Reklama

Potvrzení od zaměstnavatele na přídavky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blach
Povídálka 40 příspěvků 15.08.18 14:02
Potvrzení od zaměstnavatele přídavky

Zdravím, žádám o přídavky na dítě (mám ho v péči) a potřebuji od otce dítěte potvrzení od zaměstnavatele, že nečerpá slevu na dani. Mám povinnost mu oznamovat, proč po něm toto potvrzení chci? Mám pocit, že zneužívá situace k tomu, aby zjistil konkrétní věci z mého osobního života. :roll:

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 15.08.18 14:05

Něco podobného jsme řešili s přítelovou ex (jeho syna máme v péči). Prostě jsme ji oznámili co potřebujeme a nazdar (potřebovali jsme více papírů). Vůbec ho nemusí zajímat proč chceš jaký papír. Ale vzhledem k tomu, že po něm chceš doložit že nepobírá slevu na dani tak mu to stejně dojde ne?

Blach
Povídálka 40 příspěvků 15.08.18 14:15

@Le_lenaz
No začal se ptát na co to potřebuju: „Máš druha se kterým se podilis na výživě a chce uplatnit slevu pro sebe?“ „Máš nové zaměstnání?“ Apod. Prostě mě zajímá, jestli takové informace firemni účetní potřebuje pro to, aby mu vystavila takové potvrzení. :pocitac:

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 15.08.18 14:16

Ne to fakt nepotřebuje. Jenom to zkouší nenech se. ;)

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 15.08.18 14:17

A navíc co mu je do toho jestli máš druha? Snad každý normální člověk chce uplatnit daň na dítě když ho má. :zed:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:28
@Le_lenaz píše:
A navíc co mu je do toho jestli máš druha? Snad každý normální člověk chce uplatnit daň na dítě když ho má. :zed:

No, druh stejně uplatnit slevu na dítě nemůže, takže tohle j úplně mimo.

@Blach Já spíš nechápu, k čemu potřebuješ potvrzení, že expartner neuplatňuje slevu na dítě, když ji ze zákona uplatňovat nesmí :think:

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 15.08.18 14:35

@j.a.n.i1 Bohužel to tak opravdu je. Opravdu potřebuje petvrzení, řěšili jsme to asi 3 měsíce zpět. Navíc ještě papír o vyloučení osoby blízké z domácnosti a dalších milion kravin, které vůbec nejsou potřeba protože to bylo všechno logicky už řešeno u soudu :? :?

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 15.08.18 14:36

@j.a.n.i1 No protože kdyby nadále bydleli ve společné domácnosti, tak jí uplatňovat může, tak chtějí radši asi papír, že on neuplatňuje. Vždyť to znáš na úřadech, že čím víc papírů, tím líp.

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 15.08.18 14:37

@Blach Tak jestli víš, kde dělá, tak se spoj s jejich účetní a domluv si to sama, ať ti to pošlou. Dítě máš v péči ty a podle všeho spolu nebydlíte, takže mu do toho na co to chceš vůbec nic není.

Blach
Povídálka 40 příspěvků 15.08.18 14:48

@Monchichik
Jo to jsem měla udělat - ale už jsem pozapomněla jakej je to blb :roll:

Blach
Povídálka 40 příspěvků 15.08.18 14:52

@j.a.n.i1
To jsem taky paní urednici říkala, ale prý ho musí vyloučit z okruhu posuzovanych osob. Je to na palici :roll:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:56

@Le_lenaz @Monchichik No, já bych si nebyla tak jistá, že je opravdu potřeba a že si to jen nevymýšlí daná úřednice, mám zkušenost s tím, jak spousta úřednic vyžaduje jako potvrzení o tom, že není nárok na PPM ten papír od doktora a přitom k tomu taky nemají žádnou zákonnou oporu a pokud je s tím člověk pošle do háje (podá žádost na podatelnu) tak je mu rodičák normálně schválen, protože nemohou v rámci oficiálního správního řízení požadovat něco, co si vycucali z prstu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62903 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:57
@Blach píše:
@j.a.n.i1
To jsem taky paní urednici říkala, ale prý ho musí vyloučit z okruhu posuzovanych osob. Je to na palici :roll:

Tak pokud máš rozsudek o svěření do péče a stanovené alimenty, tak do okruhu posuzovaných osob nepatří.

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 15.08.18 14:58

@Blach Vylučovala jsem syna z okruhu posuzovaných osob, protože je dlouhodobě v zahraničí a je na to extra formulář.

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 15.08.18 14:59

@Blach Jakej je to blb, na to nesmíš zapomenout nikdy a vždycky musíš být o krok napřed :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >