Potvrzení o trvání pracovní neschopnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chelsea123
Stálice 89 příspěvků 29.08.18 18:34
Potvrzení o trvání pracovní neschopnosti

Ahoj. Jsem na neschopence kvůli rizikovému těhotenství a k 31. 8. budu pro zaměstnavatele potřebovat Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti, tzv. lístek na peníze. Na kontrolu jdu až v druhé polovině září. Je to tak, že si musím pro tento papír k lékaři teď do pátku osobně zajet, nebo ho můžu chtít poslat poštou? Problém je, že lékaře mám 30 km daleko a mám problém se k němu teď do konce měsíce dostat. Manžel mě kvůli práci odvézt nemůže a sama se vzhledem k tomu, že je mi neustále špatně, už řídit bojím.

Reakce:
alun-ka
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 29.08.18 18:49

Já myslím,že ti těžko někdo poradí jestli můžeš chtít lístek poslat,když to třeba ten lékař ani nebude ochoten udělat. Asi bych tam zavolala,ale spíš bych teda těhotná,rizikově neměla doktora 30km.

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 29.08.18 18:51

@chelsea123 nezbyde, než se domluvit se sestřičkou ošetřujícícho lékaře. Pokud bude ochotná, lístek na peníze pošle. Ale není to její povinnost

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 29.08.18 18:53

dohodni se s lékařem a někoho si tam pošli, i kdyby to byl kurýr,vyzvedne,do­veze v obálce.poštou je to tak nějak nestandardní…že by lékař musel kvůli tomu na poštu

Bubla_Bučková
Závislačka 4057 příspěvků 29.08.18 18:56

jestli peníze nepotřebuješ, tak stačí až v polovině měsíce donést zaměstnavateli. Od doručení na sociálku zaměstnavatelem je výplatní termín 30 dní.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 29.08.18 20:42

@chelsea123 já to měla stejně jako ty, taky mi bylo zle, takže když lístek na peníze nevycházel stejně jako kontrola, tak mi to vyzvedavala kolegyně a rovnou dávala do práce. Jinak ho můžeš odevzdat i později, v polovině měsíce, ale dostaneš o to později peníze.

Denisa Stará
Nováček 3 příspěvky 30.08.18 18:33

Ahoj, prosím o radu. Měla jsem pracovní úraz a léčila sem se v nemocnici. Byla jsem tam přes 3 měsíce. Pojišťovna mi potom ale zaplatila jen půlku částky!!!! Máte s tim taky někdo zkušenost???

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >