Potvrzení od zaměstnavatele na přídavky

40
15.8.18 14:02

Potvrzení od zaměstnavatele přídavky

Zdravím, žádám o přídavky na dítě (mám ho v péči) a potřebuji od otce dítěte potvrzení od zaměstnavatele, že nečerpá slevu na dani. Mám povinnost mu oznamovat, proč po něm toto potvrzení chci? Mám pocit, že zneužívá situace k tomu, aby zjistil konkrétní věci z mého osobního života. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
245
15.8.18 14:05

Něco podobného jsme řešili s přítelovou ex (jeho syna máme v péči). Prostě jsme ji oznámili co potřebujeme a nazdar (potřebovali jsme více papírů). Vůbec ho nemusí zajímat proč chceš jaký papír. Ale vzhledem k tomu, že po něm chceš doložit že nepobírá slevu na dani tak mu to stejně dojde ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
15.8.18 14:15

@Le_lenaz
No začal se ptát na co to potřebuju: „Máš druha se kterým se podilis na výživě a chce uplatnit slevu pro sebe?“ „Máš nové zaměstnání?“ Apod. Prostě mě zajímá, jestli takové informace firemni účetní potřebuje pro to, aby mu vystavila takové potvrzení. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
15.8.18 14:16

Ne to fakt nepotřebuje. Jenom to zkouší nenech se. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
15.8.18 14:17

A navíc co mu je do toho jestli máš druha? Snad každý normální člověk chce uplatnit daň na dítě když ho má. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74839
15.8.18 14:28
@Le_lenaz píše:
A navíc co mu je do toho jestli máš druha? Snad každý normální člověk chce uplatnit daň na dítě když ho má. :zed:

No, druh stejně uplatnit slevu na dítě nemůže, takže tohle j úplně mimo.

@Blach Já spíš nechápu, k čemu potřebuješ potvrzení, že expartner neuplatňuje slevu na dítě, když ji ze zákona uplatňovat nesmí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
15.8.18 14:35

@j.a.n.i1 Bohužel to tak opravdu je. Opravdu potřebuje petvrzení, řěšili jsme to asi 3 měsíce zpět. Navíc ještě papír o vyloučení osoby blízké z domácnosti a dalších milion kravin, které vůbec nejsou potřeba protože to bylo všechno logicky už řešeno u soudu :? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17254
15.8.18 14:36

@j.a.n.i1 No protože kdyby nadále bydleli ve společné domácnosti, tak jí uplatňovat může, tak chtějí radši asi papír, že on neuplatňuje. Vždyť to znáš na úřadech, že čím víc papírů, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17254
15.8.18 14:37

@Blach Tak jestli víš, kde dělá, tak se spoj s jejich účetní a domluv si to sama, ať ti to pošlou. Dítě máš v péči ty a podle všeho spolu nebydlíte, takže mu do toho na co to chceš vůbec nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
15.8.18 14:48

@Monchichik
Jo to jsem měla udělat - ale už jsem pozapomněla jakej je to blb :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
15.8.18 14:52

@j.a.n.i1
To jsem taky paní urednici říkala, ale prý ho musí vyloučit z okruhu posuzovanych osob. Je to na palici :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74839
15.8.18 14:56

@Le_lenaz @Monchichik No, já bych si nebyla tak jistá, že je opravdu potřeba a že si to jen nevymýšlí daná úřednice, mám zkušenost s tím, jak spousta úřednic vyžaduje jako potvrzení o tom, že není nárok na PPM ten papír od doktora a přitom k tomu taky nemají žádnou zákonnou oporu a pokud je s tím člověk pošle do háje (podá žádost na podatelnu) tak je mu rodičák normálně schválen, protože nemohou v rámci oficiálního správního řízení požadovat něco, co si vycucali z prstu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74839
15.8.18 14:57
@Blach píše:
@j.a.n.i1
To jsem taky paní urednici říkala, ale prý ho musí vyloučit z okruhu posuzovanych osob. Je to na palici :roll:

Tak pokud máš rozsudek o svěření do péče a stanovené alimenty, tak do okruhu posuzovaných osob nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17254
15.8.18 14:58

@Blach Vylučovala jsem syna z okruhu posuzovaných osob, protože je dlouhodobě v zahraničí a je na to extra formulář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17254
15.8.18 14:59

@Blach Jakej je to blb, na to nesmíš zapomenout nikdy a vždycky musíš být o krok napřed :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat