Reklama

Potřebuju se srovnat :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 13:05
Potřebuju se srovnat :-(

Ahoj, ani nevím, do jaké kategorie toto téma založit. Je to spíš fňukání a postěžování si. Mám krásnou, zdravou, roční holčičku. Velmi si toho vážím, miluju jí nadevše. Jenže poslední dobou je celý dny strašně ufňukaná, nic s ní nemůžu ani udělat. Nemůžu doma uvařit, nemůžu se ani pomalu obléct, hned brečí, hned se mi sápe po nohou a jakmile jí nevyhovím, jekot jako blázen. Řve v kočáře na procházce, řve v autě když jedeme na návštěvu, řve i tam. Nic jí nebaví, nechce si hrát, s hračkami hned třískne. Leze mi to už docela na mozek. Těšila jsem se na to, jakou budu mít parťačku a já se pomalu bojím s ní někam jít. Neřvala takhle ani když jí rostly zuby. Do toho mi přijde že už i pomalu ztrácím kamarádky, najednou nikdo nemá pořád čas. Pořád se někomu vtírám, píšu a nikdo se třeba neozve vůbec a nebo jedou na výlet, mají něco jiného atd. Říkám si, jestli to není kvůli malé třeba. Nevím, tak nějak se to ve mě mele.
Omlouvám se, potřebovala jsem si asi postěžovat, jelikož žádná z kamarádek na mě nemá čas.
Díky za přečtení a případně radu, co děláte, když máte takové divné období?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7603 příspěvků 02.09.18 13:16

A to si představit když máš takových vzteklin víc. Já mám tři :mrgreen: To co děláme závisí na mojí náladě. Když jsem KO rozdám tablety, telefony a dám jim cokoliv,abych měla klid. Ideálně je pošlu pryč. Vím není to výchovné, ale prostě nemůžu. Zrovna uprostřed prázdnin jsem to tak měla. 14dní jsme byly zalezlé doma. Chlap se snaží je zabavit a brát mi je z očí (a sluchu). Pak se většinou dám do kupy a zas funguji. Včera jsme dokonce zvládli svatbu i s hostinou. :palec:
Chce to čas, snažit se vyvarovat situací co jí vytáčí a hlavně TY musíš být v klidu. Když budeš na nervy, bude i ona.

chaela
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.09.18 13:24

Mně v takových chvílích nejvíc pomáhá si uvědomit, že mám být ráda, že mám zdravé děti a ne řešit takový blbosti. Mladší syn měl dvakrát namále, takže vždycky když na mě ječí, ne protivnej, hází věcma atd, vzpomenu si na to bezvladny modrý tělíčko a rázem jsem ráda, že tak hlasitě ječí.
Taky mi pomáhá si prostě sednout a dítě buď obejmout nebo jen rezignovaně pozorovat a v hlavě mi většinou lítají myšlenky typu "ta příroda to má skvěle zařízený, protože fakt nechápu, jak můžu něco takovýho milovat " :)

jaton
Nováček 2 příspěvky 02.09.18 13:26

Třikrát nádech-výdech, úsměv, přitulit! Bude líp!
Držím palce!

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.09.18 13:42

Nemůže být unavená?Spinká ti přes den? A chodí už, nechtěla by třeba jít sama jen za ručičku? U nás pomáhalo jedině pořád chodit na procházky, tam byly většinou děti spokojené.
Zkus na podzim nějakou hernu, jeslti máte v okolí, možná se malá na chvíli zabaví, když tam budou jiné hračky a děti.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 02.09.18 13:43

To je jen fáze, vydrž. Zase jí to přejde.

mrav
Extra třída :D 14369 příspěvků 02.09.18 14:00

Jen se zeptám - jsi sama, nebo máš partnera? Potřebuješ se hodit do klidu - pokud máš partnera, dát mu ji na půl dne, nebo na den a věnovat se sama sobě. Pokud jsi sama, zkus si zajet i s ní ke svým rodičům, nech ji chvilku babičce a odpočívej. Všichni to někdy potřebujem. I já jsem byl v podobné situaci od dvou let mé dcerky. A věř tomu - nikdo nejsme roboti. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 14:02
@chaela píše:
Mně v takových chvílích nejvíc pomáhá si uvědomit, že mám být ráda, že mám zdravé děti a ne řešit takový blbosti. Mladší syn měl dvakrát namále, takže vždycky když na mě ječí, ne protivnej, hází věcma atd, vzpomenu si na to bezvladny modrý tělíčko a rázem jsem ráda, že tak hlasitě ječí.
Taky mi pomáhá si prostě sednout a dítě buď obejmout nebo jen rezignovaně pozorovat a v hlavě mi většinou lítají myšlenky typu "ta příroda to má skvěle zařízený, protože fakt nechápu, jak můžu něco takovýho milovat " :)

Jejda, co se mu stalo???

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 14:03
@mrav píše:
Jen se zeptám - jsi sama, nebo máš partnera? Potřebuješ se hodit do klidu - pokud máš partnera, dát mu ji na půl dne, nebo na den a věnovat se sama sobě. Pokud jsi sama, zkus si zajet i s ní ke svým rodičům, nech ji chvilku babičce a odpočívej. Všichni to někdy potřebujem. I já jsem byl v podobné situaci od dvou let mé dcerky. A věř tomu - nikdo nejsme roboti. :mavam:

Mám přítele, ale ten se teď zajíždí v nové práci, takže je dost vytížený.

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 02.09.18 14:10

Také mám doma vzteklouna. Je to vývojová fáze, musíme to přežít. :mrgreen:

Marselkal
Povídálka 36 příspěvků 02.09.18 16:39

Porid nositko, malá bude u tebe a ty můžeš v klidu dělat co potřebuješ :hug:

Netopirek
Echt Kelišová 7603 příspěvků 02.09.18 18:24
@Marselkal píše:
Porid nositko, malá bude u tebe a ty můžeš v klidu dělat co potřebuješ :hug:

Jenže ne na všechny děti nosítko zabírá
Tohle vypadá už na starší a ty už nosítka nemusí

chaela
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 02.09.18 19:06
@Anonymní píše:
Jejda, co se mu stalo???

Několik minut po porodu, když jsem ho měla na břiše, lz ničeho nic přestal dýchat. Prý se mu nerozlepila jedná plíce a ta druhá to neudychala sama. Nakonec to dopadlo dobře, ale já mám zážitek na celej život.

Akinee
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 02.09.18 21:13
@Anonymní píše:
Mám přítele, ale ten se teď zajíždí v nové práci, takže je dost vytížený.

a jste spolu v pohodě? jsi ty v pohodě? ony děti mají radar, a když maminka není v pohodě, tak je to znejistí a může se to tak projevit. Věnuješ se jí a hraješ si s ní? Mazlí se? Měla by ses poradit s dětským lékařem.

Akinee
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 02.09.18 21:13
@chaela píše:
Několik minut po porodu, když jsem ho měla na břiše, lz ničeho nic přestal dýchat. Prý se mu nerozlepila jedná plíce a ta druhá to neudychala sama. Nakonec to dopadlo dobře, ale já mám zážitek na celej život.

to věřím

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama