Reklama

Potvrzení, že nebudu uplatňovat slevu na dítě - rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

moby
Kecalka 219 příspěvků 26.01.17 21:30
Potvrzení -že nebudu uplatňovat slevu na dítě , rada

Dobrý večer, prosím o radu : přítel si bude v práci podávat dan. přiznání za rok 2016, žijeme ve společné domácnosti, nejsme manželé, uplatnovat slevu si bude na dvě naše děti. Napsla jsem mu čestné prohlášení že si neuplatnuji dan, slevu na děti, nejsem zaměstnaná jsem na RD, účetní chce po něm potvrzení že nejsem zaměstnaná. Je to nějaká novinka pro tento rok? Jsem na rodičáku tak nevím proč chtějí potvrzení.. Děkuji

Reklama

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.01.17 21:42

Nějak nechápu, kdo by ti takové potvrzení měl vydat. :nevim: To ti paní účetní řekla? Po mně manželova účetní chtěla jen to čestné prohlášení, nic víc.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 26.01.17 21:44

Nechce to potvrzení kvůli odpočtu na tebe? Jakože nejsi zaměstnaná = nemáš příjem, takže by si tě mohl odečíst taky z daní?
(nevím ale, jestli se dá odečíst jen manželka, nebo i přítelkyně ve společné domácnosti :nevim: )

moby
Kecalka 219 příspěvků 26.01.17 21:49

Nene, nejsme vzití na mně to není. Je to jen na děti, taky jsme psala čestné prohlášení že si neuplatňuji slevu na děti :think:, tak nevím jestli je to pro letošní rok novinka, přeci nepoletím na socku, aby dali potvrzení že jsem na rodičáku :(

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 26.01.17 21:49

Mame stejnou situaci, ale jedno dite a pritel si taky bude uplatnovat slevu na malou. Ja jsem si nechala potvrdit ze neuplatnuju a ani nebudu uplatnovat slevu od sveho zamestnavatele nez jsem nastoupila na MD. Zalezi jestli jsi byla nekde zamestnana. A na tebe si uplatnit slevu nemuze, protoze nejste manzele.

moby
Kecalka 219 příspěvků 26.01.17 22:01

No právě že nebyla..

Kelsey
Hvězda diskuse 44233 příspěvků 26.01.17 22:06

Psala jsem loni cestne prohlaseni a muz to dal jeho ucetni. Letos to asi zas bude chtit.
Edit mi jeste 2015 koncil v rijnu rodicak, ale uz jsem pracovala mela smlouvu.
Sama jsem si ani decka, ani skolku nic krom sebe uplatnovat nechtela, u nas je vyhodnejsi, kdyz muz vse uplatnuje, aby si mohl on me chtel dolozit prijem s te ofic. brigady a cestne prohlaseni.
Stacilo to.

Příspěvek upraven 26.01.17 v 22:10

kaca35
Echt Kelišová 9611 příspěvků 26.01.17 22:06

Účetní otce prvního dítěte požaduje ode mne čestný prohlášení, že neuplatnuji nárok na slevu a ze mam jen rodicak. Účetní nynějšího přitele chce jen to prohlášení. Ze neuplatňuji slevu. rodicak ji nezajímá.
Taky Moc nechápu jak souvisí rodicak jakožto prijem se slevou na dani na dite. :nevim:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.01.17 22:26
@moby píše:
Nene, nejsme vzití na mně to není. Je to jen na děti, taky jsme psala čestné prohlášení že si neuplatňuji slevu na děti :think:, tak nevím jestli je to pro letošní rok novinka, přeci nepoletím na socku, aby dali potvrzení že jsem na rodičáku :(

No hlavně i kdybys dodala potvrzení, že pobíráš RP, tak to nevypovídá vůbec nic o tom, jestli jsi nebo nejsi zaměstnaná a jestli si odečítáš děti z daní. RP lze pobírat i při zaměstnání. Neexistuje žádná centrální evidence zaměstnaných a nezaměstnaných, kde by ti mohli potvrdit, že NEJSI zaměstnaná. Chápala bych, kdybys zaměstnaná byla (tedy měla smlouvu a byla na rodičovské dovolené), že by chtěla potvrzení od tvého zaměstnavatele, že slevu na dani neuplatňuješ u něj nebo že jsi na RD. Ale pokud zaměstnaná nejsi, tak ti takové potvrzení zkrátka nemá kdo vystavit, čili účetní chce nesmysl. Nebo jste se nepochopily.
Zeptala bych se jí, kdo by to potvrzení měl vystavit, co přesně by mělo být jeho obsahem a nač ho potřebuje.

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 26.01.17 23:40

Je to k vuli sleve na dite. Jsem na RD, davala jsem vzdy potvrzeni od meho zamestnavatele.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 27.01.17 06:23

No pokud přítel řekl mzdovce, že jsi na rodičovské dovolené, ona předpokládá že jsi zaměstnaná a proto chce to potvrzení. Tak do toho prohlášení prostě dopiš, že nemáš zaměstnavatele a je to.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 27.01.17 08:18

Já když byla na RD, tak jsem manželovi nedávala snad žádné potvrzení o tom, že neuplatňuji slevu na dítě. Nikdo to nechtěl. Teď když chodím do práce, tak mám naše dítě na sebe, manžel své dítě taky na sebe a vzájemně si předáme potvrzení že neuplatňujeme slevu na to druhé dítě. Ale na rodičáku po mě fakt nikdo nechtěl žádný papír.

Klairs
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 27.01.17 08:49

Po mě to potvrzení taky chtěli, ač jsem byla na mateřské, je to jen formalita, napsala jsem 2 řádky čestného prohlášení a bylo…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama