Potvrzení od lekáře pro školku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
solip
Kecalka 493 příspěvků 26.02.19 09:40
Potvrzeni od lekare pro skolku

Ahoj holky, jen by me zajimalo, jak to funguje jinde…
Syn nastupuje v breznu do skolky a vedeni skolky me dnes pozadalo o dolozeni potvrzeni od lekare. Jenze stejne potvrzeni jsme museli odevzdavat uz loni u zapisu, takze jsem se trochu vzeprela a odmitla jsem ho znovu dodavat. Za prve si za vyplneni toho formulare lekar uctuje poplatek a za druhe mi to proste prijde jako hloupost. Sekretarka mi rekla, ze jim jde o to, jestli je dite ockovane, tak jsem ji odvetila, ze to ma prece potvrzene uz loni, na tom se nic nezmenilo. Letos mi pediatr dal papir, na kterem je napsano, ze formular z lonska plati a dite je zdravo a muze nastoupit do MS, ten ale skole nestaci. Zadaji vylozene ten jejich formular, ktery pred nastupem do MS nebude starsi nez tri mesice. Coz ale znamena, ze vsechny deti nastupujici do MS musi ten formular dodavat dvakrat - zapis je v kvetnu, k nemu se potvrzeni musi dodat a deti nastupuji nejdrive v zari (podle veku), takze to podminku tri mesicu nesplnuje a musi se tedy formular dodavat znovu. Mne nic jineho nezbyva, nez to tedy nechat potvrdit (a zaplatit) znovu, jinak mi pry dite neprijmou, ale rada bych vedela, zda to v jinych mestech funguje stejne, vzdyt je to hloupost, to by ti doktori porad dokola jen potvrzovali formulare, ne? Predem diky za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 19 inzerátů 26.02.19 09:43

Ne, stačilo jim to jednou u zápisu.

Tableta
Závislačka 4519 příspěvků 26.02.19 09:47

Stačilo jim to jednou. Tohle je pakárna.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 26.02.19 09:47

U nás stačí jednou, potvrzení od dr dávám jenom při zápisu, pak je víc nezajímá…

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 26.02.19 09:47

No, já sice nebydlím v ČR, ale u nás tam vyloženě lékař podepisuje, že dítě při nástupu nemá žádnou nakažlivou nemoc a nesmí být starší, než 5 dní.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 26.02.19 09:52

Stačilo k zápisu.

lampicka11
Závislačka 3624 příspěvků 2 inzeráty 26.02.19 10:09

Stačilo k zápisu

Vemas
Kelišová 5528 příspěvků 26.02.19 10:18

A neztratili ten papir? Kamosce ve skolce na rovinu rekli, ze ten papir ztratili a ze prijde inspekce a musi dodat novy. Ale ten poplatek platila skolka

solip
Kecalka 493 příspěvků 26.02.19 10:47

@Vemas Jestli ztratili, tak mi to nepriznali. Pritom to by pro me bylo pochopitelne a nic bych neresila, ale takhle mi to proste prijde postavene na hlavu. Az to tam ponesu, tak se zeptam, jestli to nahodou neztratili.

Vemas
Kelišová 5528 příspěvků 26.02.19 10:48

@solip prijde mi to jako hovadina. Potvrzeni, ze dite je zpusobile si dala, tak co? Je to divny

bjetuschka
Závislačka 4878 příspěvků 26.02.19 12:29

U nás stačilo jednou, ten váš případ mi teda taky přijde jako pěkná blbost…

niiina
Kecalka 149 příspěvků 26.02.19 19:45

U zápisu jsi byla se synem v květnu 2018. Tehdy ho přijali k docházce do MŠ? Nebo nebyl přijat a teď se uvolnilo místo, a tak ho od března vezmou?

solip
Kecalka 493 příspěvků 01.03.19 13:18

@niiina oficiálně opravdu přijat nebyl, přišlo nám tenkrát rozhodnutí, že kvůli věku přijat není. Prý to tak být musí, protože v přihlášce se píše, že žádáme o přijetí dítěte od září 2018 (to jsme nevyplňovali my, to bylo předtištěné a opravit jsme to nemohli, ačkoli jsme žádali přijetí až od března). Ředitelka školky nám ale hned sdělila, že všem jedenácti dětem, kterých se to týká (kteří jsou narození v období od ledna 2016 do srpna 2016) budou drzet mista a prijmou je postupne den po tretich narozeninach. Nevim, jestli to pisu srozumitelne, mne uz tohle prislo uhozeny, ale říkala jsem si, že to asi tak být musí kvůli tomu, že zápis je pouze jednou ročně a to v květnu. Vcera jsem mluvila se dvema maminkama, ktere maji deti prijate v lednu a pry to potvrzeni od doktora musely take dokladat znovu. Taky me napadlo, jestli to vsechno neni jen tim, ze se nam loni v cervenci menilo vedeni skol :(

niiina
Kecalka 149 příspěvků 01.03.19 13:51
@solip píše:
@niiina oficiálně opravdu přijat nebyl, přišlo nám tenkrát rozhodnutí, že kvůli věku přijat není. Prý to tak být musí, protože v přihlášce se píše, že žádáme o přijetí dítěte od září 2018 (to jsme nevyplňovali my, to bylo předtištěné a opravit jsme to nemohli, ačkoli jsme žádali přijetí až od března). Ředitelka školky nám ale hned sdělila, že všem jedenácti dětem, kterých se to týká (kteří jsou narození v období od ledna 2016 do srpna 2016) budou drzet mista a prijmou je postupne den po tretich narozeninach. Nevim, jestli to pisu srozumitelne, mne uz tohle prislo uhozeny, ale říkala jsem si, že to asi tak být musí kvůli tomu, že zápis je pouze jednou ročně a to v květnu. Vcera jsem mluvila se dvema maminkama, ktere maji deti prijate v lednu a pry to potvrzeni od doktora musely take dokladat znovu. Taky me napadlo, jestli to vsechno neni jen tim, ze se nam loni v cervenci menilo vedeni skol :(

Jasně. Takže přijat nebyl a ústně bylo přislíbeno přijetí, až budou dítěti 3 roky. Asi je u vás málo dětí, když školka drží místa 11 dětem, které jsou nepřijaty a je jim umožněno nastoupit až během roku. Každopádně, pokud byl syn nepřijat, mělo být zahájeno nové správní řízení k přijetí dítěte do MŠ. Takže při dodržení zákona bys měla znovu vyplnit všechny formuláře, nechat potvrdit od lékaře atd. Zákon by měla dodržovat ředitelka MŠ, Tvoje starost to není. A přijímat děti během školního roku je možné, pokud se uvolní místo, což se ve větších městech stává, lidi se často stěhují.
Přeji Tvému synkovi, ať se mu ve školce líbí

solip
Kecalka 493 příspěvků 01.03.19 14:02

@niiina Jj, jsme male mesto, mista ve skolkach tu jsou. Nam prave bylo loni receno, ze na ten zapis musime, aby mohli dite prijmout i behem roku, kdybychom tam v tom kvetnu loni nesli, mohl by nastoupit az letos v zari. Kazdopadne kdybych vedela, co s tim bude trablu, tak bych se na to vykaslala a radeji ho tam dala az letos v zari. No nic, uz se neda nic delat. Dekuji za rady a informace.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama