Potřebuju se vyzpovídat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucik124
Povídálka 18 příspěvků 22.12.17 22:12
Potřebuju se vyzpovídat

Ahoj holky, spíše než nějakou diskusi bych se potřebovala vyzpovídat. Jsem ve 33tt, a poslední dobou je to semnou strašný, pořád brečím, nemám na nic náladu, sem zla a protivna. Pritel mi vyčítá že přemýšlím kolik věcí ještě bude potřeba pro miminko, že počítám peníze kolik to bude stát, že kupuju zbytecnosti, že jsem toho koupila moc atd atd.Dale mám nemocnou matku o kterou se starám (je mi 25let) takže ještě problémy kolem ní(což on to nechápe a zlehčuje to a je mu to jedno, nejraději by byl kdybych se na ni vykašlala, jenže maminka mě vychovala samotná tak sem takovej mamánek a nedokážu si ani představit se na ni vykašlat).
Když jsem se zmínila že mám strašnou hrůzu z porodu tak místo toho aby mi byl oporou řekl že to nebude tak hrozny jak každej rika atak..Na miminko se moc těším, vlastně je to to jediné co mě drží tak nějak nad vodou.
Už jsem ze všeho strašně vyčerpaná, psychicky a vlastně i fyzicky, připadám si menecenna, jak kdybych za vše mohla ja. Neprozivala jste některá to samé takhle ke konci těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 22:16

Je toho na tebe moc a bez podpory. Pro maminku bych zařídila pečovatelskou službu, pokud už nemáte. Až bude malé na světě, budeš z toho vyvalená a ráda, že jsi ráda. To není vykašlání se na maminku, ale snaha o to, aby se měla dobře.
Chlapi jsou na tohle někdy tupí… oni to břicho netahají, necítí kopance, nemlátí s nima hormony. Ale - a nemyslím to zle - vžij se do jeho kůže. Zkus si představit výměnu rolí. Není toho moc i na něj? Nefňukáš moc? Co se týče řeší o porodu - může z toho mít taky hrůzu a tohle může být jakási jeho sebeobrana. Prostě o tom nechce mluvit.
Přeji klidné Vánoce a ať se brzy srovnáte.

Terisos
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 22.12.17 22:30

Škoda, žes to celé smazala…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 22.12.17 22:34

Diskuse na nic.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 22.12.17 22:35
@Lucik124 píše: .Příspěvek upraven 22.12.17 v 22:25

jedna tečka někdy vypoví více než tisíc slov

Detsa
Echt Kelišová 8552 příspěvků 22.12.17 22:38
@Borrealis píše:
jedna tečka někdy vypoví více než tisíc slov

Rafaelo - více nez tisic slov :jazyk:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 22.12.17 22:47

Asi si to už vyřešila ;)

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 22.12.17 22:49

@Aries6
Teda ja jsem uz asi o neco starsi jak ty, si tedy myslim alespon. To pisu pro to, ze si nejsem jista, jestli je to tim, ze mam proste jiny nazor jak ty. Mozna. Kdo ví. Tedy jiny nazor mam jen u toho tematu na ty chlapi. Jinak s tebou souhlasim. Viš, ja si nemyslim, ze by se zena mela vžit do kuže chlapa, kdyz je tehotna. To miminko si taky neudelala kazda z nas sama. Pokud se chlap rozhodne, ze si nebude davat s partnerkou pozor a jde riziko, ze partnerka otehotni, tak ji v tehotenstvi ma take stat po boku a ji podporovat a to se vsim vsudy, co k tomu patri. Pises, ze muze mit partner treba hruzu…treba z porodu. No jo, ale rodit bude preci partnerka a ne on. On ji ma pouze podporit. Nic vic, nic miň. Me osobne by nezajimalo, jestli on ma hruzu z neceho, pokud by pri me nestal a me nepodporoval. To neni podle me chlap. Ja vim, mam na chlapa naroky, ale myslim si, ze to je normalni věc.
Co mi take vadi je, ze se od zeny ocekava, ze ona porodi, postara se o mimco, uklidi, vyzehli, vysaje, uvari, udela treba nakupy…a chlap jde jen do prace a kdyz prijde domu, tak nema uz na nic naladu, jelikoz je tak moooc unavenej. Netvrdim, ze to dela kazdy chlap, ale v cechach je to stale dost casto k videni. Bohuzel. Me kdyby muj chlap nestal po boku, nebudu s nim ani minutu. No ale ten muj byl tehotnej se mnou :lol:. :think: Vim, ze o tutom si nic nepsala, jen jsem to nechtela delit na dva ruzne prispevky, proto se predem omlouvam ze to jde vse na tvoje jmeno :mrgreen:
Asi ocekavam moc, jak to casto sleduju tady v jinych diskuzich, ale v mých očích je proste chlap, kterej nepomaha a nestoji pri jeho ženě jenom bezhodnotná bačkora.
Vdana jsem uz léta štastně. Tedy když mě ten muj zrovna nezlobí :think: :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 22.12.17 22:51

Těžko poradit tečce. Nechápu…

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 22.12.17 22:51

Zmizel vam take ten příspěvek zakladatelky? U me stoji pouze ze byl upraven a celej ten text je fuč :nevim: :cert:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 22.12.17 22:55
@berďana píše:
Zmizel vam take ten příspěvek zakladatelky? U me stoji pouze ze byl upraven a celej ten text je fuč :nevim: :cert:
:mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 23:14

@berďana Jasně názor máme každej svůj. Ale pokud někdo denně fňuká a brečí nad svým bolístkem, kde je hranice „normálnosti“ a snesitelnosti od druhé osoby? Kdyby ti chlap denně brečel doma nad tím, jak strašná a unavující je jeho práce, co by jsi dělala? Podporovala ho, to ano. Může dát výpověď. Ale výpověď dá třeba až za pár měsíců - až si najde novou práci + výpovědní lhůta. Jsi si jistá, že zvládneš jeho denodenní únavu, stěžování si, protivnost?
Do jaké míry to tak má zakladatelka, nevíme. Ale snažit se vžít do druhého, je podle mě základ.
A k té další části - máme mateřskou, žena je doma a pokud má normální dítě/děti, proč by neměla mít uklizeno, uvařeno a postáráno o dítě? Ano, pak by měla mít i nějaký svůj čas, když přiloží ruku k dílu muž. Pohlídá, postará se o dítě, nachystá třeba večeři.
Mám tři děti, tak si myslím, že vím o čem mluvím. Mám obstaranou domácnost, děti a pak i nějaký čas pro sebe, kdy jsou děti s manželem. Ale abych neměla vypráno, uklizeno a děti v pořádku, to by mě po celém dni doma musela hanba fackovat.

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 23:14
@berďana píše:
Zmizel vam take ten příspěvek zakladatelky? U me stoji pouze ze byl upraven a celej ten text je fuč :nevim: :cert:

Nevím, proč to zmizelo, byl to vcelku normální dotaz :nevim:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 22.12.17 23:18

@Aries6
Ja nevychazim pouze z času materske dovolene. Myslela jsem to spis tak celkově. Ale z te situace z ktere vychazis ty, maš pravdu. :mavam:

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 22.12.17 23:22
@berďana píše:
@Aries6
Ja nevychazim pouze z času materske dovolene. Myslela jsem to spis tak celkově. Ale z te situace z ktere vychazis ty, maš pravdu. :mavam:

Tak celkově ano. Pokud oba pracují, vydělávají, pak je to jiná. Já třeba už teď vím, že starost o děti a domácnost bude i dál z 90% na mě. A proto půjdu pracovat na zkrácený úvazek. Takže chlap bude tahoun rodiny, co se financí týče a dále bude vše víceméně na mě. Ale mě to tak vyhovuje, beru to jako přirozené a když chci já oraz od dětí (cvičení, kafe s kamarádkou), tak manžel naprosto přirozeně hlídá.
SAmozřejmě si to musí každý nastavit tak, jak mu to vyhovuje.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama