Potvrzení o uplatnění slevy na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 21:07
Potvrzení o uplatnění slevy na dítě

Ahoj, prosím o radu, kdo tomu rozumíte.
Jsem rozvedená, syna máme ve střídavé péči. Na syna jsem si v práci uplatňovala slevu na dani. Znovu jsem se vdala, nyní jsem na RD a slevu si uplatňuje můj druhý manžel ( doložil účetní, že jsme manželé a že syn má tady trvalé bydliště. No a k věci. Ozval se bývalý manžel, že potřebuje potvrzení, jestli na syna uplatňuju nebo neuplatňuju slevu na dani. Popsala jsem situaci, že nyní ne, že uplatňuje manžel. A prý se to nesmí, je to nezákonné a takové. A nutně potřebuje to potvrzení. Tak se zeptám, jak to tedy je? Tak přece když to šlo přes účetní, tak je to v pořádku, ne? A k čemu potřebuje to potvrzení, že já neuplatňuji, chce si zažádat o slevu sám? Přece k ničemu jinému to nepotřebuje, nebo se mýlím? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 21:17

No, to, že něco přijde přes účetní ještě neznamená, že je to v pořádku, ale tedy manžel dítě uplatňovat může. Na druhou stranu, pokud máte střídavou peci, tak by bylo od tebe fér se o uplatnění slevy s expartnerem střídat, celkem chápu, že se mu tohle nelíbí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 21:21

@j.a.n.i1
Měli jsme to tak dohodnuté od začátku, že budu uplatňovat já, protože platím za syna všechny výdaje spojené se školou a kroužky

rezulka
Závislačka 2935 příspěvků 11.02.19 21:41

My to tak máme, slevy na děti uplatňuje druhý manžel, který není otcem dětí. A je to v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 21:45

@rezulka A máte také střídavou péči?

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 11.02.19 22:17

No a ví účetní, že děti ty nemáš ve výhradní éči? Jde hlevna o to, že pokud může uplatnovat druhý rodič ( což při střídavce může), měla by chtít stejně tak i účetní tvýho chlapa doklad, že neuplatnuje druhý z poplatníků ( otec). POkud se nedohodnete, máte smůlu, musí to přes soud.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 22:21

@Lama Lama
Samozřejmě, že to ví. Podepisovala jsem čestné prohlášení, že syn tady má trvalé bydliště a je ve střídavé péči.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 11.02.19 22:24
@Anonymní píše:
@Lama Lama
Samozřejmě, že to ví. Podepisovala jsem čestné prohlášení, že syn tady má trvalé bydliště a je ve střídavé péči.

Pak by měla chtít potvrzení od zaměstnavatele druhého poplatníka nebo prohlášení.
Trvale bydliště je nesmerodatne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 22:30

@Lama Lama
Před RD jsem si uplatňovala syna já a účetní manžela jsme dokládali, že já již neuplatňuji.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 23:04
@Anonymní píše:
@Lama Lama
Před RD jsem si uplatňovala syna já a účetní manžela jsme dokládali, že já již neuplatňuji.

Ale meli byste jeste dokladat, ze si syna neuplatnuje expartner.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 23:12

@j.a.n.i1
To bylo doložené u mé účetní a jak jsem přešla na RD, tak jsme sepsali čestné prohlášení a i od mé účetní, že já již neuplatňuji. Tak nevím, od ex to účetní nechtěla, asi že to bylo u té mé.
No ale pěkně mi teda vadí, že jsme se tak tenkrát s ex dohodli, že budu na syna vše platit já, bude u mne mít vlastně „hospodařící domácnost“, co vždy bylo potřeba platit, jen vzkázal a já zaplatila, cokoliv to bylo. Já mám na vše trvalé příkazy. Tak proto že si syna budu uplatňovat já. A najednou do toho začíná vrtat :nevim:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 11.02.19 23:28
@Lama Lama píše:
Pak by měla chtít potvrzení od zaměstnavatele druhého poplatníka nebo prohlášení.
Trvale bydliště je nesmerodatne.

Tím trvalým bydlištěm bych si tak jistá nebyla. Zažila jsem případ (nešlo o střídavou péči), kdy dítě měla v péči dle rozsudku matka, ale jelikož mělo trvalý pobyt u otce, matka neměla dle FÚ na slevu na dítě nárok.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 06:39
@Amelie30 píše:
Tím trvalým bydlištěm bych si tak jistá nebyla. Zažila jsem případ (nešlo o střídavou péči), kdy dítě měla v péči dle rozsudku matka, ale jelikož mělo trvalý pobyt u otce, matka neměla dle FÚ na slevu na dítě nárok.

No, ale neodpovídá to zákonu.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 12.02.19 07:19

@Lama Lama přít se nebudu, ono tam snad je, že dítě má žít ve společné hospodařící domácnosti. Dočasný pobyt mimo nevadí, tak asi záleží na každém FÚ, jak si to vyloží. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50637 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 07:30
@Amelie30 píše:
@Lama Lama přít se nebudu, ono tam snad je, že dítě má žít ve společné hospodařící domácnosti. Dočasný pobyt mimo nevadí, tak asi záleží na každém FÚ, jak si to vyloží. :nevim:

Ano, ve společné domácnosti. Ale to přeci nejde, „jak si to každý úřad vyloží“. podle mě spíš blbá úřednice nebo si to snažila usnadnit. Na mě to taky zkoušeli, že když nemám dítě ve výhradní péči, musí si polovinu roku uplatnovat otec, polovinu matka.
Nakonec jsme si svoje ubránili, ale musela jsem tomu věnovat dost času a energie.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >