Potvrzení o nároku na dávky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1209
30.8.09 22:15

Potvrzení o nároku na dávky ...

Ahoj všichni, právě jsem vyplnila Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek a tam je napsáno Prosím doložte: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku. Potvrzení jsem si vygooglila a tam je část, kde OSSZ potvrzuje … a zaměstnavatel potvrzuje …

Takže mám dotaz. Musím jít s Potvrzením nejprve na OSSZ a do práce a pak i s Žádostí na úřad nebo stačí jít na úřad a oni si vyžádají, co budou chtít sami. V Žádosti totiž je: Podpisem dávám souhlas k tomu, aby státní orgány a další PO a FO sdělily úřadu údaje o nároku na PPM …

Snad není můj dotaz moc zmatený :roll:

Děkuji předem za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6545
31.8.09 07:13

teda mě přijde s prominutím trošku cáklý na ty úřady pořád tahat nějaký potvrzení.Dyk se tam neslo spolu s žádostí o rodičák, nosí se tam při žádosti o přídavky…to je fakt hrozný…

Sorry za výlev:) Se tam chystam zvolit si taky, tak asi radši v předstihu, bo ze zaměstnavatele to budu dolovat asi dlouho, pokud tam budu muset (no teoreticky snad ne)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
31.8.09 07:27

Ahoj, je to sice pro me nepochopitelny, ale musis jit napred s potvrzenim na OSSZ(pokud ti nevyplacel nemocenskou a materskou primo zamestnavatel).Teprve pak si muzes podat zadost na UP. Taky me vytocil tento postup do bela :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
31.8.09 07:32

Ahoj, mám celkem čerstvou zkušenost. Pokud ti mateřskou vyplácela sociálka a ne zaměstnavatel, tak musíš s tím papírem na ossz. Vyplní ti tam výši denní mateřské a klepnou razítko. Musíš jít na tu ossz, kde jsi hlášená. Což u nás byl problém, jelikož jsem pracovala 50 km od místa nynějšího bydliště. Manžel si musel vzít dovolenou a museli jsme tam s mimčem jet :(

• Citovat
  • Nahlásit
6545
31.8.09 07:39
madi píše:
Ahoj, mám celkem čerstvou zkušenost. Pokud ti mateřskou vyplácela sociálka a ne zaměstnavatel, tak musíš s tím papírem na ossz. Vyplní ti tam výši denní mateřské a klepnou razítko. Musíš jít na tu ossz, kde jsi hlášená. Což u nás byl problém, jelikož jsem pracovala 50 km od místa nynějšího bydliště. Manžel si musel vzít dovolenou a museli jsme tam s mimčem jet :(

u tebe jo,tam to chápu. Tímjsme prošli. Jenže původní tazatelka má cca o měsícstarší dítko, předpokládám, že si chce zvolit 3letou variantu pobírání RP (což já taky), tak nechápu, proč bychtammusela pro další (a stejné) potvrzení…

A třeba naše OSSZ mi kdysi poslala sama aktivně dané potvrzení. Obsahovalo všechny náležitosti,co jsou ve formuláři. No a na UP po mě vyžadovali prostě formulář (se stejnýmiúdaji) a jedné kámošce to přitom uznali.

To je buzerace

Mmch já mam zaměstnavatele asi 130km (teda já v Pze,ale potvrzení vydávají v ČB). A aby to nevázlo (ach ty zkušenosti),tak jsem se všema papírama a potvrzeníma,kde bylo nutnérazítko zam (jinak jsem jim posílala kopie a originály vozila rovnou do Phy asi tak 60km), jezdila nejdřív do ČB (a třeba u mateřské a neshcopenkynejdřív do Phy pro papír a pak k zam), pak do Phy. Takže taky nic moc. Alespon v případě druhého dítka už jsem měla svoje auto, takjsem to obíhala s dětma sama bez manžela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13871
31.8.09 07:58

Tak ja jsem z Prahy a zamestnavatel ma tohle papirovaci sidlo v Brne, takze sem vsechno musela posilat postou tam a zas mi to prislo postou zpet a blbe vyplnene :lol: pani na urade si klepala na celo, ale nakonec to vzala, jinak by asi kleplo me, ono to postovne taky neni dneska zrovna levne a samozrejme to posilam radeji doporucene, abych mela jistotu , ze to dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
31.8.09 08:01

Já šla u nás na soc. odbor na magistrát a oni si výši denní dávky zjistili na OSSZ sami. Žádala jsem o dvouletou variantu, takže to bylo potřeba. Od zaměstnavatele nechtěli nic. Na konci července (kdy mi končila mateřská a přcházela jsem na rodičák) mi dokonce potvrzení o výši denní dávky přišlo poštou domů. Toť moje čerstvá zkušenost z Plzně, kde mám trvalé bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
31.8.09 13:59

ahojky,

já musela s papírem na ossz, tam mi potvrdili tu výši mateřské. ale vím, že někomu to vyplnil i zaměstnavatel. je v tom teď nějaký chaos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
31.8.09 15:10

Ahoj, děkuji všem za příspěvky :) Tak už to mám vyřízený! Šla jsem rovnou na úřad, ale pro jistotu jsem si to Potvrzení vytiskla a vzala s sebou, kdyby mě poslali na OSSZ, tak ať jsem připravená. Na úřadě jsem odevzdala pouze Formulář a žádné Potvrzení po mně nechtěli 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
31.8.09 18:33
maxak píše:
Ahoj, děkuji všem za příspěvky :) Tak už to mám vyřízený! Šla jsem rovnou na úřad, ale pro jistotu jsem si to Potvrzení vytiskla a vzala s sebou, kdyby mě poslali na OSSZ, tak ať jsem připravená. Na úřadě jsem odevzdala pouze Formulář a žádné Potvrzení po mně nechtěli 8)

osobně si myslim, že to je tam napsaný kvůli té dvouleté variantě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
29.9.11 11:57

Trochu obnovim tuto diskuzi, nemuzu nikde na netu ten formular „Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“ najit, mate nekdo link?

a jestli to chapu dobre, musim najit prislusnou OSSZ podle zamestnavatele, ne podle meho bydliste?!

se z toho picnu:D jeste, ze je net.. bez nej si to nedovedu predstavit.. diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
29.9.11 12:07

http://portal.mpsv.cz/forms/

uz jsem nasla.. jen mi neni jasny, na jakou OSSZ to ma clovek posilat (zajit si nechat potvrdit).. asi podle sidla zamestnavatele ze.. a jak tu pisete, ze davky vyplaci zamestnavatel, ja myslela, ze davky MD vzdy vyplaci OSSZ!!!???a prostrednictvim zamestnavatele se jen podava zadost o prispevek v materstvi???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79620
29.9.11 21:03
Cosmic píše:
http://portal.mpsv.cz/forms/uz jsem nasla.. jen mi neni jasny, na jakou OSSZ to ma clovek posilat (zajit si nechat potvrdit).. asi podle sidla zamestnavatele ze.. a jak tu pisete, ze davky vyplaci zamestnavatel, ja myslela, ze davky MD vzdy vyplaci OSSZ!!!???a prostrednictvim zamestnavatele se jen podava zadost o prispevek v materstvi???

Potvrdí ti to ta OSSZ, která ti vyplácela mateřskou, takže ta podle sídla zaměstnavatele.
A jinak mateřskou už vždy vyplácí OSSZ, tedy snad krom nějakých výjimek jako jsou vojáci, policisté a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6095
29.9.11 22:52

diky Jani!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
6.3.13 14:56

Zkusím obnovit diskusi - z OSSZ mi přišlo potvrzený Potvrzení o nároku na dávky - jestli tomu dobře rozumím, na mě je, abych doplnila jméno + přijmení + RČ syna na 1.str. Když ale otočím, ještě je tam bod E - tzn., že ještě, než odnesu tenhle formulář na ÚP, musím s ním zajet 30 km za mým zaměstnavatelem, aby mi tam ještě něco potvrdil? BOŽE, proč se v 21.století tohle všechno nevyřizuje elektronicky???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat