27.6.13 13:29

No nevím ale přeháníš dřevo nařeže trávu poseká co by si ještě chtěla? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
27.6.13 13:32

A ty umis sit, vysivat, plest a skvele varit?
Kdyz to neumi, at si nekoho zaplati kdo to umi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 13:32

Ahoj, tak to znám. Mám manžela, co se vůbec k práci na baráku nemá a ani na ni není šikovný. Už jsem si na to ale zvykla. Beru to tak, že na to aspoň vydělá. Takže hodně věcí zařizuji já. Sice mi hodně lidí říká, ať to nedělám, že už teď je manžel zvyklý na to, že si vše zařídím sama, ale já prostě nedokážu na to, co je třeba udělat, jen koukat. Někdy mě to také mrzí. Zvlášť když vidím, že manžel dělá jen to, co ho baví a ne to, co je nutné.

• Citovat
  • Nahlásit
18316
27.6.13 13:33

Chápu, že tě štve, když vidíš, jak jsou ostatní „sladěni“. Já mám podobné pocity, protože zase po narození dcerky jsem se „uhnula“ tak trochu k jiným zájmům a prioritám, než má můj muž a tak se vždycky přistihnu, jak závidím nějakému páru, který má stejný koníček, stejnou vizi…ale pak si řeknu, že bůhví, jak je to u nich doma, může to být jen povrchní pozlátko, třeba si zas nerozuměj v jiných věcech.
Zkus na manželovi najít to, co se ti na něm naopak líbí a na to se zkus víc soustředit…vím, že to zní otřepaně, ale tak to prostě je. Málokdy se najdou hrdličky, které se na všem shodnou..
Z příspěvku mi připadá, že ti ani tak nejde o to, co on na baráku udělá nebo co ne (však ono to ňák dopadne), ale že tě mrzí, že prostě nejste „na stejné vlně“. Věř, že vím z vlastní zkušenosti, o čem píšeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
karfice
27.6.13 13:33

Můžeš být ráda, že ti poseká aspoň to dřevo a poseče trávu. Né každý chlap zrovna musí být technicky zdatný a skákat kolem baráku. Máš chlapa z města, co od něj tedy žádáš?
Pokud ti to vadí, tak si trávu sekej sama a to dřevo řež také sama.

• Citovat
  • Nahlásit
3476
27.6.13 13:34

Chodí do práce? Pomáhá Ti s domácností? Pokud ano, tak si myslím že po něm chceš moc - to že poseká trávu ( já ji sekám sama ) a naštípe dřevo - je pro mě dostačující :-) ale taky záleží, jaké priority máš.
A určitě bych nesrovnávala se sousedy - jaký by bylo Tobě kdyby on takhle přemýšlel, že sousedky jsou lepší - milenky, zahradnice, kuchařky apod.
Každý jsme originál a každý jsme jiný - nemůžeš chtít aby se choval jako Franta od vedle - protože třeba sice Franta od vedle dělá na zahradě ale nevšímá si rodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
27.6.13 13:38
@alli_li píše:
Chodí do práce? Pomáhá Ti s domácností? Pokud ano, tak si myslím že po něm chceš moc - to že poseká trávu ( já ji sekám sama ) a naštípe dřevo - je pro mě dostačující :-) ale taky záleží, jaké priority máš.
A určitě bych nesrovnávala se sousedy - jaký by bylo Tobě kdyby on takhle přemýšlel, že sousedky jsou lepší - milenky, zahradnice, kuchařky apod.
Každý jsme originál a každý jsme jiný - nemůžeš chtít aby se choval jako Franta od vedle - protože třeba sice Franta od vedle dělá na zahradě ale nevšímá si rodiny

Přesně…znám jeden pár, který když je člověk vidí na zahradě, řekne si, jak jim to krásně klape - ona pleje, on zalévá atd…ale u nich doma to je někdy pěkná Itálie, což nezasvěcené oko hledící z ulice už nevidí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
27.6.13 13:39
@Anonymní píše:
Zdravím,
potřebuju poradit. S mužem jsme svoji dva roky a přes tři roky spolu žijeme. Nastěhoval se ke mě na barák, kde žijí i mí rodiče, samozřejmě máme domácnosti odděleně ale o to nejde.Za pár roků nás čeká rekonstrukce. Trápí mě že už nějakou tu dobu zjišťuju že jsem si vzala chlapa z města který vlastně nic moc neumí a to je na baráku trochu problém. Všude koukám jak mají sousedi kutily a ten můj k tomu moc nemá vztah. Má plno jiných zájmů ale barák to není. nemůžu si pomoct ale trápí mě to…on jako poseká trávník, pořeže dřevo a takové ty běžné věci ale zdá se mi že to bere jako nutnost kterou chce rychle sfouknout, trochu i odfláknout a zase si pak dělá svoje. Přece mu pořád nemůžu říkat co má a ja k to má dělat. Chci aby ho něco samo napadlo a udělal to. Já vím asi ho nezměním, ale případné rady do života ocením…

No asi je to prostě ňouma co mu to ani nedocvakne. Ale jestli třeba vydělá tolik aby si veškerou práci nechal udělat tak bych mu to za zlé neměla.
Můj chlap je taky spíš bytovej já škemrala, že chci domeček, domeček máme ale na férovku co si neudělám-nemám. Trávu sekal 2× (bydlíme tu rok v létě seču každý týden) co se úpravy zahrady týče, tak kdy nemohu vykopat nějaký velký kořen tak to pomůže(když řeknu) ale teda nadšený není. Dřevo, no koupilo se na zimu 3metry naštípala jsem ho já on beměl čas (v práci do 18ti hod a v noci ho štípat jena prd) o víkendu to nestihá :nevim: Taky mne to štve a hrozně moc, říkám si, že je to prostě bytovej typ, sklon k práci neměl ořádně kde chytit tak snad na to přijde. Moc jsem zakladatelko neporadila, ale alespoň víš, že v tom nejsi sama :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
27.6.13 13:39

@Evulina Já právě takový jeden pár taky znám - na první pohled ideální dokonalá rodinka - ALE…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 13:41

Buď ráda, že to udělá aspoň když mu řekneš ;) Moje máma půl životní energie vyplácala na nucení chlapa do práce na nemovitostech. Přitom dům i chatu kupovali velmi záhy po sobě spolu, mohl říct, že to nechce, že se mu na tom pracovat nechce, ale to ne. Pak když to nezvládali (teda hlavně) máma, tak to ani prodat nechtěl, takže mají dvě ruiny :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat