Reklama

Potřetí těhotná, i třetí porod předčasný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 16.01.17 18:28
Potřetí těhotná, i třetí porod předčasný?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch z vás, které měly opakované předčasné porody (tj. aspoň 2), jestli se i u dalších dětí situace opakovala. Prvorozená se mi narodila 35+1 po odtoku PV, syn pak 37+5 po třítýdenní hospitalizaci s magnéziem a nohama nahoře :-/ Je pravděpodobné, že se to bude opakovat?
Teď jsem 9tt..

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15633 příspěvků 16.01.17 18:36

Záleží jaká byla příčina předčasných porodů. Pokud šlo třeba o infekci, opakovat se nemusí. pokud by se jednalo o nedostatečnost děložního hrdla, opakovat se to může. Každopádně šetřící režim bude asi na místě. Ale pokud to doklepáváš až do 35tt, není se čeho bát :hug:

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 16.01.17 18:42

@pe-terka Dekuju, no, ja casto na ruzne zanety trpim, ale kultivace nikdy nic neukaze 8o Na Bulovce meli teorii, ze mi proste deloha zacina pracovat pri cca 2,5kg detatku, netusim, jestli tim mysleli tu nedostatecnost, nebo proste jen drazdivejsi delohu, ktera proste vic reaguje..Magnezko samo brat budu, aspon jako prevenci a ano, aspon 35tt a bude to „relativne“ v klidu ;)

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:43

První dcera se narodila v 37+5tt, to ale není předčasný ne? :think:
Další 2 porody byli ve 41tt, nevím jestli ti někdo odpoví..

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 16.01.17 18:57

@Adélajda4 Pry je, je to hranicni nedonosenec (neni to ukonceny 38tt) ;) Plus, u me u toho predchazela tritydenni hospitalizace s nic-nedelej rezimem :-/ Je mi jasny, ze s opakovanyma nas tady nebude tolik, co s jednim, tak uvidim :think:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 16.01.17 19:04

Mi se malý narodil ve 37tt a teď jsem zvědavá :) měla jsem polyhydramnion.. Také nevím, zda se to může opakovat :)

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 16.01.17 19:06

@Andrea.Tom Jj, vim, budete mit cervnatko, ne? ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 16.01.17 19:15

@Lada84 jj :lol: možná v květnu :D jak se to bude opakovat :D

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15633 příspěvků 16.01.17 19:23

@Lada84 já každé těhotenství beru Dologran (s jodem). Je to přírodní granulát s obsahem hořčíku a vápníku plus ještě dalších prvků. Minerály jsou v ideálním poměru, dobře se vstřebávají. Funguje mi dobře jako prevence křečí.

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 16.01.17 23:38

Ahoj, já Ti moc neporadím. Měla jsem předčasný porod u druhého syna 36 tt. Nyní jsem těhotná po 3. a jsem zatím 34+3 ale prý zase nedonosím..První porod byl 10 dní po termínu..

Lada84
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 17.01.17 07:59

@pe-terka @Shaaray Dekuju, holky :kytka:

nedočkavec
Kecalka 474 příspěvků 17.04.17 15:17

@Lada84 Tak to máme podobné 1 dcera se narodila ve 34 týdnu, předtím jsem 6 týdnů ležela na kapačkách. Druhá se narodila taky ve 34 týdnu na kapačkách jsem ležela jen týden. Tvrdlo mi břicho a zkracoval se mi čípek. Nyní jsem 14 týden břicho mi opět tvrdne, mám čípek jen 24mm a riziko předčasného porodu před 34 týdnem 1:6. Doufám že nám to oběma dobře dopadne a miminka vydrží v bříšku co nejdéle.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama